Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 1 · Chang International Circuit
2026 GP Thailand
Pusingan 4.554 km · perlumbaan 26 pusingan (118 km)Hujung minggu ini 22 pelumba MotoGP menunggang 8,243 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 10,087 km garis lurus dari acara sebelumnya (Valencia), masa penerbangan sekurang-kurangnya 13 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Alex Marquez paling baik di sini (purata 1.7 tempat lebih baik daripada biasa), Pedro Acosta paling lemah (2.1 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 5 kiri / 7 kanan, lurus terpanjang 1000 m, purata laju 184.7 km/j (laju)
1MARTIN Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 5 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 2 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 9 | |
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2018 | Moto3 | 4 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
2MARQUEZ Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 2 | teknikal |
| 2025 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 4 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 4 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 8 | 5 | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 1 | 1 |
Pecut: 1.8 tempat lebih baik
3BEZZECCHI Agak lemah 1.2 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | terjatuh | 1 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 12 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 7 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 4 | 6 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 1 | 16 | |
| 2019 | Moto2 | 10 | ||
| 2018 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 1.5 tempat lebih buruk
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 1.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 4 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 4 | 5 |
| 2024 | Moto2 | 2 | ||
| 2023 | Moto2 | 5 | ||
| 2022 | Moto2 | 6 | ||
| 2019 | Moto3 | terjatuh |
5ACOSTA Lemah 2.1 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 1 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 6 | 19 |
| 2024 | MotoGP | 7 | tidak tamat | 3 |
| 2023 | Moto2 | 2 | ||
| 2022 | Moto2 | 16 |
6DI GIANNANTONIO Seperti biasa lebih kurang biasa (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 8 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 13 | tidak tamat | 10 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 8 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 13 | tidak tamat | 9 |
| 2022 | MotoGP | 21 | 18 | |
| 2019 | Moto2 | 18 | ||
| 2018 | Moto3 | 1 |
7FERNANDEZ Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: +0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 3 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 11 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 20 | 14 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 14 | 14 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 16 | 15 | |
| 2019 | Moto3 | 9 |
Pecut: 0.7 tempat lebih baik
8MARQUEZ Agak kuat 1.7 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 11 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 2 | 2 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 5 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 8 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 20 | 8 | |
| 2019 | Moto2 | 5 | ||
| 2018 | Moto2 | tidak tamat |
Pecut: lebih kurang biasa
9BAGNAIA Seperti biasa 0.2 tempat lebih baik (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 9 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 3 | 3 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 3 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 7 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2018 | Moto2 | 1 |
Pecut: lebih kurang biasa
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 6.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 15 | 13 | 13 |
| 2024 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Lemah 3.5 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 17 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 18 | 9 |
| 2024 | MotoGP | 2 | 1 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 21 | 13 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 6 | |
| 2019 | Moto2 | 11 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 3.1 tempat lebih buruk
12MARINI Lemah 2.5 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 10 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 15 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 21 | 19 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 3 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 23 | |
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | 2 |
Pecut: 0.4 tempat lebih buruk
13BINDER Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 6 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 8 | 8 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 9 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 2 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 12 | 10 | |
| 2019 | Moto2 | 2 | ||
| 2018 | Moto2 | 4 |
Pecut: 2.8 tempat lebih baik
14QUARTARARO Lemah 3.1 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 16 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 7 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 6 | 10 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 11 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 17 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2018 | Moto2 | 5 |
Pecut: 1.1 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 4.3 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9 · Di litar laju: -1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 13 | 13 |
| 2025 | Moto2 | 4 | ||
| 2024 | Moto2 | 5 | ||
| 2023 | Moto3 | 13 | ||
| 2022 | Moto3 | 6 |
16MORBIDELLI Agak kuat 1.5 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 14 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 9 | 5 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 6 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 18 | 15 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 14 | 13 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | 6 | |
| 2018 | MotoGP | 13 | 14 |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
17ZARCO Agak kuat 1.8 tempat lebih baik (6 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 12 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 10 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 12 | 12 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 9 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 4 | |
| 2018 | MotoGP | 8 | 5 |
Pecut: 0.7 tempat lebih buruk
18MIR Seperti biasa 0.5 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 7 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 11 | 9 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 19 | 13 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 19 | 12 | 12 |
| 2019 | MotoGP | 8 | 7 | |
| 2018 | Moto2 | terjatuh |
Pecut: 3.8 tempat lebih baik
19MILLER Agak lemah 0.9 tempat lebih buruk (7 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 15 | 18 |
| 2025 | MotoGP | 4 | terjatuh | 11 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 11 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 10 | 16 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 6 | 14 | |
| 2018 | MotoGP | 10 | 10 |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
20RINS Lemah 2.3 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 18 | 15 |
| 2025 | MotoGP | 19 | 17 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 17 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 10 | 12 | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2018 | MotoGP | 11 | 6 |
Pecut: 2.4 tempat lebih buruk
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 20 | 17 |
22VIÑALES Seperti biasa 0.6 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 19 | 16 |
| 2025 | MotoGP | 18 | 14 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 20 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 18 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 17 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 2 | 3 | |
| 2018 | MotoGP | 4 | 3 |
Pecut: 6.9 tempat lebih buruk
23LECUONA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・laju) · Rujukan: 5.6 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +2.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2019 | Moto2 | 3 | ||
| 2018 | Moto2 | 7 |
24FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 0.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 16 | 16 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 12 | terjatuh | 17 |
| 2022 | Moto2 | 7 | ||
| 2019 | Moto2 | 4 | ||
| 2018 | Moto2 | terjatuh |
25ESPARGARO Lemah 4.5 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 17 | 16 | 18 |
| 2022 | MotoGP | 19 | 14 | |
| 2019 | MotoGP | 11 | 13 | |
| 2018 | MotoGP | 19 | 21 |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 5.6 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 19 | 18 |
| 2024 | Moto2 | 4 | ||
| 2023 | Moto2 | 3 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 9 | ||
| 2018 | Moto3 | 9 |
27NAKAGAMI Agak lemah 1.3 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 18 | 18 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 19 | 14 |
| 2019 | MotoGP | 14 | 10 | |
| 2018 | MotoGP | 14 | 22 |
28CRUTCHLOW Lemah 4.0 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2022 | MotoGP | 15 | 19 | |
| 2019 | MotoGP | 13 | 12 | |
| 2018 | MotoGP | 5 | 7 |
29FOLGER Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) Di litar ikut jam: -0.3
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 21 | 20 | 20 |
| 2024 | MotoGP | 22 | 21 | tidak tamat |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (0 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 21 | 19 |
32ESPARGARO Agak lemah 1.6 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 14 | 15 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 5 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 11 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | tidak tamat | |
| 2018 | MotoGP | 16 | 13 |
Pelumba tempatan (Thailand)
- MotoGPSomkiat ChantraP26 · 3 mata
- Moto3Kiattisak SinghapongP28 · 1 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2024 | Somkiat Chantra | Moto2 | P4 |
| 2023 | Somkiat Chantra | Moto2 | P3 |
| 2022 | Keminth Kubo | Moto2 | P9 |
| 2019 | Somkiat Chantra | Moto2 | P9 |
| 2018 | Somkiat Chantra | Moto3 | P9 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 35°C · Trek 55°C · Kelembapan 42%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Thailand MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 72 | 39:36.270 | 1'30.487 L5 | 336.4 | |
| 2+20 | 37 | +5.543 | 1'30.657 L5 | 336.4 | |
| 3+16 | 25 | +9.259 | 1'30.627 L3 | 335.4 | |
| 4+13 | 89 | +12.182 | 1'30.713 L4 | 338.5 | |
| 5+11 | 79 | +12.411 | 1'31.129 L4 | 336.4 | |
| 6+10 | 49 | +16.845 | 1'31.016 L5 | 334.3 | |
| 7+9 | 33 | +17.363 | 1'31.088 L3 | 336.4 | |
| 8+8 | 21 | +18.227 | 1'31.145 L10 | 333.3 | |
| 9+7 | 63 | +18.340 | 1'31.050 L3 | 337.5 | |
| 10+6 | 10 | +19.101 | 1'31.190 L8 | 336.4 | |
| 11+5 | 5 | +19.903 | 1'31.331 L10 | 334.3 | |
| 12+4 | 23 | +23.386 | 1'31.461 L5 | 335.4 | |
| 13+3 | 11 | +24.686 | 1'31.345 L5 | 333.3 | |
| 14+2 | 20 | +30.823 | 1'31.605 L4 | 331.2 | |
| 15+1 | 42 | +32.955 | 1'31.626 L3 | 330.2 | |
| 16 | 12 | +36.545 | 1'31.535 L9 | 334.3 | |
| 17 | 7 | +39.194 | 1'31.882 L7 | 333.3 | |
| 18 | 43 | +47.848 | 1'31.689 L4 | 331.2 | |
| 19 | 51 | +63.598 | 1'32.800 L10 | 326.2 | |
| — | 36 | Tarik diri | 1'30.935 L4 | 336.4 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'31.080 L3 | 334.3 | |
| — | 93 | Masalah teknikal | 1'30.864 L7 | 339.6 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Thailand MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 33°C · Trek 52°C · Kelembapan 54%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Thailand MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 37 | 19:39.155 | 1'30.026 L4 | 338.5 | |
| 2+9 | 93 | +0.108 | 1'29.922 L4 | 338.5 | |
| 3+7 | 25 | +0.540 | 1'30.039 L4 | 336.4 | |
| 4+6 | 79 | +2.100 | 1'30.354 L7 | 340.6 | |
| 5+5 | 89 | +3.851 | 1'30.204 L5 | 337.5 | |
| 6+4 | 33 | +4.612 | 1'30.491 L4 | 337.5 | |
| 7+3 | 36 | +4.924 | 1'30.512 L4 | 338.5 | |
| 8+2 | 49 | +5.748 | 1'30.384 L4 | 336.4 | |
| 9+1 | 63 | +6.910 | 1'30.399 L3 | 339.6 | |
| 10 | 10 | +7.796 | 1'30.613 L4 | 337.5 | |
| 11 | 73 | +8.504 | 1'30.286 L8 | 337.5 | |
| 12 | 5 | +8.577 | 1'30.558 L5 | 337.5 | |
| 13 | 11 | +11.970 | 1'30.960 L5 | 335.4 | |
| 14 | 21 | +12.395 | 1'30.846 L5 | 334.3 | |
| 15 | 43 | +13.467 | 1'31.190 L5 | 332.3 | |
| 16 | 20 | +15.079 | 1'31.144 L5 | 334.3 | |
| 17 | 23 | +15.452 | 1'31.104 L4 | 336.4 | |
| 18 | 42 | +15.876 | 1'31.005 L3 | 333.3 | |
| 19 | 12 | +21.445 | 1'30.760 L7 | 339.6 | |
| 20 | 7 | +25.860 | 1'31.104 L5 | 333.3 | |
| 21 | 51 | +27.892 | 1'31.796 L8 | 331.2 | |
| — | 72 | Terjatuh | 1'31.855 L1 | 334.3 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Thailand MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Latihan Bebas 1: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Latihan: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Kelayakan Q2: masa sektor terbaik setiap pelumba (12 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Marc Márquez (3). Pengeluar: Ducati (3)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Aprilia | ACOSTA | FERNANDEZ | BEZZECCHI | Kering | ||
| 2026SPR | KTM | MARQUEZ | FERNANDEZ | Kering | |||
| 2025 | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | MARQUEZ | Kering | ||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | Kering | |||
| 2024 | Ducati | MARTIN | ACOSTA | BAGNAIA | Basah | ||
| 2024SPR | Ducati | MARTIN | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023 | Ducati | BAGNAIA | BINDER | MARTIN | Kering | ||
| 2023SPR | Ducati | BINDER | MARINI | Kering | |||
| 2022 | KTM | MILLER | BAGNAIA | BEZZECCHI | Basah | ||
| 2019 | Honda | QUARTARARO | VIÑALES | QUARTARARO | Kering | ||
| 2018 | Honda | DOVIZIOSO | VIÑALES | MARQUEZ | Kering |
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Ducati | 3 | 10 | 1 | 335.4 |
| Honda | 2 | 2 | 5 | 329.2 |
| KTM | 1 | 4 | 1 | 334.3 |
| Aprilia | 1 | 2 | 1 | 333.3 |
| Yamaha | 0 | 3 | 5 | 331.2 |
| Suzuki | 0 | 0 | 12 | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Buriram
- BFVBuri Ram Airport41 kmkira-kira 1j01m dengan kereta
- BKKSuvarnabhumi Airport398 kmkira-kira 5j28m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Buriram (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 18 | 19 | 22 | 23 | 24 | 25 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marc Márquez | 6 | 3 | 3 | 4.2 | 1 | 1 | 5 | 6 | 11 | 1 |
| Francesco Bagnaia | 5 | 1 | 4 | 4 | 1 | 11 | 3 | 2 | 1 | 3 |
| Jorge Martin | 3 | 1 | 2 | 4 | 4 | 6 | 9 | 1 | 2 | |
| Maverick Viñales | 6 | 2 | 7.2 | 3 | 3 | 7 | R | 7 | 16 | |
| Alex Marquez | 4 | 1 | 6.7 | R | 5 | 8 | R | 10 | 2 | |
| Brad Binder | 4 | 1 | 6.8 | 4 | 2 | 10 | 3 | 6 | 8 | |
| Jack Miller | 6 | 1 | 9.7 | 10 | 14 | 2 | 16 | 5 | 11 | |
| Fabio Quartararo | 5 | 1 | 11 | 5 | 2 | 17 | 5 | 16 | 15 | |
| Pedro Acosta | 2 | 1 | 11 | 16 | 2 | 3 | 19 | |||
| Ai Ogura | 1 | 5 | R | 6 | 5 | 2 | 5 | |||
| Johann Zarco | 5 | 6.8 | 5 | 4 | 10 | 8 | 7 | |||
| Marco Bezzecchi | 4 | 8.7 | R | 10 | 16 | 4 | R | 6 | ||
| Franco Morbidelli | 6 | 9.6 | 14 | 6 | 13 | 11 | R | 4 | ||
| Alex Rins | 5 | 10 | 6 | 5 | 12 | R | 17 | |||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 10.2 | 1 | 18 | 18 | 9 | 4 | 10 | ||
| Enea Bastianini | 4 | 10.5 | R | 11 | 6 | 13 | 14 | 9 | ||
| Joan Mir | 4 | 11.3 | R | 7 | 12 | 15 | R | |||
| Cal Crutchlow | 3 | 12.7 | 7 | 12 | 19 | |||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 13 | R | 1 | R | 13 | ||||
| Luca Marini | 4 | 13.5 | 2 | 1 | 23 | 7 | 12 | 12 | ||
| Takaaki Nakagami | 4 | 14.8 | 22 | 10 | 14 | 13 | ||||
| Raul Fernandez | 4 | 15 | 9 | 15 | 15 | R | R | |||
| Pol Espargaro | 4 | 16.5 | 21 | 13 | 14 | 18 | ||||
| Augusto Fernandez | 2 | 17 | R | 4 | 7 | 17 | R | |||
| Somkiat Chantra | 1 | 18 | 9 | 9 | R | 3 | 4 | 18 | ||
| Lorenzo Savadori | 2 | 20 | R | 20 | ||||||
| Diogo Moreira | — | 6 | 13 | 5 | 4 | |||||
| Iker Lecuona | — | 7 | 3 | |||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||
| Michele Pirro | — | |||||||||
| Jonas Folger | — |
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2018–2025, 6 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini