Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
2026 · Simulator
Simulator Moto2
Dikira daripada kedudukan semasa dan saingan pecut serta perlumbaan yang tinggal. Pilih kedudukan di bawah dan kedudukan berubah serta-merta.
5 perlumbaan berbaki (0 pecut, 5 perlumbaan): sehingga 125 mata untuk seorang pelumba
Apa yang boleh berlaku dalam perlumbaan seterusnya (ditulis daripada angka)
- Kejuaraan tidak boleh ditentukan di GP Australia (4 pusingan dan sehingga 100 mata berbaki selepasnya).
- Perlumbaan: jika Izan Guevara mendapat sekurang-kurangnya 6 mata lebih daripada Manuel Gonzalez, Izan Guevara mendahului.
- Di GP Australia, apa pun keputusan Ivan Ortola, Manuel Gonzalez kekal di hadapan (Ivan Ortola hanya boleh merapatkan 25 mata).
- Perlumbaan: jika Izan Guevara menang dan Manuel Gonzalez di tempat ke-3 atau lebih rendah, Izan Guevara mendahului.
- Perlumbaan: jika Manuel Gonzalez menamatkan dalam 2 teratas, Manuel Gonzalez kekal di hadapan tanpa mengira keputusan Izan Guevara.
Kedudukan
| # | Kini | Maks | Selepas pilihan anda | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 18 Manuel Gonzalez | 265.5 | 390.5 | — |
| 2 | 28 Izan Guevara | 260 | 385 | — |
| 3 | 4 Ivan Ortola | 191.5 | 316.5 | — |
| 4 | 96 Daniel Holgado | 170 | 295 | — |
| 5 | 80 David Alonso | 166 | 291 | — |
| 6 | 81 Senna Agius | 165 | 290 | — |
| 7 | 12 Filip Salac | 153 | 278 | — |
| 8 | 13 Celestino Vietti Tersingkir | 133 | 258 | — |
Masih berpeluang secara matematik: Manuel Gonzalez、Izan Guevara、Ivan Ortola、Daniel Holgado、David Alonso、Senna Agius、Filip Salac
Kebarangkalian kejuaraan
Baki musim dijalankan 10,000 kali dan kejuaraan dikira
| Kini | 0 mata di GP Australia | Menang di GP Australia | |
|---|---|---|---|
| 18 Manuel Gonzalez | 63% | 41% | 79% |
| 28 Izan Guevara | 37% | 19% | 55% |
| 4 Ivan Ortola | <1% | 0% | <1% |
| Kini | 0 mata di GP Australia | Menang di GP Australia | |
|---|---|---|---|
| 18 Manuel Gonzalez | 63% | 39% | 81% |
| 28 Izan Guevara | 37% | 17% | 58% |
Manuel GonzalezDaniel HolgadoIzan Guevara
Kaedah: baki perlumbaan dijalankan 10,000 kali. Dalam setiap perlumbaan, kemalangan berbilang dicabut dahulu (kekerapan 2 pelumba atau lebih tarik diri pada pusingan yang sama dalam perlumbaan lepas; pelumba yang berdekatan terlibat), kemudian kemalangan setiap pelumba (3 musim terakhir, tanpa kemalangan berbilang), masalah teknikal (mengikut pengeluar musim ini) dan keputusan mata sifar lain. Pelumba yang tamat mencabut kedudukan daripada keputusan sendiri musim ini. Perlumbaan terkini tidak diberi pemberat tambahan. Kecederaan, perubahan motosikal dan taktik pasukan tidak dimodelkan.
Anggaran yang dikira daripada data lepas. Ia tidak meramal keputusan perlumbaan dengan pasti. Mengenai ramalan kami
Mengikut rentak (ditulis daripada angka)
- Jika purata Izan Guevara ialah 4 dalam baki perlumbaan dan purata Manuel Gonzalez lebih teruk daripada 4.5, Izan Guevara memintas Manuel Gonzalez untuk kejuaraan.
- Walaupun Izan Guevara memenangi semua baki perlumbaan, Manuel Gonzalez kekal juara dengan purata 1 atau lebih baik.
- Dengan purata 5, Ivan Ortola tidak dapat mencapai kejuaraan apa pun keputusan Manuel Gonzalez.
- Walaupun Ivan Ortola memenangi semua baki perlumbaan, Manuel Gonzalez kekal juara dengan purata 5.5 atau lebih baik.
- Dengan purata 6, Daniel Holgado tidak dapat mencapai kejuaraan apa pun keputusan Manuel Gonzalez.
- Walaupun Daniel Holgado memenangi semua baki perlumbaan, Manuel Gonzalez kekal juara dengan purata 10 atau lebih baik.
Jadual rujukan pantas
| GONZALEZ↓ GUEVARA→ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | TM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10.5 | 14.5 | 17.5 | 19.5 | 20.5 | 21.5 | 22.5 | 23.5 | 24.5 | 25.5 | 26.5 | 27.5 | 28.5 | 29.5 | 30.5 | |
| 2 | 0.5 | 9.5 | 12.5 | 14.5 | 15.5 | 16.5 | 17.5 | 18.5 | 19.5 | 20.5 | 21.5 | 22.5 | 23.5 | 24.5 | 25.5 | |
| 3 | 3.5 | 1.5 | 8.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | 13.5 | 14.5 | 15.5 | 16.5 | 17.5 | 18.5 | 19.5 | 20.5 | 21.5 | |
| 4 | 6.5 | 1.5 | 2.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | 13.5 | 14.5 | 15.5 | 16.5 | 17.5 | 18.5 | |
| 5 | 8.5 | 3.5 | 0.5 | 3.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | 13.5 | 14.5 | 15.5 | 16.5 | |
| 6 | 9.5 | 4.5 | 0.5 | 2.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | 13.5 | 14.5 | 15.5 | |
| 7 | 10.5 | 5.5 | 1.5 | 1.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | 13.5 | 14.5 | |
| 8 | 11.5 | 6.5 | 2.5 | 0.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | 13.5 | |
| 9 | 12.5 | 7.5 | 3.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | 12.5 | |
| 10 | 13.5 | 8.5 | 4.5 | 1.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | 11.5 | |
| 11 | 14.5 | 9.5 | 5.5 | 2.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | 10.5 | |
| 12 | 15.5 | 10.5 | 6.5 | 3.5 | 1.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | 9.5 | |
| 13 | 16.5 | 11.5 | 7.5 | 4.5 | 2.5 | 1.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | 8.5 | |
| 14 | 17.5 | 12.5 | 8.5 | 5.5 | 3.5 | 2.5 | 1.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | 7.5 | |
| 15 | 18.5 | 13.5 | 9.5 | 6.5 | 4.5 | 3.5 | 2.5 | 1.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 6.5 | |
| TM | 19.5 | 14.5 | 10.5 | 7.5 | 5.5 | 4.5 | 3.5 | 2.5 | 1.5 | 0.5 | 0.5 | 1.5 | 2.5 | 3.5 | 4.5 | 5.5 |
Manuel Gonzalez di depan Izan Guevara di depan
Pilih kedudukan penamat
Pelumba tanpa pilihan mendapat 0 mata dalam perlumbaan itu. Kedudukan sama yang dipilih dua kali ditanda merah
Anggaran yang dikira daripada data lepas. Ia tidak meramal keputusan perlumbaan dengan pasti. Mengenai ramalan kami
Pernah berlaku (penentuan kejuaraan lalu)
Hampir sama dengan hari ini (5 pusingan berbaki, kira-kira 5.5 mata)
- 2006 250cc: selepas GP Czechia, Jorge Lorenzo mendahului Andrea Dovizioso sebanyak 7 mata dengan 5 pusingan berbaki → Jorge Lorenzo terus menjadi juara
- 2017 Moto2: selepas GP San Marino, Franco Morbidelli mendahului Thomas Lüthi sebanyak 4 mata dengan 5 pusingan berbaki → Franco Morbidelli terus menjadi juara
- 2022 Moto2: selepas GP Aragon, Augusto Fernandez mendahului Ai Ogura sebanyak 7 mata dengan 5 pusingan berbaki → Augusto Fernandez terus menjadi juara
Penentuan kejuaraan lalu
Pendahuluan hilang lewat kerana 0 mata (terjatuh / teknikal) (1)
- 2022 Moto2: Augusto Fernandez 271.5, Ai Ogura 242 (beza 29.5). Ditentukan: GP Valencia — di GP Malaysia, Ai Ogura mendapat 0 mata (Terjatuh) dan kehilangan pendahuluan (1 pusingan berbaki)
2 teratas sama-sama 0 mata dalam perlumbaan yang sama (1)
- 2022 Moto2: Augusto Fernandez 271.5, Ai Ogura 242 (beza 29.5). Ditentukan: GP Valencia — di GP Amerika, pendahulu Celestino Vietti (Terjatuh) dan tempat ke-2 Aron Canet (Terjatuh) sama-sama 0 mata (16 pusingan berbaki)
Ditentukan di pusingan akhir (9)
- 2025 Moto2: Diogo Moreira 287, Manuel Gonzalez 257 (beza 30). Ditentukan: GP Valencia
- 2022 Moto2: Augusto Fernandez 271.5, Ai Ogura 242 (beza 29.5). Ditentukan: GP Valencia
- 2021 Moto2: Remy Gardner 311, Raul Fernandez 307 (beza 4). Ditentukan: GP Valencia
- 2020 Moto2: Enea Bastianini 205, Luca Marini 196 (beza 9). Ditentukan: GP Portugal
- 2011 Moto2: Stefan Bradl 274, Marc Márquez 251 (beza 23). Ditentukan: GP Valencia
- 2009 250cc: Hiroshi Aoyama 261, Hector Barbera 239 (beza 22). Ditentukan: GP Valencia
- 2006 250cc: Jorge Lorenzo 289, Andrea Dovizioso 272 (beza 17). Ditentukan: GP Valencia
- 2003 250cc: Manuel Poggiali 249, Roberto Rolfo 235 (beza 14). Ditentukan: GP Valencia
- 1951 250cc: Bruno Ruffo 18, Gianni Leoni 10 (beza 8). Ditentukan: NATIONS GRAND PRIX
Penamat paling rapat (4)
- 2019 Moto2: Alex Marquez 262, Brad Binder 259 (beza 3). Ditentukan: GP Malaysia
- 2021 Moto2: Remy Gardner 311, Raul Fernandez 307 (beza 4). Ditentukan: GP Valencia
- 1951 250cc: Bruno Ruffo 18, Gianni Leoni 10 (beza 8). Ditentukan: NATIONS GRAND PRIX
- 2020 Moto2: Enea Bastianini 205, Luca Marini 196 (beza 9). Ditentukan: GP Portugal
Skop: 81 musim (1950–2025) di mana jumlah mata setiap perlumbaan sepadan dengan kedudukan akhir rasmi dua teratas
Jika mata sama: kemenangan perlumbaan terbanyak, kemudian tempat ke-2 dan seterusnya (pecut MotoGP tidak dikira); jika masih sama, yang mencapai tempat tertinggi paling terkini (peraturan Grand Prix FIM art. 1.28.7, 2026) Cara mata dikira →
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi 2026 (17 perlumbaan selesai, 15 Okt 2026, 3:08 PG UTC). Perlumbaan berbaki dikira mata penuh (separuh mata tidak diramal)