Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 16 · Mobility Resort Motegi
2026 GP Jepun
Pusingan 4.801 km · perlumbaan 24 pusingan (115 km)Hujung minggu ini 22 pelumba MotoGP menunggang 3,510 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 9,239 km garis lurus dari acara sebelumnya (Red Bull Ring), masa penerbangan sekurang-kurangnya 12 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Jorge Martin paling baik di sini (purata 2.5 tempat lebih baik daripada biasa), Fabio Di Giannantonio paling lemah (3.7 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 6 kiri / 8 kanan, lurus terpanjang 762 m, purata laju 167.8 km/j (perlahan)
1MARTIN Kuat 2.5 tempat lebih baik (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 3 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 23 | terjatuh | |
| 2024 | MotoGP | 11 | 4 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 3 | |
| 2019 | Moto2 | 3 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 15 | ||
| 2016 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2015 | Moto3 | 11 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
2MARQUEZ Agak kuat 1.6 tempat lebih baik (12 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 1 | 1 |
| 2025 | MotoGP | 3 | 2 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 3 | 3 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 7 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 1 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 6 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2016 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2015 | MotoGP | 3 | 4 | |
| 2014 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2013 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2012 | Moto2 | 1 | ||
| 2011 | Moto2 | 2 | ||
| 2010 | 125cc | 1 | ||
| 2009 | 125cc | 5 | ||
| 2008 | 125cc | terjatuh |
Pecut: 1.3 tempat lebih baik
3BEZZECCHI Seperti biasa 0.6 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 6 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 9 | terjatuh | 4 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 10 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 6 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 10 | |
| 2019 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2018 | Moto3 | 1 | ||
| 2017 | Moto3 | 3 |
Pecut: 1.1 tempat lebih buruk
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat) · Rujukan: 4.5 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 5 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 22 | 9 | |
| 2024 | Moto2 | 2 | ||
| 2023 | Moto2 | 2 | ||
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2019 | Moto3 | 14 |
5ACOSTA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) · Rujukan: 0.2 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | terjatuh | 7 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 3 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 1 | terjatuh | tidak tamat |
| 2023 | Moto2 | 3 | ||
| 2022 | Moto2 | 7 |
6DI GIANNANTONIO Lemah 3.7 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | terjatuh | 18 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 13 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 6 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 8 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 16 | 17 | |
| 2019 | Moto2 | 11 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 7 | ||
| 2016 | Moto3 | 5 |
Pecut: 0.2 tempat lebih buruk
7FERNANDEZ Seperti biasa 0.7 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 8 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 8 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 11 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 10 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 18 | |
| 2019 | Moto3 | 19 |
Pecut: 2.0 tempat lebih baik
8MARQUEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 2 daripada 4) · Rujukan: 0.2 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | terjatuh | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 8 | 10 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 7 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 17 | 13 | |
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2018 | Moto2 | 4 | ||
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2015 | Moto2 | 18 | ||
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 1 | ||
| 2012 | Moto3 | 14 |
9BAGNAIA Seperti biasa 0.3 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | tidak tamat | 8 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 2 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 3 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 14 | 13 | |
| 2018 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 4 | ||
| 2016 | Moto3 | 6 | ||
| 2015 | Moto3 | 15 | ||
| 2014 | Moto3 | 13 | ||
| 2013 | Moto3 | 20 |
Pecut: 3.4 tempat lebih baik
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 10.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 10 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 11 | 10 |
| 2024 | Moto2 | 12 | ||
| 2023 | Moto2 | 22 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Seperti biasa 0.5 tempat lebih baik (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 4 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 19 | teknikal | 11 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 2 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 15 | 9 | |
| 2019 | Moto2 | 7 | ||
| 2018 | Moto3 | 7 | ||
| 2017 | Moto3 | 16 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | 7 | ||
| 2014 | Moto3 | 8 |
12MARINI Kuat 2.2 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 11 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 7 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 20 | 13 | 14 |
| 2022 | MotoGP | 10 | 6 | |
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | 9 | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | 12 |
Pecut: 2.6 tempat lebih baik
13BINDER Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 18 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 12 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 5 | tidak tamat | 6 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 2 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2019 | Moto2 | 12 | ||
| 2018 | Moto2 | 5 | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto3 | 2 | ||
| 2015 | Moto3 | 17 | ||
| 2014 | Moto3 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | 10 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2011 | 125cc | 20 |
Pecut: 1.5 tempat lebih buruk
14QUARTARARO Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 9 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 6 | 8 |
| 2024 | MotoGP | 12 | 12 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 15 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 8 | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2018 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2017 | Moto2 | 19 | ||
| 2016 | Moto3 | 8 |
Pecut: 0.5 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 3.2 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 2 | terjatuh |
| 2025 | Moto2 | 3 | ||
| 2024 | Moto2 | 8 | ||
| 2023 | Moto3 | 14 | ||
| 2022 | Moto3 | 6 |
16MORBIDELLI Seperti biasa lebih kurang biasa (7 penamat) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar perlahan: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 12 | 15 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 5 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 6 | 5 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 16 | 17 |
| 2022 | MotoGP | 14 | 14 | |
| 2019 | MotoGP | 2 | 6 | |
| 2018 | MotoGP | 17 | 11 | |
| 2017 | Moto2 | 8 | ||
| 2016 | Moto2 | 3 | ||
| 2014 | Moto2 | 7 | ||
| 2013 | Moto2 | 18 |
Pecut: 1.1 tempat lebih baik
17ZARCO Agak lemah 1.8 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 7 | 20 |
| 2025 | MotoGP | 11 | tidak tamat | 9 |
| 2024 | MotoGP | 16 | 14 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 5 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 2 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 2 | 6 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 8 | |
| 2016 | Moto2 | 2 | ||
| 2015 | Moto2 | 1 | ||
| 2014 | Moto2 | 4 | ||
| 2013 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2012 | Moto2 | 8 | ||
| 2011 | 125cc | 1 | ||
| 2010 | 125cc | 10 | ||
| 2009 | 125cc | tidak tamat |
Pecut: 1.9 tempat lebih baik
18MIR Kuat 2.4 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 2 | 4 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 17 | tidak tamat | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 15 | 13 | 12 |
| 2019 | MotoGP | 12 | 8 | |
| 2018 | Moto2 | 11 | ||
| 2017 | Moto3 | 17 | ||
| 2016 | Moto3 | 9 |
19MILLER Seperti biasa 0.5 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 4 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 16 | 19 |
| 2025 | MotoGP | 13 | terjatuh | teknikal |
| 2024 | MotoGP | 14 | 8 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 4 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 6 | 10 | |
| 2018 | MotoGP | 3 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 14 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 22 | terjatuh | |
| 2014 | Moto3 | 5 | ||
| 2013 | Moto3 | 6 | ||
| 2012 | Moto3 | 19 | ||
| 2011 | 125cc | 16 |
Pecut: 1.9 tempat lebih baik
20RINS Seperti biasa 0.2 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 13 | 16 |
| 2025 | MotoGP | 17 | 18 | 18 |
| 2024 | MotoGP | 19 | 16 | 16 |
| 2022 | MotoGP | 18 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2018 | MotoGP | 8 | 3 | |
| 2017 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2016 | Moto2 | 20 | ||
| 2015 | Moto2 | 11 | ||
| 2014 | Moto3 | 10 | ||
| 2013 | Moto3 | 24 | ||
| 2012 | Moto3 | 4 |
Pecut: 0.6 tempat lebih buruk
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 17 | 17 |
22VIÑALES Agak lemah 1.9 tempat lebih buruk (8 penamat · Tidak tamat 2 daripada 10) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 15 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 21 | 16 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 9 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 8 | 9 | 19 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2018 | MotoGP | 7 | 7 | |
| 2017 | MotoGP | 14 | 9 | |
| 2016 | MotoGP | 7 | 3 | |
| 2015 | MotoGP | 10 | terjatuh | |
| 2014 | Moto2 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 | ||
| 2012 | Moto3 | 2 | ||
| 2011 | 125cc | 4 |
Pecut: 1.0 tempat lebih buruk
23LECUONA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) · Rujukan: 3.3 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: -1.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto2 | 8 | ||
| 2017 | Moto2 | 17 | ||
| 2016 | Moto2 | tidak tamat |
24FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 2.3 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 18 | 15 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 13 | 12 | 7 |
| 2022 | Moto2 | 2 | ||
| 2019 | Moto2 | 8 | ||
| 2018 | Moto2 | 6 | ||
| 2017 | Moto2 | 16 |
25ESPARGARO Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 12 | 11 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 12 | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 14 | 13 | |
| 2017 | MotoGP | 8 | 11 | |
| 2016 | MotoGP | 9 | 6 | |
| 2015 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 7 | 8 | |
| 2013 | Moto2 | 1 | ||
| 2012 | Moto2 | 2 | ||
| 2011 | Moto2 | 15 | ||
| 2010 | 125cc | 4 | ||
| 2009 | 125cc | 3 | ||
| 2008 | 125cc | terjatuh | ||
| 2007 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2006 | 125cc | 19 |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat) · Rujukan: 3.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 14 | 13 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 17 | 15 |
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | 5 | ||
| 2019 | Moto2 | 13 |
27NAKAGAMI Agak lemah 1.8 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar perlahan: +1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 18 | 14 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 21 | tidak tamat | 13 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 17 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 25 | 20 | |
| 2019 | MotoGP | 13 | 16 | |
| 2018 | MotoGP | 12 | 15 | |
| 2017 | Moto2 | 6 | ||
| 2016 | Moto2 | 4 | ||
| 2015 | Moto2 | 22 | ||
| 2014 | Moto2 | 13 | ||
| 2013 | Moto2 | 9 | ||
| 2012 | Moto2 | 7 | ||
| 2009 | 125cc | 20 | ||
| 2008 | 125cc | 13 |
28CRUTCHLOW Agak kuat 0.8 tempat lebih baik (7 penamat · Tidak tamat 3 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 19 | 18 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 23 | 15 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 5 | |
| 2018 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2017 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 5 | 5 | |
| 2015 | MotoGP | 8 | 6 | |
| 2014 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2013 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2012 | MotoGP | 3 | tidak tamat | |
| 2011 | MotoGP | 12 | 11 |
29FOLGER Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) · Rujukan: 3.4 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto2 | 12 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2011 | 125cc | 6 | ||
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | 8 | ||
| 2008 | 125cc | 16 |
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar perlahan: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 22 | 17 | tidak tamat |
| 2010 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.9 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 21 | 19 | 16 |
| 2012 | MotoGP | 18 | 15 | |
| 2011 | Moto2 | 13 | ||
| 2005 | 125cc | terjatuh |
32ESPARGARO Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (10 penamat · Tidak tamat 2 daripada 12) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 15 | terjatuh | 9 |
| 2023 | MotoGP | 9 | tidak tamat | 5 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 16 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 15 | |
| 2018 | MotoGP | 19 | tidak tamat | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 7 | |
| 2016 | MotoGP | 6 | 4 | |
| 2015 | MotoGP | 7 | 11 | |
| 2014 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2013 | MotoGP | 9 | terjatuh | |
| 2012 | MotoGP | 13 | 12 | |
| 2011 | Moto2 | 31 | ||
| 2010 | MotoGP | 13 | 14 | |
| 2008 | 250cc | 7 | ||
| 2007 | 250cc | 17 | ||
| 2006 | 250cc | tidak tamat | ||
| 2005 | 125cc | 12 |
Pelumba tempatan (Jepun)
- MotoGPAi OguraP4 · 259 mata
- MotoGPTakaaki NakagamiP27 · 3 mata
- Moto2Ayumu SasakiP20 · 24 mata
- Moto2Taiyo FurusatoP23 · 17 mata
- Moto3Ryusei YamanakaP20 · 44 mata
- Moto3Zen MitaniP26 · 2 mata
- Moto3Ryota OgiwaraP30 · 0 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Ryusei Yamanaka | Moto3 | P6 |
| 2024 | Ai Ogura | Moto2 | P2 |
| 2024 | Ryusei Yamanaka | Moto3 | P6 |
| 2024 | Tatsuki Suzuki | Moto3 | P7 |
| 2024 | Taiyo Furusato | Moto3 | P9 |
| 2023 | Ai Ogura | Moto2 | P2 |
| 2023 | Ayumu Sasaki | Moto3 | P2 |
| 2023 | Kaito Toba | Moto3 | P8 |
| 2023 | Ryusei Yamanaka | Moto3 | P9 |
| 2022 | Ai Ogura | Moto2 | P1 |
| 2022 | Ayumu Sasaki | Moto3 | P3 |
| 2022 | Ryusei Yamanaka | Moto3 | P8 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 20°C · Trek 28°C · Kelembapan 59%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jepun MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 93 | 41:31.467 | 1'43.291 L18 | 319.5 | |
| 2+20 | 89 | +1.363 | 1'43.328 L10 | 318.5 | |
| 3+16 | 72 | +2.252 | 1'43.276 L23 | 319.5 | |
| 4+13 | 23 | +2.330 | 1'43.041 L23 | 321.4 | |
| 5+11 | 25 | +14.815 | 1'43.628 L23 | 316.7 | |
| 6+10 | 79 | +15.210 | 1'43.638 L23 | 323.3 | |
| 7+9 | 37 | +16.928 | 1'43.789 L6 | 320.4 | |
| 8+8 | 63 | +20.333 | 1'43.806 L18 | 320.4 | |
| 9+7 | 54 | +23.545 | 1'43.829 L17 | 319.5 | |
| 10+6 | 10 | +25.677 | 1'44.124 L22 | 320.4 | |
| 11+5 | 33 | +25.853 | 1'44.175 L24 | 322.3 | |
| 12+4 | 20 | +30.867 | 1'44.432 L13 | 313.0 | |
| 13+3 | 15 | +31.333 | 1'44.150 L16 | 321.4 | |
| 14+2 | 12 | +33.995 | 1'44.288 L13 | 317.6 | |
| 15+1 | 21 | +34.590 | 1'44.212 L21 | 316.7 | |
| 16 | 42 | +39.228 | 1'44.425 L22 | 313.9 | |
| 17 | 7 | +39.562 | 1'44.566 L18 | 313.0 | |
| 18 | 49 | +50.816 | 1'44.320 L21 | 317.6 | |
| 19 | 43 | +71.127 | 1'44.799 L18 | 311.2 | |
| 20 | 5 | +2 pusingan | 1'44.157 L16 | 320.4 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'43.802 L3 | 320.4 | |
| — | 11 | Terjatuh | 1'43.945 L8 | 319.5 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jepun MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 23°C · Trek 38°C · Kelembapan 46%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jepun MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 93 | 20:50.376 | 1'43.471 L9 | 315.7 | |
| 2+9 | 11 | +2.754 | 1'43.496 L11 | 321.4 | |
| 3+7 | 89 | +2.466 | 1'43.537 L4 | 317.6 | |
| 4+6 | 23 | +2.508 | 1'43.571 L8 | 315.7 | |
| 5+5 | 79 | +5.992 | 1'43.581 L10 | 324.3 | |
| 6+4 | 72 | +6.984 | 1'43.873 L11 | 319.5 | |
| 7+3 | 5 | +8.088 | 1'43.851 L9 | 318.5 | |
| 8+2 | 25 | +8.817 | 1'43.739 L10 | 317.6 | |
| 9+1 | 20 | +10.586 | 1'44.175 L11 | 313.9 | |
| 10 | 54 | +11.129 | 1'44.059 L10 | 320.4 | |
| 11 | 10 | +13.632 | 1'44.376 L6 | 320.4 | |
| 12 | 21 | +15.209 | 1'44.170 L11 | 315.7 | |
| 13 | 42 | +19.873 | 1'44.717 L10 | 313.9 | |
| 14 | 15 | +19.983 | 1'44.450 L11 | 318.5 | |
| 15 | 12 | +20.469 | 1'44.463 L11 | 316.7 | |
| 16 | 43 | +21.894 | 1'44.695 L10 | 311.2 | |
| 17 | 7 | +38.442 | 1'44.636 L11 | 312.1 | |
| 18 | 33 | +41.284 | 1'44.270 L8 | 319.5 | |
| — | 63 | Tarik diri | 1'44.310 L3 | 320.4 | |
| — | 37 | Terjatuh | |||
| — | 49 | Terjatuh | |||
| — | 73 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jepun MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (19 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Marc Márquez (4). Pengeluar: Ducati (10)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ducati | MARTIN | BEZZECCHI | MARTIN | Kering | |||
| 2026SPR | Ducati | MOREIRA | MARTIN | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | MARQUEZ | MIR | BAGNAIA | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | ACOSTA | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARTIN | MARQUEZ | ACOSTA | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | BASTIANINI | MARQUEZ | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | BAGNAIA | MARQUEZ | MARTIN | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BINDER | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | BINDER | MARTIN | MARQUEZ | Kering | |||
| 2019 | Honda | QUARTARARO | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2018 | Honda | CRUTCHLOW | RINS | DOVIZIOSO | Kering | |||
| 2017 | Ducati | MARQUEZ | PETRUCCI | ZARCO | Basah | |||
| 2016 | Honda | DOVIZIOSO | VIÑALES | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Honda | ROSSI | LORENZO | LORENZO | Basah | |||
| 2014 | Yamaha | MARQUEZ | ROSSI | DOVIZIOSO | Kering | |||
| 2013 | Yamaha | MARQUEZ | PEDROSA | LORENZO | Kering | |||
| 2012 | Honda | LORENZO | BAUTISTA | LORENZO | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Honda | LORENZO | STONER | STONER | Kering | |||
| 2010 | Ducati | DOVIZIOSO | ROSSI | DOVIZIOSO | Kering | |||
| 2009 | Yamaha* | ROSSI | PEDROSA | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Yamaha | STONER | PEDROSA | LORENZO | Kering | |||
| 2007 | Ducati | DE PUNIET | ELIAS | PEDROSA | Kering | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Ducati | ROSSI | MELANDRI | CAPIROSSI | Kering | |||
| 2005 | Ducati | BIAGGI | TAMADA | CAPIROSSI | Kering | |||
| 2004 | Honda* | ROSSI | NAKANO | TAMADA | ||||
| 2003 | Honda | ROSSI | HAYDEN | BIAGGI | ||||
| 2002 | Honda | ROSSI | CAPIROSSI | KATO | ||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Honda | BARROS | CAPIROSSI | |||||
| 2000500cc | Suzuki | ROSSI | BIAGGI | BIAGGI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999500cc | Suzuki | DOOHAN | ABE | ROBERTS JR | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 10 | 34 | 3 | 316.7 |
| Ducati | 10 | 19 | 1 | 315.7 |
| Yamaha | 4 | 16 | 8 | 313.9 |
| Suzuki | 2 | 4 | — | — |
| Aprilia | 0 | 2 | 2 | 314.8 |
| Kawasaki | 0 | 2 | — | — |
| KTM | 0 | 1 | 2 | 314.8 |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Motegi
- HNDTokyo Haneda International Airport149 kmkira-kira 2j22m dengan kereta
- NRTNarita International Airport124 kmkira-kira 2j05m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Motegi (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 800cc | Bridgestone | 1000cc | Michelin | ||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 11 | 3 | 9 | 2.3 | R | 5 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 4 | 3 | 3 | 2 | |||
| Francesco Bagnaia | 5 | 2 | 3 | 4.2 | 20 | 13 | 15 | 6 | 4 | 1 | 13 | R | 2 | 1 | 1 | ||||||||
| Jorge Martin | 3 | 1 | 3 | 2 | 11 | R | 15 | R | 3 | 3 | 1 | 2 | |||||||||||
| Jack Miller | 8 | 1 | 1 | 6.8 | 16 | 19 | 6 | 5 | R | R | R | 10 | 1 | 6 | 10 | R | |||||||
| Brad Binder | 4 | 1 | 6.7 | 20 | R | 10 | 3 | 17 | 2 | R | 5 | 12 | 2 | R | 6 | 12 | |||||||
| Joan Mir | 4 | 1 | 7.7 | 9 | 17 | 11 | 8 | 12 | R | 3 | |||||||||||||
| Cal Crutchlow | 11 | 1 | 8 | 11 | R | 7 | R | 6 | 5 | R | 2 | 5 | 15 | 13 | |||||||||
| Fabio Quartararo | 5 | 1 | 8 | 8 | 19 | DQ | 2 | 8 | 10 | 12 | 8 | ||||||||||||
| Maverick Viñales | 9 | 1 | 9.3 | 4 | 2 | 2 | 2 | R | 3 | 9 | 7 | 4 | 7 | 19 | R | 16 | |||||||
| Alex Rins | 6 | 1 | 9.8 | 4 | 24 | 10 | 11 | 20 | 5 | 3 | 7 | R | 16 | 18 | |||||||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 6.2 | 3 | 1 | R | 10 | 4 | 7 | 4 | ||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 7 | 16 | 6 | 8 | 2 | 7 | R | |||||||||||||||
| Enea Bastianini | 3 | 8 | 8 | 7 | 1 | 16 | 7 | 7 | 9 | 4 | 11 | ||||||||||||
| Johann Zarco | 6 | 9 | R | 10 | 1 | 8 | R | 4 | 1 | 2 | 8 | 6 | 11 | R | 11 | 9 | |||||||
| Alex Marquez | 3 | 9.5 | 14 | 1 | 1 | 18 | R | 1 | 4 | 6 | 13 | R | 6 | ||||||||||
| Franco Morbidelli | 6 | 9.7 | 18 | 7 | 3 | 8 | 11 | 6 | 14 | 17 | 5 | 5 | |||||||||||
| Luca Marini | 3 | 10 | 12 | R | 9 | 1 | 6 | 14 | R | ||||||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 10 | R | 22 | 12 | 10 | |||||||||||||||||
| Pol Espargaro | 8 | 10.9 | 19 | R | R | 3 | 4 | 15 | 2 | 1 | 8 | R | 6 | 11 | 13 | 11 | 12 | 15 | |||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 11.5 | 5 | 7 | R | 11 | 17 | 8 | 8 | 13 | |||||||||||||
| Raul Fernandez | 4 | 12.2 | 19 | 18 | 9 | 15 | 7 | ||||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 6 | 15 | 13 | 20 | 7 | 9 | 13 | 22 | 4 | 6 | 15 | 16 | 20 | 11 | 13 | R | |||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 15 | 13 | 5 | 1 | 15 | |||||||||||||||||
| Michele Pirro | 2 | 15.5 | R | 13 | 15 | 16 | |||||||||||||||||
| Pedro Acosta | 2 | 17 | 7 | 3 | R | 17 | |||||||||||||||||
| Jonas Folger | — | 16 | 8 | R | 6 | R | 3 | 12 | 2 | R | |||||||||||||
| Ai Ogura | — | 14 | 1 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 6 | 14 | 8 | 3 | ||||||||||||||||||
| Iker Lecuona | — | R | 17 | 8 | R | ||||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 1 | R | R | R | |||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | ||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 25 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini