Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 5 · Le Mans
2026 GP Perancis
Pusingan 4.185 km · perlumbaan 27 pusingan (113 km)Hujung minggu ini 22 pelumba MotoGP menunggang 3,089 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 1,350 km garis lurus dari acara sebelumnya (Jerez), masa penerbangan sekurang-kurangnya 2 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Alex Marquez paling baik di sini (purata 2.8 tempat lebih baik daripada biasa), Francesco Bagnaia paling lemah (4.9 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 5 kiri / 9 kanan, lurus terpanjang 674 m, purata laju 167.6 km/j (perlahan)
1MARTIN Kuat 2.1 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 1 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2020 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 20 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2016 | Moto3 | 18 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 1.9 tempat lebih baik
2MARQUEZ Seperti biasa 0.7 tempat lebih buruk (9 penamat · Tidak tamat 3 daripada 12) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | terjatuh | |
| 2025 | MotoGP | 2 | 1 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 2 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 5 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 10 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 2 | 13 | |
| 2015 | MotoGP | 1 | 4 | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 1 | 3 | |
| 2012 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2011 | Moto2 | 1 | ||
| 2010 | 125cc | 3 | ||
| 2009 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2008 | 125cc | tidak tamat |
Pecut: 2.2 tempat lebih baik
3BEZZECCHI Agak lemah 1.8 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 3 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 17 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 5 | terjatuh | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 7 | 7 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 12 | |
| 2021 | Moto2 | 3 | ||
| 2020 | Moto2 | 3 | ||
| 2019 | Moto2 | 18 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 15 |
Pecut: 4.1 tempat lebih buruk
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.6 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 7 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 19 | 14 | 10 |
| 2024 | Moto2 | 2 | ||
| 2023 | Moto2 | 9 | ||
| 2022 | Moto2 | 5 | ||
| 2021 | Moto2 | 7 | ||
| 2020 | Moto3 | 9 | ||
| 2019 | Moto3 | terjatuh |
5ACOSTA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) · Rujukan: 4.0 tempat lebih buruk dalam Moto3・125cc Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 4 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 19 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 6 | terjatuh |
| 2023 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2021 | Moto3 | 8 |
Pecut: 3.2 tempat lebih buruk
6DI GIANNANTONIO Agak kuat 1.7 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 16 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 17 | 7 | 8 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 7 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 12 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 16 | 13 | |
| 2021 | Moto2 | 8 | ||
| 2020 | Moto2 | 7 | ||
| 2019 | Moto2 | 12 | ||
| 2018 | Moto3 | 4 | ||
| 2017 | Moto3 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 17 |
Pecut: 2.7 tempat lebih buruk
7FERNANDEZ Seperti biasa 0.7 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | terjatuh | 8 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 10 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 9 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 24 | terjatuh | |
| 2021 | Moto2 | 1 | ||
| 2020 | Moto3 | 7 | ||
| 2019 | Moto3 | 10 |
8MARQUEZ Kuat 2.8 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 3 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 8 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 3 | 2 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 17 | 14 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 15 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 21 | 14 | |
| 2021 | MotoGP | 19 | 6 | |
| 2020 | MotoGP | 18 | 2 | |
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | 2 | ||
| 2017 | Moto2 | 4 | ||
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 5 | ||
| 2013 | Moto3 | 5 |
Pecut: 3.5 tempat lebih buruk
9BAGNAIA Lemah 4.9 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 4 daripada 8) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 2 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 6 | terjatuh | 16 |
| 2024 | MotoGP | 2 | tidak tamat | 3 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 3 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 1 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 16 | 4 | |
| 2020 | MotoGP | 7 | 13 | |
| 2019 | MotoGP | 13 | terjatuh | |
| 2018 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 2 | ||
| 2016 | Moto3 | 12 | ||
| 2015 | Moto3 | 3 | ||
| 2014 | Moto3 | 4 | ||
| 2013 | Moto3 | 20 |
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 11 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 3 | 3 |
| 2024 | Moto2 | 7 | ||
| 2023 | Moto2 | 8 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | terjatuh | 7 |
| 2025 | MotoGP | 18 | 13 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 4 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 22 | 14 | |
| 2020 | Moto2 | 11 | ||
| 2019 | Moto2 | 7 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 6 | ||
| 2015 | Moto3 | 2 | ||
| 2014 | Moto3 | 7 |
12MARINI Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | terjatuh | 10 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 12 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 21 | 18 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 4 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 15 | 9 | |
| 2021 | MotoGP | 12 | 12 | |
| 2020 | Moto2 | 17 | ||
| 2019 | Moto2 | 13 | ||
| 2018 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | 12 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
13BINDER Lemah 2.3 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 12 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 13 | tidak tamat | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 22 | 15 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 2 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 18 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 21 | 13 | |
| 2020 | MotoGP | 17 | 12 | |
| 2019 | Moto2 | 4 | ||
| 2018 | Moto2 | 9 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 14 | ||
| 2013 | Moto3 | 8 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 1.3 tempat lebih buruk
14QUARTARARO Agak kuat 1.1 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 5 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 4 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 8 | 10 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 13 | terjatuh | 7 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 3 | |
| 2020 | MotoGP | 1 | 9 | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 8 | |
| 2018 | Moto2 | 8 | ||
| 2017 | Moto2 | 18 | ||
| 2016 | Moto3 | 6 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 3.2 tempat lebih baik
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 7.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 9 | terjatuh |
| 2025 | Moto2 | 4 | ||
| 2024 | Moto2 | 26 | ||
| 2023 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2022 | Moto3 | 14 |
16MORBIDELLI Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (8 penamat · Tidak tamat 1 daripada 9) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar perlahan: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | tidak tamat | 14 |
| 2025 | MotoGP | 9 | 15 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 12 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 13 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 19 | 15 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 16 | |
| 2020 | MotoGP | 11 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 6 | 7 | |
| 2018 | MotoGP | 16 | 13 | |
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | 4 | ||
| 2015 | Moto2 | 5 | ||
| 2014 | Moto2 | 10 |
Pecut: 3.7 tempat lebih buruk
17ZARCO Kuat 3.5 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 10 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 6 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 13 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 6 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 2 | |
| 2020 | MotoGP | 9 | 5 | |
| 2019 | MotoGP | 14 | 13 | |
| 2018 | MotoGP | 1 | tidak tamat | |
| 2017 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2016 | Moto2 | 24 | ||
| 2015 | Moto2 | 3 | ||
| 2014 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto2 | 5 | ||
| 2012 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2011 | 125cc | 5 | ||
| 2010 | 125cc | 11 | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh |
Pecut: 1.4 tempat lebih baik
18MIR Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 6 daripada 8) · Rujukan: 3.5 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 6 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 15 | 9 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 18 | tidak tamat | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 16 | 14 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 14 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 14 | 11 | |
| 2019 | MotoGP | 18 | 16 | |
| 2018 | Moto2 | 3 | ||
| 2017 | Moto3 | 1 | ||
| 2016 | Moto3 | 25 |
Pecut: 3.8 tempat lebih baik
19MILLER Kuat 3.4 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 6 daripada 12) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 15 | 15 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 11 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 11 | 8 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 4 | terjatuh | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2020 | MotoGP | 2 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 4 | |
| 2018 | MotoGP | 7 | 4 | |
| 2017 | MotoGP | 11 | 8 | |
| 2016 | MotoGP | 18 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 18 | terjatuh | |
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 12 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 1.2 tempat lebih baik
20RINS Agak lemah 1.5 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 4 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 13 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 8 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 16 | terjatuh | 15 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 11 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 7 | tidak tamat | |
| 2021 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 16 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 19 | 10 | |
| 2018 | MotoGP | 15 | 10 | |
| 2016 | Moto2 | 1 | ||
| 2015 | Moto2 | 17 | ||
| 2014 | Moto3 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 | ||
| 2012 | Moto3 | 3 |
Pecut: 3.9 tempat lebih baik
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 14 | 13 |
22VIÑALES Agak kuat 1.6 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 2 daripada 11) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 5 | 5 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 3 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 9 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 14 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 10 | |
| 2020 | MotoGP | 5 | 10 | |
| 2019 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 8 | 7 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2016 | MotoGP | 8 | 3 | |
| 2015 | MotoGP | 13 | 9 | |
| 2014 | Moto2 | 4 | ||
| 2013 | Moto3 | 1 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2011 | 125cc | 1 |
Pecut: 3.9 tempat lebih baik
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.3 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: -1.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2021 | MotoGP | 18 | 9 | |
| 2020 | MotoGP | 20 | 15 | |
| 2019 | Moto2 | 9 | ||
| 2018 | Moto2 | tidak tamat |
24FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 4.3 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 20 | 17 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 12 | terjatuh | 4 |
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2020 | Moto2 | 4 | ||
| 2019 | Moto2 | 3 |
25ESPARGARO Agak kuat 1.8 tempat lebih baik (9 penamat) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2022 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2021 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2020 | MotoGP | 8 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | 6 | |
| 2018 | MotoGP | 18 | 11 | |
| 2017 | MotoGP | 8 | 12 | |
| 2016 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2015 | MotoGP | 12 | 7 | |
| 2014 | MotoGP | 2 | 4 | |
| 2013 | Moto2 | 19 | ||
| 2012 | Moto2 | 6 | ||
| 2011 | Moto2 | 13 | ||
| 2010 | 125cc | 1 | ||
| 2009 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2008 | 125cc | 4 |
26CHANTRA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) · Rujukan: 4.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | Moto2 | 5 | ||
| 2023 | Moto2 | 6 | ||
| 2022 | Moto2 | 3 | ||
| 2021 | Moto2 | 12 | ||
| 2020 | Moto2 | 9 | ||
| 2019 | Moto2 | terjatuh |
27NAKAGAMI Kuat 2.6 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar perlahan: +1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 16 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 19 | 16 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 10 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 12 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | 7 | |
| 2020 | MotoGP | 13 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 7 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 19 | 15 | |
| 2017 | Moto2 | 7 | ||
| 2016 | Moto2 | 5 | ||
| 2015 | Moto2 | 7 | ||
| 2014 | Moto2 | 16 | ||
| 2013 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2012 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | 5 | ||
| 2008 | 125cc | 16 |
28CRUTCHLOW Seperti biasa 0.8 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 4 daripada 10) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2020 | MotoGP | 4 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 9 | |
| 2018 | MotoGP | 13 | 8 | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2016 | MotoGP | 9 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 4 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 12 | 11 | |
| 2013 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2012 | MotoGP | 5 | 8 | |
| 2011 | MotoGP | 6 | tidak tamat |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 7.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | terjatuh | 16 |
| 2023 | MotoGP | 21 | terjatuh | 13 |
| 2017 | MotoGP | 15 | 7 | |
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto2 | 6 | ||
| 2013 | Moto3 | 4 | ||
| 2012 | Moto3 | 11 | ||
| 2011 | 125cc | 6 | ||
| 2010 | 125cc | 13 | ||
| 2009 | 125cc | 2 |
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar perlahan: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 21 | 18 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 20 | 17 | 12 |
| 2021 | MotoGP | 11 | tidak tamat | |
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 2.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2013 | MotoGP | 14 | 8 | |
| 2012 | MotoGP | 14 | 14 | |
| 2011 | Moto2 | 14 |
32ESPARGARO Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (11 penamat · Tidak tamat 3 daripada 14) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 6 | 5 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 8 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | tidak tamat | |
| 2020 | MotoGP | 15 | 14 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 12 | |
| 2018 | MotoGP | 12 | 9 | |
| 2017 | MotoGP | 18 | tidak tamat | |
| 2016 | MotoGP | 12 | 6 | |
| 2015 | MotoGP | 10 | tidak tamat | |
| 2014 | MotoGP | 8 | 9 | |
| 2013 | MotoGP | 11 | 13 | |
| 2012 | MotoGP | 17 | 13 | |
| 2011 | Moto2 | 6 | ||
| 2010 | MotoGP | 10 | 9 | |
| 2008 | 250cc | 9 |
Keputusan pada 3 versi susun atur terdahulu tidak disertakan
Pelumba tempatan (Perancis)
- MotoGPFabio QuartararoP14 · 74 mata
- MotoGPJohann ZarcoP17 · 51 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Johann Zarco | MotoGP | P1 |
| 2023 | Johann Zarco | MotoGP | P3 |
| 2023 | Fabio Quartararo | MotoGP | P7 |
| 2022 | Fabio Quartararo | MotoGP | P4 |
| 2022 | Johann Zarco | MotoGP | P5 |
| 2021 | Johann Zarco | MotoGP | P2 |
| 2021 | Fabio Quartararo | MotoGP | P3 |
| 2021 | Corentin Perolari | MotoE | P9 |
| 2020 | Mike Di Meglio | MotoE | P2 |
| 2020 | Mike Di Meglio | MotoE | P2 |
| 2020 | Johann Zarco | MotoGP | P5 |
| 2020 | Fabio Quartararo | MotoGP | P9 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 17°C · Trek 22°C · Kelembapan 68%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Perancis MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 21 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 89 | 41:18.001 | 1'31.232 L15 | 318.5 | |
| 2+20 | 72 | +0.477 | 1'31.380 L4 | 316.5 | |
| 3+16 | 79 | +0.874 | 1'31.371 L19 | 318.5 | |
| 4+13 | 49 | +2.851 | 1'31.385 L5 | 321.6 | |
| 5+11 | 37 | +2.991 | 1'31.322 L5 | 319.6 | |
| 6+10 | 20 | +7.756 | 1'31.563 L4 | 316.5 | |
| 7+9 | 23 | +8.615 | 1'31.517 L5 | 319.6 | |
| 8+8 | 25 | +12.497 | 1'31.566 L7 | 317.5 | |
| 9+7 | 54 | +14.903 | 1'31.597 L4 | 318.5 | |
| 10+6 | 10 | +15.016 | 1'31.651 L5 | 317.5 | |
| 11+5 | 5 | +16.549 | 1'31.728 L4 | 317.5 | |
| 12+4 | 42 | +32.343 | 1'31.908 L7 | 318.5 | |
| 13+3 | 7 | +32.476 | 1'32.023 L5 | 316.5 | |
| 14+2 | 21 | +32.774 | 1'32.040 L5 | 315.5 | |
| 15+1 | 43 | +36.059 | 1'31.943 L5 | 312.6 | |
| 16 | 94 | +73.229 | 1'33.816 L10 | 307.7 | |
| — | 33 | Terjatuh | 1'31.448 L4 | 318.5 | |
| — | 36 | Terjatuh | 1'31.483 L5 | 317.5 | |
| — | 63 | Terjatuh | 1'31.164 L5 | 322.7 | |
| — | 11 | Terjatuh | 1'31.809 L5 | 318.5 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'36.341 L1 | 239.7 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Perancis MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 24°C · Trek 38°C · Kelembapan 47%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Perancis MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 89 | 19:46.830 | 1'30.561 L3 | 316.5 | |
| 2+9 | 63 | +1.107 | 1'30.723 L5 | 322.7 | |
| 3+7 | 72 | +2.786 | 1'30.873 L2 | 321.6 | |
| 4+6 | 37 | +3.808 | 1'30.716 L3 | 319.6 | |
| 5+5 | 20 | +4.402 | 1'31.079 L3 | 315.5 | |
| 6+4 | 36 | +4.630 | 1'30.802 L3 | 320.6 | |
| 7+3 | 79 | +5.670 | 1'30.813 L5 | 322.7 | |
| 8+2 | 73 | +6.608 | 1'31.273 L3 | 321.6 | |
| 9+1 | 11 | +10.368 | 1'31.276 L5 | 319.6 | |
| 10 | 5 | +11.771 | 1'31.439 L5 | 318.5 | |
| 11 | 54 | +13.435 | 1'31.441 L7 | 321.6 | |
| 12 | 33 | +14.708 | 1'31.538 L8 | 320.6 | |
| 13 | 42 | +15.413 | 1'31.629 L9 | 317.5 | |
| 14 | 7 | +16.968 | 1'31.704 L3 | 315.5 | |
| 15 | 43 | +17.603 | 1'31.752 L4 | 315.5 | |
| 16 | 49 | +1 pusingan | 1'31.339 L7 | 319.6 | |
| — | 25 | Terjatuh | 1'30.933 L5 | 322.7 | |
| — | 93 | Terjatuh | 1'30.983 L5 | 320.6 | |
| — | 21 | Tarik diri | 1'31.522 L3 | 316.5 | |
| — | 23 | Terjatuh | 1'31.713 L2 | 320.6 | |
| — | 10 | Terjatuh | 1'37.755 L1 | 256.3 | |
| — | 94 | Terjatuh | 1'39.319 L1 | 246.2 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Perancis MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Jorge Lorenzo (5). Pengeluar: Honda (15)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Aprilia | BEZZECCHI | OGURA | BAGNAIA | Kering | |||
| 2026SPR | Aprilia | BAGNAIA | BEZZECCHI | Kering | ||||
| 2025 | Honda | MARQUEZ | ALDEGUER | QUARTARARO | Basah | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | ALDEGUER | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | MARTIN | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | MARQUEZ | VIÑALES | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | MARTIN | ZARCO | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BINDER | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | MILLER | ESPARGARO | BAGNAIA | Kering | |||
| 2021 | Ducati | ZARCO | QUARTARARO | QUARTARARO | Kering | |||
| 2020 | Ducati | MARQUEZ | ESPARGARO | QUARTARARO | Basah | |||
| 2019 | Honda | DOVIZIOSO | PETRUCCI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2018 | Honda | PETRUCCI | ROSSI | ZARCO | Kering | |||
| 2017 | Yamaha | ZARCO | PEDROSA | VIÑALES | Kering | |||
| 2016 | Yamaha | ROSSI | VIÑALES | LORENZO | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Yamaha | ROSSI | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2014 | Honda | ROSSI | BAUTISTA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2013 | Honda | CRUTCHLOW | MARQUEZ | MARQUEZ | Basah | |||
| 2012 | Yamaha | ROSSI | STONER | PEDROSA | Basah | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Honda | DOVIZIOSO | ROSSI | STONER | Kering | |||
| 2010 | Yamaha | ROSSI | DOVIZIOSO | ROSSI | Kering | |||
| 2009 | Yamaha | MELANDRI | PEDROSA | PEDROSA | Basah | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Yamaha | LORENZO | EDWARDS | PEDROSA | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2007 | Suzuki | MELANDRI | STONER | EDWARDS | Basah | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Honda | CAPIROSSI | PEDROSA | PEDROSA | Basah | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2005 | Yamaha | GIBERNAU | EDWARDS | ROSSI | Basah | |||
| 2004 | Honda | CHECA | BIAGGI | GIBERNAU | ||||
| 2003 | Honda | ROSSI | BARROS | |||||
| 2002 | Honda | UKAWA | BIAGGI | ROSSI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Yamaha | CHECA | ROSSI | |||||
| 2000500cc | Honda* | ABE | ROSSI | BIAGGI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1995500cc | Honda | CADALORA | BEATTIE | DOOHAN | ||||
| 1994500cc | Honda | KOCINSKI | CRIVILLE | DOOHAN | ||||
| 1991500cc | Suzuki | DOOHAN | RAINEY | KOCINSKI | ||||
| 1990500cc | Suzuki | GARDNER | RAINEY | SCHWANTZ | ||||
| 1987500cc | Yamaha | CHILI | SARRON | SARRON | ||||
| 1985500cc | Honda | ROCHE | MAMOLA | SPENCER | ||||
| 1983500cc | Honda | LUCCHINELLI | HASLAM | ROBERTS | ||||
| 1979500cc | Suzuki | MAMOLA | ROBERTS | ROBERTS | ||||
| 1976500cc | Suzuki | CECOTTO | LUCCHINELLI | SHEENE | ||||
| 1970500cc | MV Agusta | MOLLOY | PAGANI | |||||
| 1969500cc | MV Agusta | NELSON | AUER | |||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 15 | 38 | 1 | 307.7 |
| Yamaha | 10 | 33 | 4 | 311.6 |
| Ducati | 5 | 21 | 1 | 320.6 |
| Suzuki | 5 | 9 | — | — |
| MV Agusta | 2 | 2 | — | — |
| Aprilia | 1 | 4 | 1 | 317.5 |
| Kawasaki | 0 | 2 | — | — |
| KTM | 0 | 1 | 4 | 322.7 |
| Paton | 0 | 1 | — | — |
| Cagiva | 0 | 1 | — | — |
| Librenti | 0 | 1 | — | — |
| Matchless | 0 | 1 | — | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Le Mans
- CDGCharles de Gaulle International Airport242 kmkira-kira 2j47m dengan kereta
- NTENantes Atlantique Airport198 kmkira-kira 2j18m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Le Mans (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 800cc | Susun atur baharu 4180→4185 m | Bridgestone | 1000cc | Michelin | |||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 12 | 3 | 6 | 3.7 | R | R | 3 | 1 | R | 3 | 1 | 4 | 13 | R | 1 | 1 | R | 6 | R | 2 | 2 | ||||
| Johann Zarco | 9 | 1 | 4 | 5.4 | R | 11 | 5 | R | 5 | R | 3 | 24 | 2 | R | 13 | 5 | 2 | 5 | 3 | 12 | 1 | ||||
| Jorge Martin | 3 | 1 | 2 | 1.5 | R | 18 | R | R | 20 | R | R | 2 | 1 | ||||||||||||
| Jack Miller | 11 | 1 | 2 | 3.8 | R | 12 | 1 | R | R | 8 | 4 | 4 | R | 1 | 2 | R | R | R | |||||||
| Maverick Viñales | 11 | 1 | 2 | 6.7 | 1 | R | 1 | 4 | 9 | 3 | 1 | 7 | R | 10 | 10 | 10 | R | 5 | 5 | ||||||
| Enea Bastianini | 4 | 1 | 1 | 8 | 7 | 2 | 6 | R | 7 | 11 | 14 | 1 | 4 | 13 | |||||||||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 1 | 1 | 9 | 15 | R | 18 | 3 | 3 | 12 | 1 | R | 14 | ||||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 1 | 3 | 15 | R | 8 | 7 | 3 | |||||||||||||||||
| Fabio Quartararo | 7 | 1 | 6.2 | R | 6 | 18 | 8 | 8 | 9 | 3 | 4 | 7 | R | R | |||||||||||
| Cal Crutchlow | 10 | 1 | 7.2 | R | 8 | 2 | 11 | R | R | 5 | 8 | 9 | R | ||||||||||||
| Pol Espargaro | 9 | 1 | 7.4 | 11 | 4 | R | 1 | 13 | 6 | 19 | 4 | 7 | 5 | 12 | 11 | 6 | 3 | 8 | 11 | ||||||
| Alex Marquez | 6 | 1 | 8 | 5 | 5 | R | R | 4 | 2 | 1 | 2 | 6 | 14 | R | 10 | R | |||||||||
| Francesco Bagnaia | 7 | 1 | 9 | 20 | 4 | 3 | 12 | 2 | 1 | R | 13 | 4 | R | R | 3 | 16 | |||||||||
| Pedro Acosta | 2 | 4 | 8 | R | R | R | 4 | ||||||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 8.5 | 3 | 4 | R | 1 | 4 | 13 | |||||||||||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 8.8 | 17 | 3 | 4 | 12 | 7 | 8 | 13 | 8 | 6 | 8 | |||||||||||||
| Raul Fernandez | 3 | 9 | 10 | 7 | 1 | R | 11 | 7 | |||||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 8 | 9.3 | 16 | 5 | R | R | 16 | 7 | 5 | 7 | 15 | R | 7 | 7 | 7 | 9 | 14 | 6 | |||||||
| Brad Binder | 6 | 9.4 | R | 8 | 14 | R | 1 | 9 | 4 | 12 | 13 | 8 | 6 | 8 | R | ||||||||||
| Jonas Folger | 2 | 10 | 2 | 13 | 6 | 11 | 4 | 6 | R | R | 7 | 13 | |||||||||||||
| Ai Ogura | 1 | 10 | R | 9 | 7 | 5 | 9 | 2 | 10 | ||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 3 | 10.5 | R | R | R | 12 | 9 | ||||||||||||||||||
| Michele Pirro | 2 | 11 | R | 23 | 14 | 14 | 8 | ||||||||||||||||||
| Alex Rins | 8 | 11.8 | 3 | 2 | 2 | 17 | 1 | 10 | 10 | R | R | R | R | 15 | 12 | ||||||||||
| Franco Morbidelli | 8 | 11.9 | 10 | 5 | 4 | 1 | 13 | 7 | R | 16 | 15 | 10 | 7 | 15 | |||||||||||
| Luca Marini | 5 | 12 | 12 | R | R | 13 | 17 | 12 | 9 | R | 16 | 11 | |||||||||||||
| Iker Lecuona | 2 | 12 | R | 9 | 15 | 9 | |||||||||||||||||||
| Joan Mir | 7 | 13.5 | 25 | 1 | 3 | 16 | 11 | R | R | R | R | R | |||||||||||||
| Somkiat Chantra | — | R | 9 | 12 | 3 | 6 | 5 | ||||||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 14 | R | 26 | 4 | ||||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | ||||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 37 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini