Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 14 · Misano World Circuit Marco Simoncelli
2026 GP San Marino
Pusingan 4.226 km · perlumbaan 27 pusingan (114 km)Hujung minggu ini 21 pelumba MotoGP menunggang 2,975 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 1,102 km garis lurus dari acara sebelumnya (Aragón), masa penerbangan sekurang-kurangnya 2 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Francesco Bagnaia paling baik di sini (purata 2.6 tempat lebih baik daripada biasa), Fabio Di Giannantonio paling lemah (3.4 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 6 kiri / 10 kanan, lurus terpanjang 530 m, purata laju 168.8 km/j (sederhana)
1MARTIN Lemah 3.2 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar sederhana: -1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 3 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 8 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 2 | 2 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 9 | |
| 2021 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 12 | ||
| 2018 | Moto3 | 2 | ||
| 2017 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto3 | 15 |
Pecut: 2.0 tempat lebih baik
2MARQUEZ Agak kuat 0.8 tempat lebih baik (14 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 1 | 1 |
| 2025 | MotoGP | 4 | terjatuh | 1 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 4 | 3 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 10 | 7 |
| 2021 | MotoGP | 7 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 5 | 2 | |
| 2017 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2016 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2015 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2014 | MotoGP | 4 | 15 | |
| 2013 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2012 | Moto2 | 1 | ||
| 2011 | Moto2 | 1 | ||
| 2010 | 125cc | 1 | ||
| 2009 | 125cc | 4 | ||
| 2008 | 125cc | 4 |
Pecut: 0.1 tempat lebih buruk
3BEZZECCHI Agak kuat 1.6 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 2 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 1 | 1 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 6 | 8 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 2 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 17 | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2020 | Moto2 | 2 | ||
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 3.1 tempat lebih baik
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 1.0 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 15 | 12 | terjatuh |
| 2024 | Moto2 | 4 | ||
| 2023 | Moto2 | 5 | ||
| 2022 | Moto2 | 5 | ||
| 2021 | Moto2 | 9 | ||
| 2020 | Moto3 | 3 | ||
| 2019 | Moto3 | terjatuh |
5ACOSTA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat · Tidak tamat 2 daripada 4) · Rujukan: 1.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar sederhana: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 6 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 9 | 5 | teknikal |
| 2024 | MotoGP | 5 | 5 | terjatuh |
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | 6 | ||
| 2021 | Moto3 | 7 |
Pecut: 1.3 tempat lebih baik
6DI GIANNANTONIO Lemah 3.4 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -1.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 4 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 3 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 18 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 21 | 17 | 17 |
| 2022 | MotoGP | 14 | 20 | |
| 2021 | Moto2 | 8 | ||
| 2020 | Moto2 | 8 | ||
| 2019 | Moto2 | 2 | ||
| 2018 | Moto3 | 3 | ||
| 2017 | Moto3 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 10 |
Pecut: 2.8 tempat lebih buruk
7FERNANDEZ Seperti biasa lebih kurang biasa (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 7 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 9 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 17 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 11 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 25 | 13 | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2020 | Moto3 | 6 | ||
| 2019 | Moto3 | 10 |
Pecut: 0.8 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Seperti biasa 0.6 tempat lebih buruk (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar sederhana: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 5 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 2 | 2 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 21 | 13 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 9 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 16 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 14 | teknikal | |
| 2020 | MotoGP | 17 | 7 | |
| 2019 | Moto2 | 3 | ||
| 2018 | Moto2 | 18 | ||
| 2016 | Moto2 | 10 | ||
| 2015 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 0.7 tempat lebih buruk
9BAGNAIA Kuat 2.6 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 6 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar sederhana: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 13 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 8 | 13 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 1 | 1 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 3 | 3 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 13 | terjatuh | |
| 2018 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 21 | ||
| 2015 | Moto3 | 8 | ||
| 2014 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 1.4 tempat lebih buruk
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) · Rujukan: 0.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar sederhana: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 8 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 6 | 6 |
| 2024 | Moto2 | 5 | ||
| 2023 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2022 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2021 | Moto2 | 16 |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Kuat 4.4 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar sederhana: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 15 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 10 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 3 | 3 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 16 | 3 | |
| 2020 | Moto2 | 1 | ||
| 2019 | Moto2 | 9 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 14 | ||
| 2016 | Moto3 | 2 | ||
| 2015 | Moto3 | 1 | ||
| 2014 | Moto3 | 5 |
Pecut: 0.5 tempat lebih buruk
12MARINI Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (7 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 9 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 7 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 15 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 7 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 9 | |
| 2020 | Moto2 | 4 | ||
| 2019 | Moto2 | 11 | ||
| 2018 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | 13 | ||
| 2015 | Moto2 | 21 | ||
| 2013 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 1.3 tempat lebih baik
13BINDER Lemah 3.5 tempat lebih buruk (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 14 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 16 | teknikal | 10 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 6 | 19 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 5 | 14 |
| 2022 | MotoGP | 15 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 20 | 11 | |
| 2020 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2018 | Moto2 | 8 | ||
| 2017 | Moto2 | 4 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | 5 | ||
| 2014 | Moto3 | 6 | ||
| 2013 | Moto3 | 18 | ||
| 2012 | Moto3 | 16 |
Pecut: 0.4 tempat lebih baik
14QUARTARARO Agak kuat 1.8 tempat lebih baik (10 penamat · Tidak tamat 1 daripada 11) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar sederhana: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 21 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 3 | tidak tamat | 8 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 7 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 13 | 13 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 8 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 15 | 4 | |
| 2020 | MotoGP | 3 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2018 | Moto2 | 7 | ||
| 2017 | Moto2 | 6 | ||
| 2016 | Moto3 | 18 |
Pecut: 1.7 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 2.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 11 | terjatuh |
| 2025 | Moto2 | 4 | ||
| 2024 | Moto2 | 8 | ||
| 2023 | Moto3 | 12 | ||
| 2022 | Moto3 | 7 |
16MORBIDELLI Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (10 penamat · Tidak tamat 2 daripada 12) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 12 | 13 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 4 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 9 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 19 | 18 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 6 | 14 | |
| 2020 | MotoGP | 8 | 9 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2018 | MotoGP | 12 | 12 | |
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | 5 | ||
| 2014 | Moto2 | 7 | ||
| 2013 | Moto2 | 20 |
Pecut: 0.9 tempat lebih baik
17ZARCO Lemah 3.1 tempat lebih buruk (11 penamat · Tidak tamat 2 daripada 13) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 10 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 19 | 11 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 16 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 14 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2020 | MotoGP | 14 | 11 | |
| 2019 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 9 | 10 | |
| 2017 | MotoGP | 6 | 15 | |
| 2016 | Moto2 | 4 | ||
| 2015 | Moto2 | 1 | ||
| 2014 | Moto2 | 3 | ||
| 2013 | Moto2 | 7 | ||
| 2012 | Moto2 | 10 | ||
| 2011 | 125cc | 2 | ||
| 2010 | 125cc | 12 | ||
| 2009 | 125cc | 16 |
Pecut: 2.2 tempat lebih buruk
18MIR Agak kuat 1.4 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 4 daripada 9) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar sederhana: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 20 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2024 | MotoGP | 16 | 21 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 22 | 23 | terjatuh |
| 2021 | MotoGP | 18 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 11 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 8 | |
| 2018 | Moto2 | 5 | ||
| 2017 | Moto3 | 2 | ||
| 2016 | Moto3 | 3 |
Pecut: 7.2 tempat lebih buruk
19MILLER Agak lemah 1.8 tempat lebih buruk (10 penamat · Tidak tamat 4 daripada 14) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 17 | teknikal |
| 2025 | MotoGP | 21 | 14 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 19 | 14 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 15 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 1 | 18 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 2 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 16 | 9 | |
| 2018 | MotoGP | 2 | 18 | |
| 2017 | MotoGP | 14 | 6 | |
| 2015 | MotoGP | 17 | 12 | |
| 2014 | Moto3 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | 5 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2011 | 125cc | 24 |
Pecut: 2.6 tempat lebih buruk
20RINS Seperti biasa 0.6 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 4 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 19 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 18 | 17 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 20 | 19 | 19 |
| 2022 | MotoGP | 12 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | 6 | |
| 2020 | MotoGP | 18 | 12 | |
| 2019 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 10 | 4 | |
| 2017 | MotoGP | 20 | 8 | |
| 2016 | Moto2 | 2 | ||
| 2015 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 1 | ||
| 2012 | Moto3 | 4 |
Pecut: 3.4 tempat lebih buruk
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 18 | 12 |
22VIÑALES Agak kuat 0.9 tempat lebih baik (13 penamat · Tidak tamat 1 daripada 14) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 17 | 15 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 8 | 10 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 6 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 19 | 8 | |
| 2020 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 3 | |
| 2018 | MotoGP | 3 | 5 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 4 | |
| 2016 | MotoGP | 3 | 5 | |
| 2015 | MotoGP | 14 | 14 | |
| 2014 | Moto2 | 4 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 | ||
| 2012 | Moto3 | 5 | ||
| 2011 | 125cc | 7 |
Pecut: 1.5 tempat lebih buruk
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat · Tidak tamat 3 daripada 4) · Rujukan: 6.9 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2021 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 13 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 21 | ||
| 2018 | Moto2 | 19 | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | 21 |
24FERNANDEZ Lemah 2.1 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 18 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 18 | 20 | 18 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 19 | 16 |
| 2022 | Moto2 | 3 | ||
| 2021 | Moto2 | 2 | ||
| 2020 | Moto2 | 18 | ||
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh |
Pecut: 2.9 tempat lebih buruk
25ESPARGARO Agak kuat 1.5 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 4 daripada 14) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 16 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 14 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 23 | 16 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 19 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2020 | MotoGP | 4 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 2 | 7 | |
| 2018 | MotoGP | 20 | tidak tamat | |
| 2017 | MotoGP | 17 | 11 | |
| 2016 | MotoGP | 10 | 9 | |
| 2015 | MotoGP | 12 | tidak tamat | |
| 2014 | MotoGP | 7 | 6 | |
| 2013 | Moto2 | 1 | ||
| 2012 | Moto2 | 2 | ||
| 2011 | Moto2 | 9 | ||
| 2010 | 125cc | 6 | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh | ||
| 2008 | 125cc | tidak tamat |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) · Rujukan: 1.6 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 23 | 19 | 15 |
| 2024 | Moto2 | 14 | ||
| 2023 | Moto2 | 6 | ||
| 2022 | Moto2 | 8 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2020 | Moto2 | 21 | ||
| 2019 | Moto2 | 14 |
27NAKAGAMI Lemah 2.0 tempat lebih buruk (10 penamat) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar sederhana: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 20 | 19 | 17 |
| 2023 | MotoGP | 20 | 21 | 19 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 15 | |
| 2021 | MotoGP | 17 | 15 | |
| 2020 | MotoGP | 12 | 6 | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 18 | |
| 2018 | MotoGP | 19 | 13 | |
| 2017 | Moto2 | 10 | ||
| 2016 | Moto2 | 3 | ||
| 2015 | Moto2 | 3 | ||
| 2014 | Moto2 | 10 | ||
| 2013 | Moto2 | 2 | ||
| 2012 | Moto2 | 11 | ||
| 2009 | 125cc | 20 | ||
| 2008 | 125cc | 19 |
Pecut: 4.1 tempat lebih buruk
28CRUTCHLOW Agak lemah 1.5 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 2 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2019 | MotoGP | 14 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 6 | 3 | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 13 | |
| 2016 | MotoGP | 7 | 8 | |
| 2015 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2014 | MotoGP | 13 | 9 | |
| 2013 | MotoGP | 5 | 6 | |
| 2012 | MotoGP | 3 | terjatuh | |
| 2011 | MotoGP | 13 | 10 |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) · Rujukan: 1.9 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2017 | MotoGP | 16 | 9 | |
| 2016 | Moto2 | 8 | ||
| 2015 | Moto2 | 6 | ||
| 2014 | Moto2 | 19 | ||
| 2013 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2012 | Moto3 | 6 | ||
| 2011 | 125cc | 9 | ||
| 2010 | 125cc | 11 | ||
| 2009 | 125cc | 9 | ||
| 2008 | 125cc | 15 |
30SAVADORI Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh | ||
| 2008 | 125cc | tidak tamat |
31PIRRO Kuat 2.7 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 4 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 14 | 20 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 17 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 22 | 12 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | tidak tamat | |
| 2018 | MotoGP | 14 | 15 | |
| 2017 | MotoGP | 11 | 5 | |
| 2016 | MotoGP | 5 | 7 | |
| 2015 | MotoGP | 5 | tidak tamat | |
| 2013 | MotoGP | 11 | 10 | |
| 2012 | MotoGP | 15 | 10 | |
| 2011 | Moto2 | 14 |
32ESPARGARO Agak lemah 1.0 tempat lebih buruk (12 penamat · Tidak tamat 6 daripada 18) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 11 | 12 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 8 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2020 | MotoGP | 16 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 12 | |
| 2018 | MotoGP | 16 | 14 | |
| 2017 | MotoGP | 9 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 9 | tidak tamat | |
| 2015 | MotoGP | 10 | 10 | |
| 2014 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2013 | MotoGP | 6 | 13 | |
| 2012 | MotoGP | 14 | tidak tamat | |
| 2011 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2010 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2009 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2008 | 250cc | tidak tamat |
Pecut: 3.7 tempat lebih buruk
Keputusan pada 1 versi susun atur terdahulu tidak disertakan
Pelumba tempatan (San Marino)
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Luca Bernardi | MotoE | P9 |
| 2020 | Alex de Angelis | MotoE | P8 |
| 2011 | Alex de Angelis | Moto2 | P4 |
| 2007 | Alex de Angelis | 250cc | P5 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 27°C · Trek 40°C · Kelembapan 48%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP San Marino MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 21 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 93 | 41:13.013 | 1'31.069 L14 | 298.3 | |
| 2+20 | 73 | +0.657 | 1'30.995 L5 | 303.3 | |
| 3+16 | 37 | +2.326 | 1'30.966 L23 | 300.0 | |
| 4+13 | 54 | +6.027 | 1'30.936 L22 | 300.0 | |
| 5+11 | 89 | +14.021 | 1'31.228 L8 | 300.0 | |
| 6+10 | 25 | +18.252 | 1'31.550 L18 | 296.7 | |
| 7+9 | 49 | +20.581 | 1'31.677 L15 | 301.6 | |
| 8+8 | 23 | +20.858 | 1'31.258 L27 | 301.6 | |
| 9+7 | 10 | +22.911 | 1'31.750 L8 | 301.6 | |
| 10+6 | 20 | +23.229 | 1'31.711 L19 | 295.8 | |
| 11+5 | 33 | +23.905 | 1'31.619 L22 | 300.8 | |
| 12+4 | 7 | +28.031 | 1'31.770 L12 | 296.7 | |
| 13+3 | 21 | +28.927 | 1'31.646 L25 | 299.1 | |
| 14+2 | 44 | +31.792 | 1'32.022 L12 | 300.0 | |
| — | 5 | Terjatuh | 1'31.769 L23 | 300.8 | |
| — | 42 | Tarik diri | 1'32.179 L14 | 297.5 | |
| — | 36 | Tarik diri | 1'32.463 L4 | 300.8 | |
| — | 63 | Terjatuh | 1'32.211 L5 | 304.2 | |
| — | 11 | Terjatuh | 1'40.269 L1 | 300.8 | |
| — | 43 | Masalah teknikal | 1'40.524 L1 | 296.7 | |
| — | 72 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP San Marino MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 27°C · Trek 39°C · Kelembapan 43%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP San Marino MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 21 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 93 | 19:48.519 | 1'30.734 L11 | 297.5 | |
| 2+9 | 72 | +1.068 | 1'30.846 L6 | 300.0 | |
| 3+7 | 89 | +3.538 | 1'31.017 L8 | 300.0 | |
| 4+6 | 49 | +3.968 | 1'31.088 L6 | 300.0 | |
| 5+5 | 73 | +4.348 | 1'30.941 L4 | 304.2 | |
| 6+4 | 37 | +6.944 | 1'31.154 L8 | 300.0 | |
| 7+3 | 25 | +7.707 | 1'31.234 L4 | 297.5 | |
| 8+2 | 54 | +8.832 | 1'31.151 L6 | 300.8 | |
| 9+1 | 10 | +11.712 | 1'31.504 L4 | 303.3 | |
| 10 | 5 | +14.534 | 1'31.685 L4 | 299.1 | |
| 11 | 11 | +17.043 | 1'31.943 L2 | 301.6 | |
| 12 | 21 | +17.405 | 1'31.672 L4 | 300.0 | |
| 13 | 63 | +17.763 | 1'31.906 L7 | 301.6 | |
| 14 | 33 | +18.181 | 1'31.886 L9 | 302.5 | |
| 15 | 23 | +18.476 | 1'31.949 L7 | 303.3 | |
| 16 | 44 | +18.752 | 1'31.952 L7 | 300.8 | |
| 17 | 43 | +21.113 | 1'32.021 L7 | 301.6 | |
| 18 | 7 | +20.698 | 1'32.000 L12 | 297.5 | |
| 19 | 42 | +21.740 | 1'32.143 L9 | 299.1 | |
| 20 | 36 | +22.054 | 1'32.041 L13 | 302.5 | |
| 21 | 20 | +24.419 | 1'31.514 L5 | 295.8 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP San Marino MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (20 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Marc Márquez (7). Pengeluar: Yamaha (13)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ducati | MARQUEZ | ACOSTA | BEZZECCHI | Kering | |||
| 2026SPR | Ducati | BEZZECCHI | MARTIN | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | BEZZECCHI | MARQUEZ | BEZZECCHI | Kering | |||
| 2025SPR | Aprilia | MARQUEZ | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARTIN | MARQUEZ | BAGNAIA | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | MARTIN | BASTIANINI | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | BAGNAIA | BASTIANINI | BAGNAIA | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | BAGNAIA | MORBIDELLI | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | BEZZECCHI | BAGNAIA | MARTIN | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BEZZECCHI | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | BASTIANINI | VIÑALES | MILLER | Kering | |||
| 2021 | Honda | ESPARGARO | BASTIANINI | BAGNAIA | Kering | |||
| 2021 | Ducati | QUARTARARO | BASTIANINI | BAGNAIA | Kering | |||
| 2020 | Yamaha | MIR | ESPARGARO | VIÑALES | Kering | |||
| 2020 | Yamaha | BAGNAIA | MIR | VIÑALES | Kering | |||
| 2019 | Honda | QUARTARARO | VIÑALES | VIÑALES | Kering | |||
| 2018 | Ducati | MARQUEZ | CRUTCHLOW | LORENZO | Kering | |||
| 2017 | Honda | PETRUCCI | DOVIZIOSO | VIÑALES | Basah | |||
| 2016 | Honda | ROSSI | LORENZO | LORENZO | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Honda | SMITH | REDDING | LORENZO | Kering | |||
| 2014 | Yamaha | LORENZO | PEDROSA | LORENZO | Kering | |||
| 2013 | Yamaha | MARQUEZ | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2012 | Yamaha | ROSSI | BAUTISTA | PEDROSA | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Yamaha | PEDROSA | STONER | STONER | Kering | |||
| 2010 | Honda | LORENZO | ROSSI | PEDROSA | Kering | |||
| 2009 | Yamaha* | LORENZO | PEDROSA | ROSSI | ||||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Yamaha | LORENZO | ELIAS | STONER | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2007 | Ducati | VERMEULEN | HOPKINS | STONER | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 1991500cc | Honda | KOCINSKI | LAWSON | RAINEY | ||||
| 1990500cc | Yamaha | SCHWANTZ | DOOHAN | RAINEY | ||||
| 1987500cc | Yamaha | LAWSON | GARDNER | LAWSON | ||||
| 1986500cc | Yamaha | GARDNER | MAMOLA | LAWSON | ||||
| 1985500cc | Yamaha | GARDNER | MAMOLA | LAWSON | ||||
| 1984500cc | Honda | LAWSON | ROCHE | SPENCER | ||||
| 1982500cc | Suzuki | SPENCER | CROSBY | UNCINI | ||||
| 1980500cc | Yamaha | UNCINI | ROSSI | LUCCHINELLI | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Yamaha | 13 | 29 | 5 | 300.8 |
| Ducati | 9 | 25 | 1 | 304.2 |
| Honda | 8 | 26 | 7 | 305 |
| Suzuki | 1 | 8 | 7 | — |
| Aprilia | 0 | 2 | 2 | 305.9 |
| KTM | 0 | 2 | 3 | 302.5 |
| Cagiva | 0 | 1 | — | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Misano
- RMIFederico Fellini International Airport16 kmkira-kira 0j37m dengan kereta
- BLQBologna Guglielmo Marconi Airport144 kmkira-kira 1j35m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Misano (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Susun atur baharu 4180→4226 m | Bridgestone | 1000cc | Michelin | ||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 13 | 6 | 9 | 3.3 | 4 | 4 | 1 | 1 | 1 | 2 | 15 | 1 | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 7 | 1 | 1 | |||
| Francesco Bagnaia | 10 | 2 | 5 | 1.8 | R | R | 8 | 21 | 3 | 1 | R | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | R | ||||||
| Enea Bastianini | 6 | 1 | 5 | 2.4 | 5 | 1 | 2 | 14 | R | 9 | 3 | 3 | 2 | 3 | R | ||||||||
| Maverick Viñales | 14 | 1 | 3 | 6.8 | 7 | 5 | 2 | 4 | 14 | 5 | 4 | 5 | 3 | 6 | 13 | 3 | 5 | 16 | R | ||||
| Jorge Martin | 7 | 1 | 2 | 8 | 15 | R | 2 | 12 | R | 9 | 1 | 15 | 13 | ||||||||||
| Franco Morbidelli | 11 | 1 | 1 | 9.2 | 20 | 7 | 5 | R | 12 | 5 | 1 | 18 | R | 15 | R | 4 | |||||||
| Fabio Quartararo | 10 | 2 | 5.8 | 18 | 6 | 7 | 2 | R | 2 | 5 | 13 | 7 | 8 | ||||||||||
| Marco Bezzecchi | 5 | 2 | 6 | R | R | R | 2 | 5 | 17 | 2 | 5 | 2 | |||||||||||
| Joan Mir | 8 | 2 | 6 | 3 | 2 | 5 | 8 | 3 | 6 | R | 11 | R | |||||||||||
| Pol Espargaro | 13 | 2 | 7.2 | 5 | R | R | 6 | 9 | 2 | 1 | 6 | R | 9 | 11 | R | 7 | 10 | 7 | R | R | 10 | ||
| Cal Crutchlow | 9 | 1 | 8.6 | 10 | R | 6 | 9 | 11 | 8 | 13 | 3 | R | |||||||||||
| Alex Marquez | 9 | 1 | 9.8 | R | 3 | 2 | R | 10 | 18 | 3 | 17 | 15 | 10 | 11 | 6 | 3 | |||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 6 | 7 | R | R | 6 | 6 | ||||||||||||||||
| Alex Rins | 10 | 8.7 | 4 | 1 | 1 | DQ | 2 | 8 | 4 | R | 5 | R | 7 | 19 | R | ||||||||
| Jonas Folger | 1 | 9 | 15 | 9 | 11 | 9 | 6 | R | 19 | 6 | 8 | 9 | |||||||||||
| Luca Marini | 6 | 10 | R | 21 | 13 | R | R | 11 | 1 | 19 | 4 | 9 | 12 | 7 | |||||||||
| Michele Pirro | 11 | 10 | 14 | 10 | 10 | R | 7 | 5 | 15 | R | 11 | R | R | ||||||||||
| Brad Binder | 9 | 10.9 | 16 | 18 | 6 | 5 | 1 | 4 | 8 | 6 | 12 | 9 | 8 | 14 | 4 | 10 | |||||||
| Jack Miller | 13 | 11.2 | 24 | R | 5 | 3 | 12 | 6 | 18 | 9 | 8 | 5 | 18 | R | 8 | 12 | |||||||
| Johann Zarco | 12 | 12 | 16 | 12 | 2 | 10 | 7 | 3 | 1 | 4 | 15 | 10 | 11 | 15 | 12 | R | 10 | 12 | 16 | ||||
| Raul Fernandez | 5 | 12.6 | 10 | R | 1 | 13 | 8 | 18 | 11 | ||||||||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 5 | 13 | 10 | 3 | 3 | 2 | 7 | 9 | 20 | 17 | 9 | 5 | |||||||||||
| Takaaki Nakagami | 10 | 13.5 | 19 | 20 | 11 | 2 | 10 | 3 | 3 | 10 | 13 | 18 | 9 | 10 | 15 | 19 | 13 | ||||||
| Iker Lecuona | 4 | 14 | 21 | R | 19 | 21 | 14 | R | |||||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 15 | 14 | 18 | R | 8 | 6 | 14 | 15 | ||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 4 | 16 | R | R | 1 | 5 | 6 | 3 | 16 | R | 14 | ||||||||||||
| Pedro Acosta | 3 | 17 | 7 | 6 | 1 | 17 | R | ||||||||||||||||
| Ai Ogura | 1 | R | 2 | 7 | 5 | 5 | 1 | R | |||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 7 | 12 | 8 | 4 | ||||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | — | R | R | R | 7 | ||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | ||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2007–2025, 30 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini