Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 9 · CREDITAS Autodrom Brno
2026 GP Czechia Moto3
Pusingan 5.403 km · perlumbaan 16 pusingan (86 km)Hujung minggu ini 26 pelumba Moto3 menunggang 2,032 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 277 km garis lurus dari acara sebelumnya (Balaton), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 6 kiri / 8 kanan, lurus terpanjang 636 m, purata laju 169.6 km/j (sederhana)
1QUILES Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 2 | 3 | |
| 2025 | Moto3 | 4 | 2 |
2ALMANSA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 1 | 4 | |
| 2025 | Moto3 | 3 | 7 |
3URIARTE Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: +3.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 4 | 2 |
4CARPE Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -2.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 3 | 6 | |
| 2025 | Moto3 | 13 | 12 |
5MORELLI Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: +1.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 17 | 7 | |
| 2025 | Moto3 | 8 | 13 |
6PERRONE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar sederhana: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 11 | 10 | |
| 2025 | Moto3 | 6 | 8 |
7PRATAMA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 20 | 5 |
8BERTELLE Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar sederhana: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 9 | 11 |
9DANISH Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 14 | 1 |
10SALMELA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar ikut jam: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 26 | terjatuh |
Tunjuk semua (22)
11CRUCES Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: -1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 18 | 12 |
12PINI Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -2.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 24 | 16 | |
| 2025 | Moto3 | 1 | 10 |
13ESTEBAN Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar sederhana: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 15 | terjatuh |
14FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar sederhana: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 10 | 14 | |
| 2025 | Moto3 | 7 | 6 |
15O'GORMAN Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar ikut jam: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 8 | terjatuh |
16KELSO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 7 | 8 |
17O'SHEA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar sederhana: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 5 | terjatuh | |
| 2025 | Moto3 | 20 | 18 |
18MUÑOZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | Moto3 | 23 | 3 |
19RIOS Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: -1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 12 | 17 |
20YAMANAKA Seperti biasa lebih kurang biasa (3 penamat) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar sederhana: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 16 | 15 | |
| 2025 | Moto3 | 16 | 9 | |
| 2020 | Moto3 | 17 | 17 |
21OGDEN Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 6 | 9 | |
| 2025 | Moto3 | 11 | 15 |
22GONZALEZ Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
23URIARTE Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -2.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 13 | 13 | |
| 2025 | Moto3 | 10 | 11 |
24BUCHANAN Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: -1.3 · Di litar sederhana: -1.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 22 | 18 |
25RAMMERSTORFER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar ikut jam: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 21 | terjatuh |
26MITANI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 23 | 19 |
27MOODLEY Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 19 | 20 |
28SINGHAPONG Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
29CARRARO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 2 daripada 2) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | Moto3 | 25 | tidak tamat | |
| 2025 | Moto3 | 12 | terjatuh |
30OGIWARA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
31ABRUZZO Data sedikit (rujukan) (0 penamat)
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | Moto3 | 21 | 20 |
32GUTIERREZ Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini
Pelumba tempatan (Czechia)
- Moto2Filip SalacP7 · 153 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Filip Salac | Moto2 | P8 |
| 2019 | Jakub Kornfeil | Moto3 | P9 |
| 2018 | Jakub Kornfeil | Moto3 | P3 |
| 2016 | Jakub Kornfeil | Moto3 | P6 |
| 2015 | Jakub Kornfeil | Moto3 | P9 |
| 2013 | Jakub Kornfeil | Moto3 | P8 |
| 2012 | Jakub Kornfeil | Moto3 | P6 |
| 2012 | Karel Abraham | MotoGP | P9 |
| 2011 | Jakub Kornfeil | 125cc | P7 |
| 2010 | Jakub Kornfeil | 125cc | P5 |
| 2007 | Lukas Pesek | 125cc | P3 |
| 2006 | Jakub Smrz | 250cc | P10 |
Moto3 Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 29°C · Trek 43°C · Kelembapan 44%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Czechia Moto3 Moto3 Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 26 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 13 | 33:34.264 | 2'05.146 L11 | 228.8 | |
| 2+20 | 51 | +0.466 | 2'05.095 L3 | 228.8 | |
| 3+16 | 28 | +0.629 | 2'05.070 L4 | 226.4 | |
| 4+13 | 22 | +0.741 | 2'05.072 L4 | 229.7 | |
| 5+11 | 9 | +0.900 | 2'04.524 L4 | 226.8 | |
| 6+10 | 83 | +0.906 | 2'05.135 L4 | 230.7 | |
| 7+9 | 97 | +10.724 | 2'05.626 L7 | 231.2 | |
| 8+8 | 66 | +10.925 | 2'05.172 L4 | 228.8 | |
| 9+7 | 19 | +11.080 | 2'05.512 L4 | 231.7 | |
| 10+6 | 73 | +11.394 | 2'05.731 L4 | 230.2 | |
| 11+5 | 18 | +11.573 | 2'05.512 L6 | 231.2 | |
| 12+4 | 11 | +11.635 | 2'05.348 L4 | 231.2 | |
| 13+3 | 88 | +11.735 | 2'05.671 L8 | 231.7 | |
| 14+2 | 31 | +12.026 | 2'05.648 L3 | 227.3 | |
| 15+1 | 6 | +12.187 | 2'05.671 L4 | 231.7 | |
| 16 | 94 | +13.811 | 2'05.812 L4 | 228.8 | |
| 17 | 54 | +15.031 | 2'05.685 L2 | 228.3 | |
| 18 | 14 | +26.587 | 2'06.412 L2 | 229.2 | |
| 19 | 32 | +26.617 | 2'06.467 L7 | 230.2 | |
| 20 | 21 | +26.814 | 2'06.515 L2 | 229.7 | |
| — | 8 | Terjatuh | 2'05.482 L3 | 229.2 | |
| — | 27 | Terjatuh | 2'05.564 L4 | 231.2 | |
| — | 10 | Tarik diri | 2'06.981 L6 | 224.5 | |
| — | 5 | Terjatuh | 2'06.262 L2 | 229.2 | |
| — | 67 | Terjatuh | 2'04.906 L2 | 226.4 | |
| — | 78 | Terjatuh | 2'06.052 L2 | 229.2 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Czechia Moto3 Moto3 Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMoto3
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (26 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMoto3
Kemenangan terbanyak di sini: Nicolas Terol (2). Pengeluar: Honda (11)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | KTM | URIARTE | QUILES | ALMANSA | Kering | |||
| 2025 | KTM | QUILES | MUÑOZ | PINI | Kering | |||
| ▲ 2024: Tayar: Pirelli | ||||||||
| 2020 | Honda | ARENAS | OGURA | FERNANDEZ | Kering | |||
| 2019 | KTM | DALLA PORTA | ARBOLINO | ARBOLINO | Kering | |||
| 2018 | Honda | CANET | KORNFEIL | KORNFEIL | Kering | |||
| 2017 | Honda | FENATI | CANET | RODRIGO | Basah | |||
| 2016 | Peugeot | MARTIN | DI GIANNANTONIO | BINDER | Basah | |||
| 2015 | Honda | BASTIANINI | BINDER | ANTONELLI | Kering | |||
| 2014 | Honda | BASTIANINI | KENT | MARQUEZ | Kering | |||
| 2013 | KTM | VIÑALES | FOLGER | RINS | Kering | |||
| 2012 | Kalex KTM | SALOM | CORTESE | VIÑALES | Basah | |||
| ▲ 2012: Tayar: Dunlop | ||||||||
| 2011125cc | Aprilia | ZARCO | MONCAYO | TEROL | Kering | |||
| 2010125cc | Aprilia | ESPARGARO | RABAT | SMITH | Basah | |||
| ▲ 2010: Tayar: Dunlop | ||||||||
| 2009125cc | Aprilia | SIMON | IANNONE | IANNONE | Kering | |||
| 2008125cc | Aprilia | DI MEGLIO | OLIVE | TALMACSI | Kering | |||
| 2007125cc | Aprilia | PASINI | PESEK | TALMACSI | Kering | |||
| 2006125cc | Aprilia | KALLIO | TALMACSI | KALLIO | Kering | |||
| 2005125cc | Honda* | KALLIO | SIMONCELLI | LÜTHI | ||||
| 2004125cc | Derbi* | DOVIZIOSO | LOCATELLI | SIMONCELLI | ||||
| 2003125cc | PERUGINI | DE ANGELIS | DE ANGELIS | |||||
| 2002125cc | PEDROSA | VINCENT | ||||||
| 2001125cc | CECCHINELLO | JENKNER | ELIAS | |||||
| 2000125cc | Aprilia | UI | ALZAMORA | LOCATELLI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999125cc | Honda | UEDA | CECCHINELLO | LOCATELLI | ||||
| 1998125cc | Honda | SAKATA | CECCHINELLO | SAKATA | ||||
| 1997125cc | Honda | MANAKO | ROSSI | UI | ||||
| 1995125cc | Aprilia | AOKI | SAITO | SAKATA | ||||
| 1993125cc | Honda | RAUDIES | TSUJIMURA | SAKATA | ||||
| 1991125cc | Aprilia | CAPIROSSI | DEBBIA | CAPIROSSI | ||||
| 1989125cc | JJ Cobas | SPAAN | PREIN | CRIVILLE | ||||
| 1988125cc | Derbi | MIRALLES | SPAAN | SPAAN | ||||
| 1987125cc | Garelli | CASANOVA | SANCHEZ | GRESINI | ||||
| 1980125cc | Motobecane | MASSIMIANI | MÜLLER | NIETO | ||||
| 1979125cc | Motobecane | BARTOL | MASSIMIANI | BERTIN | ||||
| 1975125cc | Yamaha | ANDERSSON | LAZZARINI | PILERI | ||||
| 1974125cc | Yamaha | PILERI | BUSCHERINI | PILERI | ||||
| 1973125cc | Malanca | MORTIMER | SCHURGERS | |||||
| 1972125cc | Maico | MORTIMER | ANDERSSON | |||||
| 1970125cc | Morbidelli | BRAUN | SIMMONDS | |||||
| 1969125cc | Kawasaki | BRAUN | VAN DONGEN | |||||
| 1968125cc | Yamaha | SZABO | BARTUSCH | |||||
| 1966125cc | Honda | BRYANS | IVY | |||||
| 1965125cc | Suzuki | WOODMAN | ROSNER | |||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (Moto3)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 11 | 36 | 1 | 232.2 |
| Aprilia | 9 | 19 | — | — |
| KTM | 4 | 16 | 1 | 234.2 |
| Yamaha | 3 | 8 | — | — |
| Derbi | 2 | 8 | — | — |
| Motobecane | 2 | 2 | — | — |
| Suzuki | 1 | 4 | — | — |
| Kalex KTM | 1 | 3 | — | — |
| Morbidelli | 1 | 3 | — | — |
| Garelli | 1 | 2 | — | — |
| Malanca | 1 | 2 | — | — |
| Kawasaki | 1 | 2 | — | — |
| Peugeot | 1 | 1 | — | — |
| JJ Cobas | 1 | 1 | — | — |
| Maico | 1 | 1 | — | — |
| MZ | 0 | 4 | — | — |
| MBA | 0 | 2 | — | — |
| Husqvarna | 0 | 1 | 9 | — |
| Mahindra | 0 | 1 | — | — |
| Ducados | 0 | 1 | — | — |
| Minarelli | 0 | 1 | — | — |
| Piovaticci | 0 | 1 | — | — |
| Bridgestone | 0 | 1 | — | — |
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Brno (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba Moto3 tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 20 | 25 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maximo Quiles | 1 | 1 | 2 | 2 | ||
| David Muñoz | 1 | 1 | 3 | 3 | ||
| Adrian Fernandez | 1 | 6 | 6 | |||
| David Almansa | 1 | 7 | 7 | |||
| Valentin Perrone | 1 | 8 | 8 | |||
| Guido Pini | 1 | 10 | 10 | |||
| Marcos Uriarte | 1 | 11 | 11 | |||
| Alvaro Carpe | 1 | 12 | 12 | |||
| Ryusei Yamanaka | 2 | 13 | 17 | 9 | ||
| Marco Morelli | 1 | 13 | 13 | |||
| Scott Ogden | 1 | 15 | 15 | |||
| Eddie O'Shea | 1 | 18 | 18 | |||
| Leonardo Abruzzo | 1 | 20 | 20 | |||
| Nicola Carraro | 1 | R | ||||
| Joel Kelso | — | |||||
| Veda Pratama | — | |||||
| Joel Esteban | — | |||||
| Casey O'Gorman | — | |||||
| Rico Salmela | — | |||||
| Adrian Cruces | — | |||||
| Hakim Danish | — | |||||
| Brian Uriarte | — | |||||
| Jesus Rios | — | |||||
| Cormac Buchanan | — | |||||
| Matteo Bertelle | — | |||||
| Ruche Moodley | — | |||||
| Zen Mitani | — | |||||
| Leo Rammerstorfer | — | |||||
| Eduardo Gutierrez | — | |||||
| Kiattisak Singhapong | — | |||||
| David Gonzalez | — | |||||
| Ryota Ogiwara | — | |||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2020–2025, 42 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini