Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 15 · Red Bull Ring - Spielberg
2026 GP Austria
Pusingan 4.348 km · perlumbaan 28 pusingan (122 km)Hujung minggu ini 22 pelumba MotoGP menunggang 3,926 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 398 km garis lurus dari acara sebelumnya (Misano), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Marco Bezzecchi paling baik di sini (purata 1.4 tempat lebih baik daripada biasa), Raul Fernandez paling lemah (2.4 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 3 kiri / 8 kanan, lurus terpanjang 810 m, purata laju 177.8 km/j (laju)
1MARTIN Agak lemah 1.0 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 1 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 10 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 1 | 2 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 3 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 10 |
Pecut: 1.5 tempat lebih baik
2MARQUEZ Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 2 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 3 | tidak tamat | 4 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 10 | 12 |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
3BEZZECCHI Agak kuat 1.4 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 3 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 4 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 8 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 7 | tidak tamat | 3 |
| 2022 | MotoGP | 20 | 9 |
Pecut: 1.5 tempat lebih baik
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 5.1 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 4 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 19 | 15 | 14 |
| 2023 | Moto2 | 3 | ||
| 2022 | Moto2 | 1 |
5ACOSTA Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | tidak tamat | 1 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 3 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 10 | 13 |
| 2023 | Moto2 | 2 | ||
| 2022 | Moto2 | 4 |
6DI GIANNANTONIO Agak lemah 1.8 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 10 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 15 | 8 | teknikal |
| 2023 | MotoGP | 20 | 11 | 17 |
| 2022 | MotoGP | 10 | 11 |
Pecut: 2.3 tempat lebih buruk
7FERNANDEZ Lemah 2.4 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: +0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 19 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 9 | tidak tamat | 9 |
| 2024 | MotoGP | 20 | 14 | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 17 | 14 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 23 | 18 |
Pecut: 4.7 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Lemah 2.1 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 5 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 2 | 2 | 10 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 20 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 4 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 25 | 14 |
Pecut: 1.3 tempat lebih buruk
9BAGNAIA Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 6 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 3 | tidak tamat | 8 |
| 2024 | MotoGP | 2 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 1 |
Pecut: 2.1 tempat lebih baik
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 8.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 8 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 6 | 2 |
| 2024 | Moto2 | 20 | ||
| 2023 | Moto2 | 9 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Agak kuat 0.9 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 11 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 7 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 4 | 3 |
| 2023 | MotoGP | 13 | 13 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 1 | tidak tamat |
Pecut: 0.6 tempat lebih baik
12MARINI Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 13 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 13 | 12 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 18 | 17 | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 6 | terjatuh | 4 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 4 |
Pecut: 1.3 tempat lebih buruk
13BINDER Kuat 2.5 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 9 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 5 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 12 | 7 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 2 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 12 | 7 |
Pecut: 3.4 tempat lebih baik
14QUARTARARO Lemah 3.1 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 12 | 17 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 11 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 12 | 18 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 15 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 2 |
Pecut: 2.7 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: lebih kurang biasa dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9 · Di litar laju: -1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 16 | 15 |
| 2025 | Moto2 | 1 | ||
| 2024 | Moto2 | 16 | ||
| 2023 | Moto3 | 8 | ||
| 2022 | Moto3 | 6 |
16MORBIDELLI Lemah 2.3 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | terjatuh | 18 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 14 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 6 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 9 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 16 | terjatuh |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
17ZARCO Lemah 2.8 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 7 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 9 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 15 | 21 |
| 2023 | MotoGP | 10 | tidak tamat | 13 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 5 |
Pecut: 0.3 tempat lebih baik
18MIR Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat · Tidak tamat 2 daripada 4) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 10 | 13 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 19 | 19 | 17 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 12 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 8 | terjatuh |
Pecut: 0.5 tempat lebih buruk
19MILLER Lemah 4.7 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 20 | 21 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 17 | 18 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 5 | 19 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 5 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 3 |
Pecut: 0.3 tempat lebih buruk
20RINS Lemah 2.8 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 18 | 19 |
| 2025 | MotoGP | 17 | 16 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 21 | tidak tamat | 16 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 8 |
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 17 | 20 |
22VIÑALES Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (3 penamat) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 6 | 11 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 8 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 13 |
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +2.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 21 | 16 | 20 |
24FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 1.6 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 16 | tidak tamat | 15 |
| 2023 | MotoGP | 22 | 17 | 14 |
| 2022 | Moto2 | 5 |
25ESPARGARO Lemah 2.1 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 14 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 9 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 6 | 16 |
| 2022 | MotoGP | 15 | 16 |
26CHANTRA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) · Rujukan: 3.2 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | Moto2 | 8 | ||
| 2023 | Moto2 | 5 | ||
| 2022 | Moto2 | 2 |
27NAKAGAMI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 15 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 22 | 16 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 19 | terjatuh | 18 |
| 2022 | MotoGP | 14 | terjatuh |
28CRUTCHLOW Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.1
29FOLGER Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) Di litar ikut jam: -0.3
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 24 | 18 | 20 |
| 2023 | MotoGP | 23 | terjatuh | 19 |
| 2022 | MotoGP | 24 | 19 |
31PIRRO Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.4
32ESPARGARO Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 4 | 3 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 7 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 6 |
Keputusan pada 1 versi susun atur terdahulu tidak disertakan
Pelumba tempatan (Austria)
- Moto3Leo RammerstorferP25 · 4 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 1993 | Andy Preining | 250cc | P10 |
| 1988 | Josef Fischer | 125cc | P4 |
| 1988 | Mike Leitner | 125cc | P5 |
| 1987 | August Auinger | 125cc | P4 |
| 1987 | Josef Fischer | 80cc | P4 |
| 1986 | Siegfried Minich | 250cc | P9 |
| 1982 | August Auinger | 125cc | P2 |
| 1982 | Hans Hummel | 125cc | P6 |
| 1982 | Erich Klein | 125cc | P7 |
| 1981 | Hans Hummel | 125cc | P9 |
| 1981 | Edi Stoellinger | 350cc | P10 |
| 1979 | Harald Bartol | 125cc | P2 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 23°C · Trek 16°C · Kelembapan 39%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Austria MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 37 | 42:16.996 | 1'29.533 L4 | 315.7 | |
| 2+20 | 89 | +1.017 | 1'29.664 L4 | 315.7 | |
| 3+16 | 72 | +1.209 | 1'29.879 L6 | 314.4 | |
| 4+13 | 79 | +2.139 | 1'29.937 L3 | 314.4 | |
| 5+11 | 93 | +7.339 | 1'29.798 L6 | 315.7 | |
| 6+10 | 33 | +8.720 | 1'29.778 L2 | 320.0 | |
| 7+9 | 63 | +9.686 | 1'30.146 L3 | 318.5 | |
| 8+8 | 54 | +12.365 | 1'29.887 L5 | 315.7 | |
| 9+7 | 49 | +14.869 | 1'30.062 L2 | 315.7 | |
| 10+6 | 5 | +16.266 | 1'30.026 L3 | 318.5 | |
| 11+5 | 23 | +16.640 | 1'30.026 L3 | 322.8 | |
| 12+4 | 25 | +20.940 | 1'30.079 L4 | 314.4 | |
| 13+3 | 30 | +21.032 | 1'30.289 L5 | 317.1 | |
| 14+2 | 10 | +22.391 | 1'30.338 L3 | 315.7 | |
| 15+1 | 11 | +24.949 | 1'30.067 L3 | 317.1 | |
| 16 | 44 | +25.148 | 1'30.552 L7 | 315.7 | |
| 17 | 20 | +30.140 | 1'30.303 L3 | 313.0 | |
| 18 | 21 | +34.200 | 1'30.811 L5 | 314.4 | |
| 19 | 42 | +34.413 | 1'30.854 L3 | 311.6 | |
| 20 | 7 | +46.724 | 1'30.984 L3 | 310.3 | |
| 21 | 43 | +67.530 | 1'30.939 L3 | 311.6 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'30.032 L3 | 318.5 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Austria MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 22°C · Trek 19°C · Kelembapan 51%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Austria MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 89 | 20:57.387 | 1'28.749 L3 | 318.5 | |
| 2+9 | 93 | +1.026 | 1'29.095 L4 | 315.7 | |
| 3+7 | 72 | +1.675 | 1'29.167 L3 | 318.5 | |
| 4+6 | 79 | +3.495 | 1'29.225 L2 | 318.5 | |
| 5+5 | 73 | +4.447 | 1'29.218 L2 | 318.5 | |
| 6+4 | 63 | +5.142 | 1'29.392 L7 | 317.1 | |
| 7+3 | 5 | +5.895 | 1'29.375 L3 | 317.1 | |
| 8+2 | 54 | +6.810 | 1'29.488 L6 | 317.1 | |
| 9+1 | 33 | +7.233 | 1'29.430 L4 | 317.1 | |
| 10 | 49 | +9.228 | 1'29.609 L4 | 317.1 | |
| 11 | 23 | +11.580 | 1'29.759 L4 | 320.0 | |
| 12 | 20 | +13.050 | 1'29.799 L4 | 310.3 | |
| 13 | 10 | +15.076 | 1'29.872 L4 | 317.1 | |
| 14 | 44 | +18.373 | 1'30.450 L3 | 317.1 | |
| 15 | 30 | +19.201 | 1'30.396 L6 | 317.1 | |
| 16 | 11 | +20.503 | 1'29.768 L5 | 317.1 | |
| 17 | 7 | +20.964 | 1'30.401 L4 | 311.6 | |
| 18 | 42 | +21.054 | 1'30.501 L6 | 311.6 | |
| 19 | 25 | +22.646 | 1'29.957 L4 | 315.7 | |
| 20 | 43 | +26.053 | 1'30.549 L4 | 311.6 | |
| — | 37 | Tarik diri | 1'28.603 L2 | 313.0 | |
| — | 21 | Terjatuh | 1'30.520 L10 | 314.4 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Austria MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Francesco Bagnaia (3). Pengeluar: Ducati (10)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | KTM | MARTIN | BEZZECCHI | MARTIN | Kering | |||
| 2026SPR | Aprilia | MARQUEZ | BEZZECCHI | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | ALDEGUER | BEZZECCHI | BEZZECCHI | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | ACOSTA | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARTIN | BASTIANINI | MARTIN | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | MARTIN | ESPARGARO | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | BINDER | BEZZECCHI | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BINDER | MARTIN | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | QUARTARARO | MILLER | BASTIANINI | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2021 | KTM | BAGNAIA | MARTIN | MARTIN | Kering | |||
| 2021 | Ducati | MIR | QUARTARARO | MARTIN | Kering | |||
| 2020 | KTM | MILLER | ESPARGARO | ESPARGARO | Kering | |||
| 2020 | Ducati | MIR | MILLER | VIÑALES | Kering | |||
| 2019 | Ducati | MARQUEZ | QUARTARARO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2018 | Ducati | MARQUEZ | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2017 | Ducati | MARQUEZ | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2016 | Ducati | DOVIZIOSO | LORENZO | IANNONE | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 1997500cc | Honda | OKADA | CADALORA | DOOHAN | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Ducati | 10 | 21 | 1 | 315.7 |
| KTM | 3 | 5 | 1 | 318.5 |
| Honda | 1 | 6 | 6 | 315.7 |
| Yamaha | 0 | 5 | 2 | 314.4 |
| Aprilia | 0 | 3 | 2 | 314.4 |
| Suzuki | 0 | 2 | 8 | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Red Bull Ring
- GRZGraz Airport88 kmkira-kira 1j08m dengan kereta
- VIEVienna International Airport206 kmkira-kira 2j23m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Red Bull Ring (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Susun atur baharu 4318→4348 m | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Francesco Bagnaia | 7 | 3 | 4 | 4.4 | 11 | 4 | 1 | 7 | 11 | 1 | 1 | 1 | 8 | |
| Marc Márquez | 9 | 1 | 4 | 5.7 | 5 | 2 | 2 | 2 | 8 | 12 | 4 | 1 | ||
| Jorge Martin | 6 | 1 | 3 | 4.6 | 6 | 3 | 3 | 7 | 1 | 1 | 10 | 7 | 2 | R |
| Brad Binder | 8 | 1 | 2 | 4.8 | 2 | 7 | 6 | 1 | 4 | 4 | 7 | 2 | 5 | 7 |
| Fabio Quartararo | 9 | 3 | 8.6 | 4 | R | 9 | 3 | 8 | 3 | 2 | 8 | 18 | 15 | |
| Jack Miller | 11 | 3 | 11.1 | R | 18 | R | 3 | R | 3 | 15 | 19 | 18 | ||
| Marco Bezzecchi | 4 | 2 | 5.2 | R | R | 1 | 23 | 6 | 1 | 9 | 3 | 6 | 3 | |
| Joan Mir | 8 | 2 | 5.8 | 1 | 1 | 8 | 2 | 2 | R | R | 17 | 6 | ||
| Fermin Aldeguer | 1 | 1 | 2 | 4 | R | 9 | 20 | 2 | ||||||
| Enea Bastianini | 6 | 1 | 7.5 | 3 | 10 | 2 | R | R | 12 | R | 10 | 3 | 5 | |
| Pol Espargaro | 10 | 1 | 12.6 | 10 | R | R | R | 16 | 16 | 16 | 11 | |||
| Luca Marini | 6 | 8 | 17 | R | 3 | R | 2 | 14 | 4 | 4 | R | 13 | ||
| Maverick Viñales | 10 | 8.1 | 6 | 6 | 12 | 5 | 10 | R | 13 | 6 | 7 | |||
| Pedro Acosta | 2 | 8.5 | 1 | 4 | 2 | 13 | 4 | |||||||
| Johann Zarco | 11 | 10.8 | 1 | 5 | 9 | 12 | R | 6 | 5 | 13 | 21 | 12 | ||
| Alex Rins | 10 | 10.8 | 3 | 16 | 8 | 6 | R | 7 | 8 | 16 | 16 | |||
| Alex Marquez | 8 | 10.9 | 6 | 2 | R | 2 | 14 | 9 | 14 | 5 | 10 | 10 | ||
| Takaaki Nakagami | 9 | 11.1 | 7 | 6 | 15 | 11 | 6 | 5 | R | 18 | 14 | |||
| Iker Lecuona | 5 | 12 | 21 | 10 | 8 | 9 | 15 | 20 | ||||||
| Franco Morbidelli | 8 | 12.3 | 2 | 1 | 19 | 10 | R | R | 11 | 8 | 11 | |||
| Raul Fernandez | 4 | 13.5 | R | 9 | 7 | 18 | R | R | 9 | |||||
| Fabio Di Giannantonio | 3 | 14 | 8 | 6 | 11 | 14 | 21 | 13 | 11 | 17 | R | |||
| Ai Ogura | 1 | 14 | 20 | 12 | 4 | 5 | 1 | 3 | 14 | |||||
| Cal Crutchlow | 8 | 14.3 | 15 | 15 | 4 | R | 15 | 17 | ||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 14.5 | 16 | R | 5 | 8 | 3 | 5 | 14 | 15 | ||||
| Michele Pirro | 3 | 14.7 | 12 | 12 | ||||||||||
| Lorenzo Savadori | 3 | 19.3 | 10 | NS | 19 | 19 | 20 | |||||||
| Somkiat Chantra | — | 12 | 13 | 8 | 2 | 5 | 8 | |||||||
| Diogo Moreira | — | 6 | 8 | 16 | 1 | |||||||||
| Jonas Folger | 1 | 26 | R | 18 | ||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2016–2025, 13 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini