BETA Versi beta. Jika ada yang kelihatan salah, sila beritahu kami melalui borang maklum balas. Hantar maklum balas

Pelumba mengikut negara

Skop: pangkalan data keputusan rasmi, perlumbaan 1949–2026. Sebahagian keputusan tahun awal tiada.

NegaraPelumbaAktifKemenanganKejuaraanGP pertama
Itali Itali 36816784841949
United Kingdom United Kingdom 3373286441949
Sepanyol Sepanyol 26241785651951
Jerman Jerman 2551141181952
Jepun Jepun 223715491959
Perancis Perancis 16828281953
Australia Australia 1344163121949
Belanda Belanda 13124531950
Amerika Syarikat Amerika Syarikat 721118171952
Switzerland Switzerland 6706891949
Austria Austria 4911011952
Argentina Argentina 402901961
Sweden Sweden 3901821959
Finland Finland 3713511961
Malaysia Malaysia 311301993
Ireland Ireland 2911611949
Czechia Czechia 291401993
Belgium Belgium 281801952
New Zealand New Zealand 2711941949
Hungary Hungary 2201311954
Afrika Selatan Afrika Selatan 1924461954
Thailand Thailand 162201999
Venezuela Venezuela 1502831975
Czechoslovakia Czechoslovakia 140301956
Kanada Kanada 120201961
Indonesia Indonesia 112001996
Brazil Brazil 1012611972
China China 80002003
Yugoslavia Yugoslavia 70001974
Denmark Denmark 60001964
Portugal Portugal 601702000
Cuba Cuba 60001970
San Marino San Marino 601621993
RH Rhodesia 504881952
Turkiye Turkiye 52602006
Rusia Rusia 40001962
Poland Poland 41001969
Colombia Colombia 412012005
Qatar Qatar 40002010
Uruguay Uruguay 40001961
Slovakia Slovakia 30001995
Norway Norway 20001974
Andorra Andorra 20001987
Romania Romania 20002006
Monaco Monaco 10001969
Chile Chile 10001981
Algeria Algeria 10001983
Luxembourg Luxembourg 10001985
Zimbabwe Zimbabwe 10001983
Bulgaria Bulgaria 10001988
Gibraltar Gibraltar 10001956
Kazakhstan Kazakhstan 10002018
Croatia Croatia 10002009
Ukraine Ukraine 10002010
India India 10002011
Mexico Mexico 10002016

Ketik tajuk untuk menyusun.

Maklum balas dan laporan kesilapan

MotoRaceLab bertambah baik setiap hari berkat maklum balas pembaca. Editor kami menyemak semua yang diterima, dan perubahan yang dibuat diumumkan dalam Sejarah Penambahbaikan. Jika anda mahu, nama samaran anda akan disenaraikan di halaman Penyumbang.

Jenis
Dihantar secara automatik
Halaman
Bahagian halaman
Peranti

Kami tidak meminta e-mel atau nama sebenar, dan tidak menyimpan alamat IP.