Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 8 · Balaton Park Circuit
2026 GP Hungary Moto3
Pusingan 4.075 km · perlumbaan 19 pusingan (77 km)Hujung minggu ini 24 pelumba Moto3 menunggang 1,789 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 628 km garis lurus dari acara sebelumnya (Mugello), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: lawan jam, 10 kiri / 7 kanan, lurus terpanjang 665 m, purata laju 151.8 km/j (perlahan)
1QUILES Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 2 | 1 | |
| 2025 | Moto3 | 1 | 1 |
2ALMANSA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 1 | 2 | |
| 2025 | Moto3 | 10 | 7 |
3URIARTE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar lawan jam: -0.2 · Di litar perlahan: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 3 | 4 |
4CARPE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: +1.1 · Di litar perlahan: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 18 | 3 | |
| 2025 | Moto3 | 4 | 9 |
5MORELLI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar lawan jam: +1.4 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 7 | 7 |
6PERRONE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: -1.1 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 4 | terjatuh | |
| 2025 | Moto3 | 2 | 2 |
7PRATAMA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 9 | 16 |
8BERTELLE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar lawan jam: +0.0 · Di litar perlahan: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 15 | 15 |
9DANISH Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar perlahan: -1.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 19 | tidak tamat |
10SALMELA Data sedikit (rujukan) Kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar perlahan: +3.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 6 | 5 |
Tunjuk semua (22)
11CRUCES Data sedikit (rujukan) Kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar lawan jam: +3.5 · Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 8 | 6 |
12PINI Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 2 daripada 2) Di litar lawan jam: +0.8 · Di litar perlahan: +2.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 16 | terjatuh | |
| 2025 | Moto3 | 6 | terjatuh |
13ESTEBAN Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar lawan jam: +0.3 · Di litar perlahan: +2.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 20 | 13 |
14FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: +0.8 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 11 | 10 | |
| 2025 | Moto3 | 9 | 6 |
15O'GORMAN Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar perlahan: -1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 12 | 9 | |
| 2025 | Moto3 | 18 | 13 |
16KELSO Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: -0.4 · Di litar perlahan: -1.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 10 | 12 | |
| 2025 | Moto3 | 14 | 8 |
17O'SHEA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: -0.8 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 22 | 18 | |
| 2025 | Moto3 | 21 | tidak tamat |
18MUÑOZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: +0.0 · Di litar perlahan: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 17 | terjatuh | |
| 2025 | Moto3 | 5 | 3 |
19RIOS Data sedikit (rujukan) Kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar perlahan: +2.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 5 | 8 |
20YAMANAKA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: -2.1 · Di litar perlahan: +1.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 24 | 17 | |
| 2025 | Moto3 | 16 | 14 |
21OGDEN Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 21 | 11 | |
| 2025 | Moto3 | 15 | terjatuh |
22GONZALEZ Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
23URIARTE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar lawan jam: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | Moto3 | 26 | 15 |
24BUCHANAN Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: +2.5 · Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 14 | 14 | |
| 2025 | Moto3 | 19 | terjatuh |
25RAMMERSTORFER Data sedikit (rujukan) (1 penamat)
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 26 | 19 |
26MITANI Data sedikit (rujukan) (1 penamat)
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 23 | 20 |
27MOODLEY Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: -0.2 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 13 | terjatuh | |
| 2025 | Moto3 | 20 | 16 |
28SINGHAPONG Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
29CARRARO Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +1.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 25 | terjatuh | |
| 2025 | Moto3 | 13 | 12 |
30OGIWARA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
31ABRUZZO Data sedikit (rujukan) (0 penamat)
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | Moto3 | 24 | 21 |
32GUTIERREZ Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
Moto3 Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 26°C · Trek 40°C · Kelembapan 46%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Hungary Moto3 Moto3 Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 26 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 28 | 33:39.745 | 1'45.872 L9 | 210.1 | |
| 2+20 | 22 | +3.147 | 1'45.836 L12 | 209.3 | |
| 3+16 | 83 | +7.037 | 1'46.004 L4 | 212.1 | |
| 4+13 | 51 | +7.194 | 1'46.169 L18 | 208.8 | |
| 5+11 | 27 | +7.374 | 1'46.012 L18 | 210.5 | |
| 6+10 | 11 | +19.231 | 1'46.752 L3 | 211.7 | |
| 7+9 | 97 | +20.276 | 1'46.740 L13 | 210.9 | |
| 8+8 | 54 | +24.202 | 1'46.781 L3 | 210.5 | |
| 9+7 | 67 | +27.130 | 1'47.027 L4 | 210.5 | |
| 10+6 | 31 | +27.266 | 1'47.042 L12 | 210.5 | |
| 11+5 | 19 | +27.450 | 1'46.794 L11 | 210.1 | |
| 12+4 | 66 | +27.492 | 1'46.951 L11 | 208.4 | |
| 13+3 | 78 | +27.730 | 1'46.588 L5 | 213.0 | |
| 14+2 | 14 | +28.570 | 1'46.973 L17 | 210.5 | |
| 15+1 | 18 | +30.442 | 1'46.747 L12 | 210.1 | |
| 16 | 9 | +33.461 | 1'46.951 L2 | 211.3 | |
| 17 | 6 | +33.592 | 1'47.047 L4 | 212.5 | |
| 18 | 8 | +36.542 | 1'47.201 L11 | 210.5 | |
| 19 | 5 | +43.876 | 1'47.635 L9 | 208.4 | |
| 20 | 32 | +45.158 | 1'47.528 L2 | 209.3 | |
| — | 64 | Terjatuh | 1'46.016 L5 | 211.7 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'46.110 L6 | 210.1 | |
| — | 13 | Tarik diri | 1'48.322 L11 | 204.1 | |
| — | 10 | Terjatuh | 1'48.483 L3 | 208.8 | |
| — | 21 | Terjatuh | |||
| — | 94 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Hungary Moto3 Moto3 Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMoto3
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (24 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMoto3
Kemenangan terbanyak di sini: Maximo Quiles (2). Pengeluar: KTM (2)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | KTM | ALMANSA | CARPE | ALMANSA | Kering | ||
| 2025 | KTM | PERRONE | MUÑOZ | QUILES | Kering |
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (Moto3)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| KTM | 2 | 6 | 1 | 219.9 |
| Honda | 0 | 0 | 6 | 218.6 |
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Balaton (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba Moto3 tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 25 |
|---|---|---|---|---|---|
| Maximo Quiles | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Valentin Perrone | 1 | 1 | 2 | 2 | |
| David Muñoz | 1 | 1 | 3 | 3 | |
| Adrian Fernandez | 1 | 6 | 6 | ||
| David Almansa | 1 | 7 | 7 | ||
| Joel Kelso | 1 | 8 | 8 | ||
| Alvaro Carpe | 1 | 9 | 9 | ||
| Nicola Carraro | 1 | 12 | 12 | ||
| Casey O'Gorman | 1 | 13 | 13 | ||
| Ryusei Yamanaka | 1 | 14 | 14 | ||
| Marcos Uriarte | 1 | 15 | 15 | ||
| Ruche Moodley | 1 | 16 | 16 | ||
| Leonardo Abruzzo | 1 | 21 | 21 | ||
| Guido Pini | 1 | R | |||
| Scott Ogden | 1 | R | |||
| Cormac Buchanan | 1 | R | |||
| Eddie O'Shea | 1 | R | |||
| Veda Pratama | — | ||||
| Joel Esteban | — | ||||
| Rico Salmela | — | ||||
| Marco Morelli | — | ||||
| Adrian Cruces | — | ||||
| Hakim Danish | — | ||||
| Brian Uriarte | — | ||||
| Jesus Rios | — | ||||
| Matteo Bertelle | — | ||||
| Zen Mitani | — | ||||
| Leo Rammerstorfer | — | ||||
| Eduardo Gutierrez | — | ||||
| Kiattisak Singhapong | — | ||||
| David Gonzalez | — | ||||
| Ryota Ogiwara | — |
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2025–2025, 1 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini