Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 3 · Circuit Of The Americas
2026 GP Amerika
Pusingan 5.513 km · perlumbaan 20 pusingan (110 km)Hujung minggu ini 21 pelumba MotoGP menunggang 3,225 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 7,351 km garis lurus dari acara sebelumnya (Goiânia), masa penerbangan sekurang-kurangnya 9.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Marc Márquez paling baik di sini (purata 1.5 tempat lebih baik daripada biasa), Alex Marquez paling lemah (2.6 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: lawan jam, 11 kiri / 9 kanan, lurus terpanjang 1200 m, purata laju 163.9 km/j (perlahan)
1MARTIN Seperti biasa 0.5 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar lawan jam: +0.8 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 1 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 6 | 3 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 3 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 1 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2019 | Moto2 | 15 | ||
| 2018 | Moto3 | 1 | ||
| 2017 | Moto3 | 2 | ||
| 2016 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2015 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
2MARQUEZ Agak kuat 1.5 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 3 daripada 12) Di litar lawan jam: +1.3 · Di litar perlahan: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 17 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 1 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 3 | 2 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 9 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 4 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2016 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2015 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 1 | 1 |
Pecut: 4.2 tempat lebih buruk
3BEZZECCHI Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar lawan jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | terjatuh | 1 |
| 2025 | MotoGP | 13 | 10 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 13 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 6 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 16 | tidak tamat | |
| 2021 | Moto2 | 3 | ||
| 2019 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2018 | Moto3 | 3 | ||
| 2017 | Moto3 | 17 |
Pecut: 2.9 tempat lebih buruk
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 1.6 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -0.1 · Di litar perlahan: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 6 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 18 | 9 | 9 |
| 2024 | Moto2 | 7 | ||
| 2023 | Moto2 | 15 | ||
| 2022 | Moto2 | 2 | ||
| 2021 | Moto2 | 7 | ||
| 2019 | Moto3 | 11 |
5ACOSTA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) · Rujukan: 2.9 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: +2.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 8 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 7 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 2 | 4 | 2 |
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2021 | Moto3 | 8 |
Pecut: 0.3 tempat lebih baik
6DI GIANNANTONIO Agak kuat 0.8 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | tidak tamat | 4 |
| 2025 | MotoGP | 2 | 4 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 8 | teknikal | 6 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 17 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 18 | 21 | |
| 2021 | Moto2 | 2 | ||
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto3 | 5 | ||
| 2017 | Moto3 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 17 |
7FERNANDEZ Agak lemah 1.2 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar lawan jam: +1.3 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 7 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 19 | 17 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 9 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 19 | 15 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 21 | 19 | |
| 2021 | Moto2 | 1 | ||
| 2019 | Moto3 | 7 |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Lemah 2.6 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar lawan jam: -1.3 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 4 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 3 | 2 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 12 | 14 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 4 | terjatuh | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 23 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 15 | 12 | |
| 2019 | Moto2 | 5 | ||
| 2018 | Moto2 | 2 | ||
| 2017 | Moto2 | 4 | ||
| 2016 | Moto2 | 11 | ||
| 2015 | Moto2 | 15 | ||
| 2014 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto3 | 5 |
Pecut: 0.3 tempat lebih buruk
9BAGNAIA Seperti biasa 0.2 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar lawan jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 2 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 3 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 8 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 3 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | 9 | |
| 2018 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 16 | ||
| 2016 | Moto3 | 14 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 7 | ||
| 2013 | Moto3 | 26 |
Pecut: 2.1 tempat lebih baik
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 0.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -1.0 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 10 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 11 | terjatuh |
| 2024 | Moto2 | 3 | ||
| 2023 | Moto2 | 6 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2021 | Moto2 | 21 |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Kuat 3.5 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar lawan jam: +0.6 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 3 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 17 | 13 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 6 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 16 | 6 | |
| 2019 | Moto2 | 9 | ||
| 2018 | Moto3 | 2 | ||
| 2017 | Moto3 | 4 | ||
| 2016 | Moto3 | 6 | ||
| 2015 | Moto3 | 4 | ||
| 2014 | Moto3 | 13 |
Pecut: 1.6 tempat lebih baik
12MARINI Seperti biasa 0.2 tempat lebih baik (6 penamat) Di litar lawan jam: +0.8 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 5 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 8 | 8 |
| 2024 | MotoGP | 22 | 17 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 7 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 17 | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 14 | |
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2018 | Moto2 | 13 | ||
| 2017 | Moto2 | 10 | ||
| 2016 | Moto2 | terjatuh |
Pecut: 2.3 tempat lebih baik
13BINDER Lemah 3.6 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar lawan jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 12 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 12 | teknikal |
| 2024 | MotoGP | 17 | 12 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 5 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 17 | 12 | |
| 2021 | MotoGP | 11 | 9 | |
| 2019 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2018 | Moto2 | 6 | ||
| 2016 | Moto3 | 3 | ||
| 2015 | Moto3 | 5 | ||
| 2014 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 10 |
Pecut: 1.4 tempat lebih buruk
14QUARTARARO Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (7 penamat) Di litar lawan jam: -1.0 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 11 | 17 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 6 | 10 |
| 2024 | MotoGP | 16 | 15 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 19 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 7 | |
| 2018 | Moto2 | 15 | ||
| 2017 | Moto2 | 12 | ||
| 2016 | Moto3 | 13 | ||
| 2015 | Moto3 | 2 |
Pecut: 2.9 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) (1 penamat) · Rujukan: 9.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | tidak tamat | 13 |
| 2025 | Moto2 | 21 | ||
| 2024 | Moto2 | 14 | ||
| 2023 | Moto3 | 4 | ||
| 2022 | Moto3 | terjatuh |
16MORBIDELLI Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar lawan jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 13 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 5 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 10 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 14 | 14 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 19 | 16 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | 19 | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2018 | MotoGP | 17 | 21 | |
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | 14 | ||
| 2015 | Moto2 | 5 | ||
| 2014 | Moto2 | 17 |
Pecut: lebih kurang biasa
17ZARCO Agak lemah 1.3 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 3 daripada 9) Di litar lawan jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 9 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 15 | 16 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 19 | terjatuh | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 9 | 11 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 9 | |
| 2021 | MotoGP | 6 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 19 | 13 | |
| 2018 | MotoGP | 3 | 6 | |
| 2017 | MotoGP | 5 | 5 | |
| 2016 | Moto2 | 3 | ||
| 2015 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto2 | 6 |
Pecut: 3.3 tempat lebih buruk
18MIR Lemah 2.3 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 4 daripada 7) Di litar lawan jam: -0.9 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 15 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 8 | tidak tamat | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 20 | terjatuh | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 13 | 12 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 8 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2019 | MotoGP | 14 | 17 | |
| 2018 | Moto2 | 4 | ||
| 2017 | Moto3 | 8 | ||
| 2016 | Moto3 | tidak tamat |
19MILLER Agak kuat 1.5 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 14 | 16 |
| 2025 | MotoGP | 9 | 14 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 7 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 9 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 2 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | 3 | |
| 2018 | MotoGP | 18 | 9 | |
| 2017 | MotoGP | 12 | 10 | |
| 2015 | MotoGP | 19 | 14 | |
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 7 |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
20RINS Kuat 3.5 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar lawan jam: +1.6 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 16 | 18 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 15 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 16 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 2 | 2 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 7 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2016 | Moto2 | 1 | ||
| 2015 | Moto2 | 3 | ||
| 2014 | Moto3 | 4 | ||
| 2013 | Moto3 | 1 |
Pecut: 2.8 tempat lebih baik
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | teknikal | 15 |
22VIÑALES Agak kuat 1.1 tempat lebih baik (8 penamat · Tidak tamat 1 daripada 9) Di litar lawan jam: -1.2 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 10 | tidak tamat | 14 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 10 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 14 | 10 | |
| 2019 | MotoGP | 6 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2017 | MotoGP | 2 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2015 | MotoGP | 12 | 9 | |
| 2014 | Moto2 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 |
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) · Rujukan: 6.6 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -1.0 · Di litar perlahan: -1.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2021 | MotoGP | 17 | 16 | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto2 | 5 |
24FERNANDEZ Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (3 penamat) Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 20 | 18 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 18 | terjatuh | 14 |
| 2023 | MotoGP | 20 | 16 | 10 |
| 2022 | Moto2 | 9 | ||
| 2021 | Moto2 | 4 |
25ESPARGARO Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar lawan jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2022 | MotoGP | 12 | 13 | |
| 2021 | MotoGP | 12 | 10 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 8 | |
| 2018 | MotoGP | 15 | 13 | |
| 2017 | MotoGP | 21 | tidak tamat | |
| 2016 | MotoGP | 13 | 7 | |
| 2015 | MotoGP | 9 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 11 | 6 | |
| 2013 | Moto2 | terjatuh |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) (1 penamat) · Rujukan: 5.4 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 21 | 19 | 16 |
| 2024 | Moto2 | 21 | ||
| 2023 | Moto2 | 11 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2021 | Moto2 | 14 | ||
| 2019 | Moto2 | 20 |
27NAKAGAMI Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar lawan jam: +0.2 · Di litar perlahan: +1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 21 | terjatuh | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 17 | 13 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 10 | 14 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 17 | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 10 | |
| 2018 | MotoGP | 12 | 14 | |
| 2017 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto2 | 15 | ||
| 2015 | Moto2 | 10 | ||
| 2014 | Moto2 | 11 | ||
| 2013 | Moto2 | tidak tamat |
28CRUTCHLOW Lemah 3.8 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar lawan jam: +0.7 · Di litar perlahan: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2019 | MotoGP | 3 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 7 | 19 | |
| 2017 | MotoGP | 9 | 4 | |
| 2016 | MotoGP | 5 | 16 | |
| 2015 | MotoGP | 5 | 7 | |
| 2014 | MotoGP | 7 | terjatuh | |
| 2013 | MotoGP | 4 | 4 |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 3.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -0.1 · Di litar perlahan: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 22 | 20 | 12 |
| 2017 | MotoGP | 8 | 11 | |
| 2016 | Moto2 | 5 | ||
| 2015 | Moto2 | 16 | ||
| 2014 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto3 | 4 |
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar perlahan: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 20 | 15 |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) Di litar lawan jam: +1.9 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 18 | tidak tamat | 11 |
| 2016 | MotoGP | 17 | 8 |
32ESPARGARO Agak lemah 0.9 tempat lebih buruk (8 penamat · Tidak tamat 3 daripada 11) Di litar lawan jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 7 | 5 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 4 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 13 | 11 | |
| 2021 | MotoGP | 19 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 16 | tidak tamat | |
| 2018 | MotoGP | 19 | 10 | |
| 2017 | MotoGP | 22 | 17 | |
| 2016 | MotoGP | 9 | 5 | |
| 2015 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2014 | MotoGP | 4 | 9 | |
| 2013 | MotoGP | 9 | 11 |
Pelumba tempatan (Amerika Syarikat)
- Moto2Joe RobertsP16 · 44 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2013 | Nicky Hayden | MotoGP | P8 |
| 2012 | Nicky Hayden | MotoGP | P6 |
| 2011 | Ben Spies | MotoGP | P4 |
| 2011 | Nicky Hayden | MotoGP | P7 |
| 2011 | Colin Edwards | MotoGP | P8 |
| 2010 | Nicky Hayden | MotoGP | P5 |
| 2010 | Ben Spies | MotoGP | P6 |
| 2010 | Colin Edwards | MotoGP | P7 |
| 2009 | Nicky Hayden | MotoGP | P5 |
| 2009 | Colin Edwards | MotoGP | P7 |
| 2008 | Nicky Hayden | MotoGP | P5 |
| 2008 | Ben Spies | MotoGP | P8 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 26°C · Trek 43°C · Kelembapan 46%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Amerika MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 21 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 72 | 40:50.653 | 2'02.114 L6 | 340.2 | |
| 2+20 | 89 | +2.036 | 2'02.256 L4 | 341.3 | |
| 3+16 | 37 | +4.497 | 2'02.283 L12 | 339.1 | |
| 4+13 | 49 | +6.972 | 2'02.179 L4 | 341.3 | |
| 5+11 | 93 | +8.100 | 2'02.133 L12 | 348.1 | |
| 6+10 | 23 | +8.243 | 2'02.259 L6 | 346.9 | |
| 7+9 | 73 | +11.253 | 2'02.149 L7 | 344.7 | |
| 8+8 | 25 | +13.129 | 2'02.413 L9 | 339.1 | |
| 9+7 | 10 | +14.471 | 2'02.457 L9 | 344.7 | |
| 10+6 | 63 | +14.544 | 2'02.296 L7 | 344.7 | |
| 11+5 | 54 | +21.063 | 2'02.863 L11 | 341.3 | |
| 12+4 | 33 | +22.062 | 2'02.854 L7 | 345.8 | |
| 13+3 | 11 | +22.201 | 2'02.947 L6 | 339.1 | |
| 14+2 | 21 | +24.371 | 2'02.944 L8 | 340.2 | |
| 15+1 | 7 | +25.549 | 2'03.071 L11 | 338.0 | |
| 16 | 43 | +26.309 | 2'03.335 L4 | 340.2 | |
| 17 | 20 | +27.136 | 2'03.237 L11 | 335.9 | |
| 18 | 42 | +38.701 | 2'03.084 L5 | 342.4 | |
| — | 5 | Tarik diri | 2'02.073 L10 | 338.0 | |
| — | 79 | Tarik diri | 2'02.037 L9 | 346.9 | |
| — | 36 | Terjatuh | 2'02.709 L5 | 339.1 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Amerika MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 20°C · Trek 37°C · Kelembapan 40%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Amerika MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 21 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 89 | 20:19.546 | 2'01.268 L2 | 350.4 | |
| 2+9 | 63 | +0.755 | 2'01.295 L2 | 342.4 | |
| 3+7 | 23 | +3.199 | 2'01.723 L3 | 352.7 | |
| 4+6 | 73 | +3.638 | 2'01.376 L2 | 351.6 | |
| 5+5 | 10 | +5.521 | 2'01.907 L3 | 351.6 | |
| 6+4 | 79 | +7.183 | 2'01.920 L6 | 351.6 | |
| 7+3 | 25 | +8.634 | 2'01.650 L6 | 349.2 | |
| 8+2 | 37 | +10.484 | 2'01.560 L2 | 342.4 | |
| 9+1 | 5 | +10.574 | 2'02.294 L8 | 350.4 | |
| 10 | 54 | +12.860 | 2'02.067 L6 | 345.8 | |
| 11 | 20 | +13.757 | 2'02.698 L3 | 345.8 | |
| 12 | 33 | +14.567 | 2'02.715 L9 | 350.4 | |
| 13 | 21 | +16.019 | 2'02.946 L10 | 346.9 | |
| 14 | 43 | +17.006 | 2'02.709 L4 | 343.5 | |
| 15 | 36 | +18.785 | 2'01.428 L2 | 349.2 | |
| 16 | 42 | +51.120 | 2'03.007 L4 | 345.8 | |
| 17 | 93 | +1 pusingan | 2'01.872 L9 | 348.1 | |
| — | 72 | Terjatuh | 2'01.419 L2 | 353.9 | |
| — | 7 | Masalah teknikal | 2'02.679 L3 | 343.5 | |
| — | 49 | Tarik diri | 2'02.332 L3 | 345.8 | |
| — | 11 | Tarik diri | 2'06.458 L1 | 346.9 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Amerika MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Marc Márquez (7). Pengeluar: Honda (8)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Aprilia | MARTIN | ACOSTA | DI GIANNANTONIO | Kering | |||
| 2026SPR | Aprilia | BAGNAIA | BASTIANINI | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | MARQUEZ | DI GIANNANTONIO | MARQUEZ | Basah | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2024 | Aprilia | ACOSTA | BASTIANINI | VIÑALES | Kering | |||
| 2024SPR | Aprilia | MARQUEZ | MARTIN | Kering | ||||
| 2023 | Honda | MARINI | QUARTARARO | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | RINS | MARTIN | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | RINS | MILLER | MARTIN | Kering | |||
| 2021 | Honda | QUARTARARO | BAGNAIA | BAGNAIA | Kering | |||
| 2019 | Suzuki | ROSSI | MILLER | MARQUEZ | Kering | |||
| 2018 | Honda | VIÑALES | IANNONE | VIÑALES | Kering | |||
| 2017 | Honda | ROSSI | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2016 | Honda | LORENZO | IANNONE | MARQUEZ | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Honda | DOVIZIOSO | ROSSI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2014 | Honda | PEDROSA | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2013 | Honda | PEDROSA | LORENZO | MARQUEZ | Kering | |||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 8 | 11 | 1 | 340.2 |
| Ducati | 2 | 12 | 1 | 342.4 |
| Aprilia | 2 | 3 | 1 | 344.7 |
| Suzuki | 1 | 3 | 2 | — |
| Yamaha | 0 | 8 | 3 | 338 |
| KTM | 0 | 2 | 2 | 343.5 |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke COTA
- AUSAustin Bergstrom International Airport18 kmkira-kira 0j21m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di COTA (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Michelin | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 11 | 7 | 7 | 1.6 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | R | 1 | 6 | R | R | |
| Alex Rins | 7 | 2 | 3 | 3.8 | 1 | 4 | 3 | 1 | R | 1 | 4 | 2 | 1 | R | 11 | |
| Enea Bastianini | 4 | 1 | 2 | 4.2 | 13 | 4 | 6 | 4 | 2 | 9 | 6 | 1 | 3 | 7 | ||
| Francesco Bagnaia | 6 | 1 | 2 | 4.6 | 26 | 7 | R | 14 | 16 | 1 | 9 | 3 | 5 | R | 5 | 1 |
| Maverick Viñales | 9 | 1 | 2 | 6.9 | 2 | 1 | 9 | 4 | R | 2 | 11 | 10 | 4 | 1 | 14 | |
| Fabio Quartararo | 6 | 2 | 6.8 | 2 | 13 | 12 | 15 | 7 | 2 | 7 | 3 | 12 | 10 | |||
| Jack Miller | 9 | 2 | 8 | 7 | 1 | 14 | 10 | 9 | 3 | 7 | 3 | R | 13 | 5 | ||
| Pedro Acosta | 2 | 1 | 2 | 8 | R | 1 | 2 | R | ||||||||
| Alex Marquez | 5 | 1 | 9.7 | 5 | R | 15 | 11 | 4 | 2 | 5 | 12 | R | R | 15 | 2 | |
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 1 | 9.8 | 17 | 3 | 5 | R | 2 | 21 | 9 | 6 | 3 | ||||
| Luca Marini | 5 | 1 | 11.4 | R | 10 | 13 | 6 | 14 | 17 | 2 | 16 | 8 | ||||
| Jorge Martin | 4 | 5.7 | R | R | 2 | 1 | 15 | 5 | 8 | R | 4 | |||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 6.7 | 17 | 3 | R | 3 | R | 6 | 8 | 6 | ||||||
| Ai Ogura | 1 | 9 | 11 | 7 | 2 | 15 | 7 | 9 | ||||||||
| Johann Zarco | 8 | 9.5 | 6 | R | 2 | 3 | 5 | 6 | 13 | R | 9 | 7 | R | 17 | ||
| Pol Espargaro | 8 | 9.5 | R | 6 | R | 7 | R | 13 | 8 | 10 | 13 | |||||
| Michele Pirro | 2 | 9.5 | 8 | 11 | ||||||||||||
| Joan Mir | 6 | 9.7 | R | 8 | 4 | 17 | 8 | 4 | R | R | R | |||||
| Cal Crutchlow | 7 | 10 | 4 | R | 7 | 16 | 4 | 19 | R | |||||||
| Brad Binder | 5 | 10.8 | 10 | R | 5 | 3 | 6 | R | 9 | 12 | 13 | 9 | R | |||
| Jonas Folger | 2 | 11.5 | 4 | R | 16 | 5 | 11 | 12 | ||||||||
| Franco Morbidelli | 7 | 12.2 | 17 | 5 | 14 | 1 | 21 | 5 | 19 | 16 | 8 | R | 4 | |||
| Augusto Fernandez | 3 | 12.3 | 4 | 9 | 10 | 14 | 13 | |||||||||
| Raul Fernandez | 4 | 13.7 | 7 | 1 | 19 | R | 10 | 12 | ||||||||
| Takaaki Nakagami | 6 | 13.8 | R | 11 | 10 | 15 | 3 | 14 | 10 | 17 | 14 | R | R | |||
| Lorenzo Savadori | 1 | 15 | 15 | |||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 16 | 20 | 14 | R | 11 | 21 | 16 | ||||||||
| Iker Lecuona | 1 | 16 | 5 | R | 16 | |||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 21 | R | 6 | 3 | R | ||||||||||
| Diogo Moreira | — | R | 4 | 14 | 21 | |||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2013–2025, 12 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini