Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 12 · Silverstone Circuit
2026 GP Britain
Pusingan 5.900 km · perlumbaan 20 pusingan (118 km)Hujung minggu ini 23 pelumba MotoGP menunggang 3,298 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 961 km garis lurus dari acara sebelumnya (Sachsenring), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Marco Bezzecchi paling baik di sini (purata 1.0 tempat lebih baik daripada biasa), Fabio Di Giannantonio paling lemah (1.7 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 8 kiri / 10 kanan, lurus terpanjang 770 m, purata laju 181.1 km/j (laju)
1MARTIN Seperti biasa 0.6 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 1 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 2 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 6 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | tidak tamat | |
| 2019 | Moto2 | 12 | ||
| 2017 | Moto3 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 10 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 0.2 tempat lebih buruk
2MARQUEZ Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 4 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 9 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 2 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 7 | tidak tamat | 4 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 18 | terjatuh |
| 2021 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | tidak tamat | |
| 2016 | MotoGP | 5 | 4 | |
| 2015 | MotoGP | 1 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2012 | Moto2 | 3 | ||
| 2011 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2010 | 125cc | 1 |
Pecut: 5.3 tempat lebih buruk
3BEZZECCHI Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 3 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 4 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 12 | terjatuh | 8 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 2 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 7 | 10 | |
| 2021 | Moto2 | 2 | ||
| 2019 | Moto2 | 19 | ||
| 2017 | Moto3 | 19 | ||
| 2016 | Moto3 | 24 |
Pecut: 2.2 tempat lebih baik
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 2.6 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 2 | terjatuh |
| 2024 | Moto2 | 14 | ||
| 2023 | Moto2 | 8 | ||
| 2022 | Moto2 | 4 | ||
| 2021 | Moto2 | 9 | ||
| 2019 | Moto3 | 10 |
5ACOSTA Agak lemah 0.8 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 6 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 8 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 5 | 9 |
| 2023 | Moto2 | 3 | ||
| 2021 | Moto3 | 11 |
Pecut: 0.3 tempat lebih baik
6DI GIANNANTONIO Agak lemah 1.7 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 5 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 3 | 9 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 9 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 12 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 15 | 22 | |
| 2021 | Moto2 | 5 | ||
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2017 | Moto3 | 10 | ||
| 2016 | Moto3 | 6 |
Pecut: 0.8 tempat lebih baik
7FERNANDEZ Seperti biasa 0.3 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: +0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | tidak tamat | 1 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 19 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 12 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 20 | 19 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 21 | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto3 | 18 |
Pecut: 4.2 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Seperti biasa 0.3 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 4 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 2 | 1 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 6 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 1 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 17 | 17 | |
| 2021 | MotoGP | 17 | 8 | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto2 | 14 | ||
| 2016 | Moto2 | 25 | ||
| 2015 | Moto2 | 4 | ||
| 2014 | Moto3 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 |
Pecut: 3.8 tempat lebih baik
9BAGNAIA Agak lemah 1.5 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 17 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 3 | 6 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 2 | terjatuh | 3 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 14 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 14 | |
| 2019 | MotoGP | 18 | 11 | |
| 2017 | Moto2 | 5 | ||
| 2016 | Moto3 | 2 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 21 | ||
| 2013 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 6.4 tempat lebih buruk
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 1.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 5 | 14 | 8 |
| 2024 | Moto2 | 12 | ||
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | 15 | ||
| 2021 | Moto2 | 16 |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Agak lemah 0.9 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 15 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 17 | 15 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 13 | 13 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 8 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | 12 | |
| 2017 | Moto3 | 2 | ||
| 2016 | Moto3 | 7 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 3 |
Pecut: 1.8 tempat lebih buruk
12MARINI Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 12 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 10 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 19 | 15 | 17 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 11 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 10 | 12 | |
| 2021 | MotoGP | 14 | 15 | |
| 2019 | Moto2 | 9 | ||
| 2017 | Moto2 | 11 | ||
| 2016 | Moto2 | tidak tamat |
Pecut: 0.7 tempat lebih buruk
13BINDER Seperti biasa 0.6 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 11 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 19 | terjatuh | 14 |
| 2024 | MotoGP | 6 | 4 | teknikal |
| 2023 | MotoGP | 10 | 9 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 14 | 11 | |
| 2021 | MotoGP | 12 | 6 | |
| 2019 | Moto2 | 3 | ||
| 2017 | Moto2 | 9 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto3 | 15 | ||
| 2013 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2012 | Moto3 | 17 |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
14QUARTARARO Lemah 2.2 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 14 | 16 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 7 | teknikal |
| 2024 | MotoGP | 18 | 11 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 22 | 21 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | terjatuh | |
| 2017 | Moto2 | 16 | ||
| 2016 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2015 | Moto3 | 4 |
Pecut: 3.5 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 2.9 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9 · Di litar laju: -1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 10 | 10 |
| 2025 | Moto2 | 2 | ||
| 2024 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2023 | Moto3 | 7 | ||
| 2022 | Moto3 | 6 |
16MORBIDELLI Seperti biasa 0.2 tempat lebih baik (6 penamat) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 8 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 13 | 11 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 13 | terjatuh | 10 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 15 | 14 |
| 2022 | MotoGP | 19 | 15 | |
| 2019 | MotoGP | 8 | 5 | |
| 2017 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto2 | 6 |
Pecut: 0.1 tempat lebih baik
17ZARCO Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 9 | 5 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 16 | 14 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 4 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 1 | tidak tamat | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 11 | |
| 2019 | MotoGP | 14 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 8 | 6 | |
| 2016 | Moto2 | 22 | ||
| 2015 | Moto2 | 1 | ||
| 2014 | Moto2 | 4 | ||
| 2013 | Moto2 | 7 | ||
| 2012 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2011 | 125cc | 2 | ||
| 2010 | 125cc | 8 |
Pecut: 3.0 tempat lebih baik
18MIR Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat · Tidak tamat 4 daripada 6) · Rujukan: 1.5 tempat lebih buruk dalam Moto3・125cc Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 7 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 12 | 12 | 10 |
| 2024 | MotoGP | 20 | 16 | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 19 | 17 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 11 | 9 | |
| 2017 | Moto3 | 5 | ||
| 2016 | Moto3 | 9 |
Pecut: 0.8 tempat lebih baik
19MILLER Seperti biasa lebih kurang biasa (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 13 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 9 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 7 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 7 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 8 | |
| 2017 | MotoGP | 16 | 16 | |
| 2016 | MotoGP | 12 | 16 | |
| 2015 | MotoGP | 16 | terjatuh | |
| 2014 | Moto3 | 6 | ||
| 2013 | Moto3 | 7 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 2.6 tempat lebih baik
20RINS Kuat 2.8 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 16 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 11 | 20 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 12 | 9 | |
| 2016 | Moto2 | 7 | ||
| 2015 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh |
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 20 | 14 |
22VIÑALES Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (8 penamat) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 18 | 13 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 8 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 3 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 6 | 3 | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2016 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2015 | MotoGP | 13 | 11 | |
| 2014 | Moto2 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | 4 | ||
| 2012 | Moto3 | 1 | ||
| 2011 | 125cc | terjatuh |
Pecut: 1.4 tempat lebih baik
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) · Rujukan: 0.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +2.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | terjatuh | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 17 | 22 | 17 |
| 2021 | MotoGP | 18 | 7 | |
| 2019 | Moto2 | 11 | ||
| 2017 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2016 | Moto2 | 19 |
24FERNANDEZ Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 23 | 19 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 13 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 8 | 11 |
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2021 | Moto2 | 6 | ||
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 26 |
Pecut: 2.0 tempat lebih baik
25ESPARGARO Agak kuat 1.7 tempat lebih baik (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 18 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 16 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 18 | 14 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 5 | |
| 2019 | MotoGP | 13 | 9 | |
| 2017 | MotoGP | 10 | 11 | |
| 2015 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 8 | 6 | |
| 2013 | Moto2 | 8 | ||
| 2012 | Moto2 | 1 | ||
| 2011 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2010 | 125cc | 2 |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 3.1 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 21 | 19 |
| 2024 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2023 | Moto2 | 9 | ||
| 2022 | Moto2 | 13 | ||
| 2021 | Moto2 | 17 | ||
| 2019 | Moto2 | 16 |
27NAKAGAMI Lemah 2.3 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 21 | 17 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 21 | 20 | 16 |
| 2022 | MotoGP | 20 | 13 | |
| 2021 | MotoGP | 15 | 13 | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 17 | |
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | 3 | ||
| 2015 | Moto2 | 14 | ||
| 2014 | Moto2 | 15 | ||
| 2013 | Moto2 | 2 | ||
| 2012 | Moto2 | 19 |
28CRUTCHLOW Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (7 penamat · Tidak tamat 2 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | tidak tamat | terjatuh |
| 2021 | MotoGP | 19 | 17 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 6 | |
| 2017 | MotoGP | 3 | 4 | |
| 2016 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2015 | MotoGP | 8 | tidak tamat | |
| 2014 | MotoGP | 15 | 12 | |
| 2013 | MotoGP | 3 | 7 | |
| 2012 | MotoGP | 20 | 6 |
29FOLGER Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) · Rujukan: 2.4 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2016 | Moto2 | 5 | ||
| 2015 | Moto2 | 5 | ||
| 2014 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto3 | 6 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2011 | 125cc | 1 | ||
| 2010 | 125cc | 15 |
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 5.7 tempat lebih buruk dalam Moto3・125cc Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 20 | 18 | 18 |
| 2010 | 125cc | 21 |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 9.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2013 | MotoGP | 15 | 12 | |
| 2012 | MotoGP | 14 | 13 | |
| 2011 | Moto2 | 3 |
32ESPARGARO Agak kuat 1.3 tempat lebih baik (10 penamat · Tidak tamat 3 daripada 13) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 21 | 17 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 1 | 3 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 5 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 9 | |
| 2021 | MotoGP | 6 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | tidak tamat | |
| 2017 | MotoGP | 9 | tidak tamat | |
| 2016 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2015 | MotoGP | 10 | 9 | |
| 2014 | MotoGP | 4 | 9 | |
| 2013 | MotoGP | 12 | 10 | |
| 2012 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2011 | Moto2 | 18 | ||
| 2010 | MotoGP | 12 | 10 |
Pecut: 2.6 tempat lebih baik
Pelumba tempatan (United Kingdom)
- MotoGPCal CrutchlowP28 · 0 mata
- Moto3Eddie O'SheaP17 · 65 mata
- Moto3Scott OgdenP21 · 36 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2024 | Jake Dixon | Moto2 | P1 |
| 2023 | Sam Lowes | Moto2 | P7 |
| 2022 | Jake Dixon | Moto2 | P3 |
| 2022 | John McPhee | Moto3 | P7 |
| 2021 | Sam Lowes | Moto2 | P4 |
| 2019 | Cal Crutchlow | MotoGP | P6 |
| 2019 | John McPhee | Moto3 | P7 |
| 2017 | Cal Crutchlow | MotoGP | P4 |
| 2017 | Scott Redding | MotoGP | P8 |
| 2016 | Cal Crutchlow | MotoGP | P2 |
| 2015 | Danny Kent | Moto3 | P1 |
| 2015 | Scott Redding | MotoGP | P6 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 27°C · Trek 44°C · Kelembapan 34%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Britain MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 23 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 25 | 39:45.930 | 1'58.457 L2 | 329.2 | |
| 2+20 | 89 | +2.538 | 1'58.900 L3 | 333.3 | |
| 3+16 | 72 | +3.393 | 1'58.880 L18 | 335.4 | |
| 4+13 | 73 | +4.702 | 1'58.652 L14 | 338.5 | |
| 5+11 | 37 | +6.256 | 1'58.940 L9 | 336.4 | |
| 6+10 | 49 | +6.382 | 1'58.690 L14 | 336.4 | |
| 7+9 | 93 | +9.550 | 1'59.152 L12 | 338.5 | |
| 8+8 | 33 | +22.288 | 1'59.497 L5 | 339.6 | |
| 9+7 | 10 | +23.845 | 1'59.591 L4 | 334.3 | |
| 10+6 | 11 | +25.411 | 1'59.644 L8 | 335.4 | |
| 11+5 | 21 | +26.301 | 1'59.517 L5 | 333.3 | |
| 12+4 | 43 | +29.458 | 1'59.921 L8 | 333.3 | |
| 13+3 | 44 | +41.310 | 2'00.584 L8 | 335.4 | |
| 14+2 | 7 | +41.492 | 2'00.121 L4 | 333.3 | |
| 15+1 | 47 | +42.379 | 2'00.406 L8 | 328.2 | |
| 16 | 20 | +42.883 | 1'59.923 L3 | 334.3 | |
| — | 79 | Terjatuh | 1'59.267 L5 | 337.5 | |
| — | 63 | Terjatuh | 1'59.865 L7 | 335.4 | |
| — | 35 | Terjatuh | 2'00.647 L4 | 333.3 | |
| — | 27 | Terjatuh | 2'00.379 L4 | 336.4 | |
| — | 23 | Terjatuh | 2'00.051 L3 | 334.3 | |
| — | 42 | Tarik diri | 223.1 | ||
| — | 36 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Britain MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 26°C · Trek 41°C · Kelembapan 34%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Britain MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 23 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 89 | 19:49.066 | 1'57.607 L4 | 330.2 | |
| 2+9 | 79 | +1.530 | 1'57.785 L4 | 335.4 | |
| 3+7 | 72 | +3.974 | 1'58.163 L2 | 338.5 | |
| 4+6 | 73 | +6.956 | 1'58.205 L2 | 336.4 | |
| 5+5 | 49 | +8.651 | 1'57.898 L3 | 336.4 | |
| 6+4 | 37 | +10.745 | 1'58.486 L2 | 335.4 | |
| 7+3 | 36 | +10.826 | 1'58.851 L3 | 335.4 | |
| 8+2 | 21 | +12.539 | 1'59.174 L4 | 334.3 | |
| 9+1 | 93 | +13.965 | 1'58.036 L2 | 335.4 | |
| 10 | 11 | +13.992 | 1'59.112 L4 | 334.3 | |
| 11 | 33 | +14.142 | 1'59.248 L8 | 336.4 | |
| 12 | 10 | +14.344 | 1'59.306 L4 | 335.4 | |
| 13 | 43 | +14.540 | 1'59.332 L4 | 333.3 | |
| 14 | 20 | +15.213 | 1'59.255 L4 | 333.3 | |
| 15 | 23 | +16.892 | 1'59.430 L4 | 336.4 | |
| 16 | 42 | +20.194 | 1'59.086 L3 | 331.2 | |
| 17 | 63 | +23.722 | 1'59.290 L4 | 339.6 | |
| 18 | 44 | +24.380 | 2'00.336 L2 | 335.4 | |
| 19 | 47 | +27.593 | 2'00.469 L2 | 330.2 | |
| 20 | 7 | +34.332 | 2'00.399 L4 | 330.2 | |
| — | 25 | Tarik diri | 1'58.137 L3 | 336.4 | |
| — | 35 | Tarik diri | 2'04.518 L2 | 322.3 | |
| — | 27 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Britain MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Jorge Lorenzo (3). Pengeluar: Yamaha (6)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Aprilia | MARTIN | BEZZECCHI | MARTIN | Kering | |||
| 2026SPR | Aprilia | OGURA | BEZZECCHI | Kering | ||||
| 2025 | Aprilia | ZARCO | MARQUEZ | QUARTARARO | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARTIN | BAGNAIA | ESPARGARO | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | MARTIN | ESPARGARO | Kering | ||||
| 2023 | Aprilia | BAGNAIA | BINDER | BEZZECCHI | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BEZZECCHI | VIÑALES | Basah | ||||
| 2022 | Ducati | VIÑALES | MILLER | ZARCO | Kering | |||
| 2021 | Yamaha | RINS | ESPARGARO | ESPARGARO | Kering | |||
| 2019 | Suzuki | MARQUEZ | VIÑALES | MARQUEZ | Kering | |||
| 2017 | Ducati | VIÑALES | ROSSI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2016 | Suzuki | CRUTCHLOW | ROSSI | CRUTCHLOW | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Yamaha | PETRUCCI | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Basah | |||
| 2014 | Honda | LORENZO | ROSSI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2013 | Yamaha | MARQUEZ | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2012 | Yamaha | STONER | PEDROSA | BAUTISTA | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Honda | DOVIZIOSO | EDWARDS | STONER | Basah | |||
| 2010 | Yamaha | DOVIZIOSO | SPIES | LORENZO | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 1986500cc | Honda | DE RADIGUES | LAWSON | GARDNER | ||||
| 1984500cc | Honda | LAWSON | HASLAM | ROCHE | ||||
| 1983500cc | Yamaha | SPENCER | MAMOLA | ROBERTS | ||||
| 1982500cc | Suzuki | SPENCER | CROSBY | ROBERTS | ||||
| 1981500cc | Suzuki | ROBERTS | MAMOLA | CROSBY | ||||
| 1980500cc | Suzuki | ROBERTS | LUCCHINELLI | ROBERTS | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Yamaha | 6 | 19 | 7 | 330.2 |
| Suzuki | 5 | 9 | 7 | — |
| Honda | 4 | 17 | 2 | 333.3 |
| Ducati | 3 | 10 | 1 | 336.4 |
| Aprilia | 3 | 7 | 1 | 334.3 |
| KTM | 0 | 1 | 3 | 335.4 |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Silverstone
- BHXBirmingham Airport90 kmkira-kira 1j17m dengan kereta
- LHRLondon Heathrow Airport113 kmkira-kira 1j25m dengan kereta
- LTNLondon Luton Airport76 kmkira-kira 1j09m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Silverstone (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 1000cc | Michelin | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 19 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 10 | 1 | 4 | 2.7 | 1 | R | 3 | 2 | 1 | R | 4 | R | 2 | R | R | 4 | 3 | |
| Maverick Viñales | 8 | 1 | 4 | 6 | R | 1 | 4 | 3 | 11 | 1 | 2 | 3 | 2 | 5 | 13 | 11 | ||
| Francesco Bagnaia | 6 | 1 | 3 | 6.2 | R | 21 | R | 2 | 5 | 11 | 14 | 1 | 2 | 3 | R | |||
| Alex Rins | 5 | 1 | 2 | 6.4 | R | 2 | 1 | 2 | 7 | 9 | 1 | 2 | 7 | 13 | ||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 1 | 1 | 6.3 | 24 | 19 | 19 | 2 | 10 | R | 8 | 1 | ||||||
| Enea Bastianini | 5 | 1 | 1 | 8.5 | 3 | R | 7 | 2 | 12 | 4 | R | 1 | 17 | |||||
| Fabio Quartararo | 6 | 1 | 1 | 8.8 | 4 | R | 16 | R | 1 | 8 | 15 | 11 | R | |||||
| Jorge Martin | 4 | 1 | 4.3 | R | 10 | 3 | 12 | R | 5 | 6 | 2 | |||||||
| Cal Crutchlow | 8 | 1 | 7.7 | 6 | 7 | 12 | R | 2 | 4 | 6 | 17 | |||||||
| Johann Zarco | 7 | 1 | 8.4 | 8 | 2 | R | 7 | 4 | 1 | 22 | 6 | R | 11 | R | 9 | 14 | 2 | |
| Brad Binder | 5 | 1 | 8.5 | 17 | R | 15 | R | 1 | 9 | 3 | 6 | 11 | 3 | R | 14 | |||
| Jack Miller | 9 | 1 | 9.2 | R | 7 | 6 | R | 16 | 16 | 8 | 4 | 3 | 8 | 12 | 7 | |||
| Pedro Acosta | 2 | 7.5 | 11 | 3 | 9 | 6 | ||||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 8 | 16 | 15 | 1 | 12 | 8 | |||||||||||
| Alex Marquez | 5 | 9.2 | 3 | 2 | 4 | 25 | 14 | R | 8 | 17 | R | 7 | 5 | |||||
| Pol Espargaro | 7 | 9.5 | 2 | R | 1 | 8 | 6 | R | NS | 11 | 9 | 5 | 14 | 12 | ||||
| Joan Mir | 5 | 9.5 | 9 | 5 | 9 | R | R | R | 10 | |||||||||
| Franco Morbidelli | 5 | 9.6 | 6 | 2 | 3 | 5 | 15 | 14 | 10 | 4 | ||||||||
| Iker Lecuona | 2 | 12 | 19 | R | 11 | 7 | 17 | |||||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 12.2 | 6 | 10 | 6 | 5 | 22 | 13 | 5 | 9 | ||||||||
| Michele Pirro | 2 | 12.5 | 3 | 13 | 12 | |||||||||||||
| Luca Marini | 5 | 13.2 | R | 11 | 9 | 15 | 12 | 7 | 17 | 15 | ||||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 13.5 | 26 | 1 | 6 | 1 | 11 | 16 | ||||||||||
| Raul Fernandez | 4 | 14.3 | 18 | R | 21 | 10 | R | 12 | ||||||||||
| Takaaki Nakagami | 5 | 14.8 | 19 | 2 | 15 | 14 | 3 | 1 | 17 | 13 | 13 | 16 | 15 | |||||
| Lorenzo Savadori | 1 | 18 | 21 | 18 | ||||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 19 | 16 | 17 | 13 | 9 | R | 19 | ||||||||||
| Jonas Folger | — | 15 | 1 | R | 6 | R | 5 | 5 | ||||||||||
| Ai Ogura | — | 10 | 9 | 4 | 8 | 14 | ||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 6 | 7 | R | 2 | |||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2010–2025, 20 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini