Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 11 · Sachsenring
2026 GP Jerman
Pusingan 3.671 km · perlumbaan 30 pusingan (110 km)Hujung minggu ini 20 pelumba MotoGP menunggang 2,951 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 488 km garis lurus dari acara sebelumnya (Assen), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Alex Marquez paling baik di sini (purata 2.1 tempat lebih baik daripada biasa), Jorge Martin paling lemah (0.7 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: lawan jam, 10 kiri / 3 kanan, lurus terpanjang 700 m, purata laju 165.3 km/j (perlahan)
1MARTIN Seperti biasa 0.7 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar lawan jam: +0.8 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 6 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 1 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 6 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 8 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | 12 | |
| 2019 | Moto2 | 9 | ||
| 2018 | Moto3 | 1 | ||
| 2016 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto3 | 12 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
2MARQUEZ Kuat 2.1 tempat lebih baik (11 penamat) Di litar lawan jam: +1.3 · Di litar perlahan: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 6 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 20 | 11 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2016 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2015 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2012 | Moto2 | 1 | ||
| 2011 | Moto2 | 1 | ||
| 2010 | 125cc | 1 | ||
| 2009 | 125cc | 16 | ||
| 2008 | 125cc | 9 |
Pecut: 0.3 tempat lebih buruk
3BEZZECCHI Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar lawan jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 3 | 2 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 12 | 10 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 7 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2021 | Moto2 | 3 | ||
| 2019 | Moto2 | 19 | ||
| 2018 | Moto3 | 2 | ||
| 2017 | Moto3 | 15 |
Pecut: 0.6 tempat lebih baik
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 2.5 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -0.1 · Di litar perlahan: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 4 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 17 | 17 | terjatuh |
| 2024 | Moto2 | 3 | ||
| 2023 | Moto2 | 14 | ||
| 2022 | Moto2 | 8 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto3 | 7 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh |
5ACOSTA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) · Rujukan: 4.0 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: +2.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 8 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 9 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 10 | 22 | 7 |
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | 2 | ||
| 2021 | Moto3 | 1 |
Pecut: 6.8 tempat lebih buruk
6DI GIANNANTONIO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 3 daripada 5) · Rujukan: 4.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 3 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 7 | 4 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 8 | 12 | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 13 | 12 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 8 | |
| 2021 | Moto2 | 4 | ||
| 2019 | Moto2 | 4 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 11 | ||
| 2016 | Moto3 | 5 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
7FERNANDEZ Agak kuat 1.7 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar lawan jam: +1.3 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 5 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 13 | 9 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 14 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 18 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 12 | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto3 | 5 | ||
| 2018 | Moto3 | 9 | ||
| 2017 | Moto3 | 22 |
Pecut: 1.4 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Kuat 2.1 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 3 daripada 6) Di litar lawan jam: -1.3 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 2 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 5 | 8 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 9 | 3 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 8 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 16 | tidak tamat | |
| 2021 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | 13 | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | 18 | ||
| 2014 | Moto3 | 4 | ||
| 2013 | Moto3 | 5 |
Pecut: 0.2 tempat lebih buruk
9BAGNAIA Seperti biasa 0.6 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar lawan jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 7 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 12 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 3 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 2 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 1 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2019 | MotoGP | 17 | 17 | |
| 2018 | Moto2 | 12 | ||
| 2017 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 10 | ||
| 2015 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 30 |
Pecut: 0.5 tempat lebih buruk
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) · Rujukan: 3.5 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -1.0 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 12 | 10 | 5 |
| 2024 | Moto2 | 1 | ||
| 2023 | Moto2 | 8 | ||
| 2022 | Moto2 | 5 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Lemah 2.1 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar lawan jam: +0.6 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 14 | 9 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 4 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 10 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 17 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 18 | 16 | |
| 2019 | Moto2 | 14 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 6 | ||
| 2016 | Moto3 | 3 | ||
| 2015 | Moto3 | 3 | ||
| 2014 | Moto3 | 15 |
Pecut: 0.8 tempat lebih buruk
12MARINI Kuat 2.3 tempat lebih baik (6 penamat) Di litar lawan jam: +0.8 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 11 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 13 | 16 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 18 | 15 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 4 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 14 | 15 | |
| 2019 | Moto2 | 10 | ||
| 2018 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto2 | 6 |
Pecut: 0.1 tempat lebih buruk
13BINDER Seperti biasa 0.7 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar lawan jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 12 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 9 | 6 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 8 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 6 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 15 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | 4 | |
| 2019 | Moto2 | 2 | ||
| 2018 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 7 | ||
| 2016 | Moto3 | 8 | ||
| 2015 | Moto3 | 7 | ||
| 2014 | Moto3 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 9 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 1.0 tempat lebih baik
14QUARTARARO Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar lawan jam: -1.0 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 9 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 3 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 13 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 13 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 2 | terjatuh | |
| 2018 | Moto2 | 9 | ||
| 2017 | Moto2 | 13 | ||
| 2016 | Moto3 | 23 | ||
| 2015 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) (1 penamat) · Rujukan: 8.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 10 | 11 |
| 2025 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2024 | Moto2 | 4 | ||
| 2023 | Moto3 | 7 | ||
| 2022 | Moto3 | 16 |
16MORBIDELLI Seperti biasa 0.6 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar lawan jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | terjatuh | 13 |
| 2025 | MotoGP | 19 | terjatuh | |
| 2024 | MotoGP | 6 | 5 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 15 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 20 | 13 | |
| 2021 | MotoGP | 17 | 18 | |
| 2019 | MotoGP | 7 | 9 | |
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto2 | 6 |
17ZARCO Seperti biasa 0.3 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar lawan jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 2 | 7 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 19 | 17 | 17 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 5 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 8 | |
| 2019 | MotoGP | 19 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 13 | 9 | |
| 2017 | MotoGP | 19 | 9 | |
| 2016 | Moto2 | 1 | ||
| 2015 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto2 | 11 | ||
| 2012 | Moto2 | 11 | ||
| 2011 | 125cc | 2 | ||
| 2010 | 125cc | 6 | ||
| 2009 | 125cc | 23 |
Pecut: 0.8 tempat lebih baik
18MIR Lemah 2.1 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 3 daripada 6) Di litar lawan jam: -0.9 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 15 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 15 | 14 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 20 | 21 | 18 |
| 2022 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 16 | 9 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 7 | |
| 2018 | Moto2 | 2 | ||
| 2017 | Moto3 | 1 | ||
| 2016 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 4.3 tempat lebih buruk
19MILLER Seperti biasa 0.7 tempat lebih baik (11 penamat) Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 13 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 5 | 8 |
| 2024 | MotoGP | 16 | 11 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 3 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 6 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 6 | |
| 2018 | MotoGP | 14 | 14 | |
| 2017 | MotoGP | 13 | 15 | |
| 2016 | MotoGP | 16 | 7 | |
| 2015 | MotoGP | 18 | 15 | |
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 7 | ||
| 2012 | Moto3 | 4 | ||
| 2011 | 125cc | tidak tamat |
Pecut: 3.6 tempat lebih baik
20RINS Lemah 2.4 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar lawan jam: +1.6 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 16 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 15 | 10 |
| 2021 | MotoGP | 11 | 11 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 22 | 21 | |
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | 3 | ||
| 2014 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto3 | 1 | ||
| 2012 | Moto3 | 20 |
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 17 | 15 |
22VIÑALES Lemah 2.1 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 3 daripada 10) Di litar lawan jam: -1.2 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 19 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 7 | 7 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 12 | terjatuh | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 9 | tidak tamat | |
| 2021 | MotoGP | 21 | 19 | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2018 | MotoGP | 4 | 3 | |
| 2017 | MotoGP | 11 | 4 | |
| 2016 | MotoGP | 6 | 12 | |
| 2015 | MotoGP | 12 | 11 | |
| 2014 | Moto2 | 5 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 | ||
| 2012 | Moto3 | 17 | ||
| 2011 | 125cc | 3 |
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat) · Rujukan: 4.9 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -1.0 · Di litar perlahan: -1.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2021 | MotoGP | 20 | 17 | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto2 | 19 | ||
| 2017 | Moto2 | 21 |
24FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.6 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: +0.9 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 15 | 16 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 14 | 11 |
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2018 | Moto2 | 15 | ||
| 2017 | Moto2 | tidak tamat |
25ESPARGARO Agak lemah 1.0 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 3 daripada 8) Di litar lawan jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2022 | MotoGP | 13 | tidak tamat | |
| 2021 | MotoGP | 8 | 10 | |
| 2019 | MotoGP | 8 | 12 | |
| 2018 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 7 | 13 | |
| 2016 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2014 | MotoGP | 8 | 7 | |
| 2013 | Moto2 | 3 | ||
| 2012 | Moto2 | 4 | ||
| 2011 | Moto2 | 13 | ||
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | 5 | ||
| 2008 | 125cc | 16 | ||
| 2007 | 125cc | terjatuh |
26CHANTRA Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini · Rujukan: 1.4 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | Moto2 | 6 | ||
| 2023 | Moto2 | 4 | ||
| 2022 | Moto2 | 15 | ||
| 2021 | Moto2 | 18 |
27NAKAGAMI Agak lemah 1.2 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar lawan jam: +0.2 · Di litar perlahan: +1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 17 | 18 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 17 | 14 |
| 2022 | MotoGP | 10 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 13 | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 14 | |
| 2018 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2017 | Moto2 | 10 | ||
| 2016 | Moto2 | 11 | ||
| 2015 | Moto2 | 7 | ||
| 2014 | Moto2 | 21 | ||
| 2013 | Moto2 | 10 | ||
| 2012 | Moto2 | 19 | ||
| 2009 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2008 | 125cc | 18 |
28CRUTCHLOW Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (8 penamat · Tidak tamat 2 daripada 10) Di litar lawan jam: +0.7 · Di litar perlahan: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 18 | terjatuh |
| 2019 | MotoGP | 6 | 3 | |
| 2018 | MotoGP | 7 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 10 | |
| 2016 | MotoGP | 13 | 2 | |
| 2015 | MotoGP | 10 | 7 | |
| 2014 | MotoGP | 15 | 10 | |
| 2013 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2012 | MotoGP | 4 | 8 | |
| 2011 | MotoGP | 12 | 14 |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.1 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: -0.1 · Di litar perlahan: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 19 | tidak tamat | 17 |
| 2019 | Moto2 | 17 | ||
| 2017 | MotoGP | 5 | 2 | |
| 2016 | Moto2 | 2 | ||
| 2015 | Moto2 | 14 | ||
| 2014 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 8 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2011 | 125cc | 7 | ||
| 2010 | 125cc | 16 | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh |
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 2 daripada 2) · Rujukan: 1.7 tempat lebih baik dalam Moto3・125cc Di litar perlahan: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 18 | 18 | terjatuh |
| 2021 | MotoGP | 22 | terjatuh | |
| 2010 | 125cc | 12 | ||
| 2009 | 125cc | 20 |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (lawan jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 2.3 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar lawan jam: +1.9 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2013 | MotoGP | 14 | 10 | |
| 2012 | MotoGP | 16 | tidak tamat | |
| 2011 | Moto2 | 10 | ||
| 2006 | 125cc | 23 | ||
| 2005 | 125cc | terjatuh |
32ESPARGARO Agak lemah 1.0 tempat lebih buruk (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar lawan jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 9 | 9 | 16 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 8 | 7 | |
| 2016 | MotoGP | 8 | 14 | |
| 2015 | MotoGP | 7 | 10 | |
| 2014 | MotoGP | 4 | 6 | |
| 2013 | MotoGP | 5 | 8 | |
| 2012 | MotoGP | 10 | 13 | |
| 2011 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2009 | 250cc | 7 | ||
| 2008 | 250cc | 13 | ||
| 2007 | 250cc | 11 | ||
| 2006 | 250cc | 15 | ||
| 2005 | 125cc | 9 |
Keputusan pada 2 versi susun atur terdahulu tidak disertakan
Pelumba tempatan (Jerman)
- MotoGPJonas FolgerP29 · 0 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2024 | Lukas Tulovic | MotoE | P7 |
| 2024 | Lukas Tulovic | MotoE | P10 |
| 2022 | Marcel Schrotter | Moto2 | P4 |
| 2021 | Marcel Schrotter | Moto2 | P6 |
| 2019 | Marcel Schrotter | Moto2 | P3 |
| 2019 | Stefan Bradl | MotoGP | P10 |
| 2018 | Marcel Schrotter | Moto2 | P6 |
| 2018 | Philipp Oettl | Moto3 | P8 |
| 2017 | Jonas Folger | MotoGP | P2 |
| 2017 | Philipp Oettl | Moto3 | P5 |
| 2017 | Sandro Cortese | Moto2 | P8 |
| 2017 | Marcel Schrotter | Moto2 | P9 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 28°C · Trek 42°C · Kelembapan 40%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jerman MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 20 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 93 | 40:53.148 | 1'21.088 L3 | 300.8 | |
| 2+20 | 79 | +1.996 | 1'21.184 L3 | 305.0 | |
| 3+16 | 25 | +5.104 | 1'21.219 L6 | 298.3 | |
| 4+13 | 37 | +7.684 | 1'21.153 L3 | 300.8 | |
| 5+11 | 89 | +11.372 | 1'21.227 L3 | 300.8 | |
| 6+10 | 63 | +11.495 | 1'21.283 L4 | 302.5 | |
| 7+9 | 20 | +17.560 | 1'21.635 L3 | 296.7 | |
| 8+8 | 10 | +18.683 | 1'21.788 L3 | 302.5 | |
| 9+7 | 23 | +19.140 | 1'21.905 L11 | 303.3 | |
| 10+6 | 33 | +22.137 | 1'21.903 L5 | 301.6 | |
| 11+5 | 11 | +22.280 | 1'21.621 L3 | 303.3 | |
| 12+4 | 43 | +26.154 | 1'21.757 L3 | 296.7 | |
| 13+3 | 21 | +30.910 | 1'21.911 L4 | 297.5 | |
| 14+2 | 42 | +31.511 | 1'22.020 L3 | 297.5 | |
| 15+1 | 7 | +38.122 | 1'21.985 L3 | 298.3 | |
| — | 12 | Tarik diri | 1'22.112 L5 | 300.8 | |
| — | 35 | Terjatuh | 1'22.078 L3 | 299.1 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'21.132 L3 | 301.6 | |
| — | 36 | Terjatuh | 1'21.772 L3 | 302.5 | |
| — | 49 | Terjatuh | 1'21.295 L3 | 291.8 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jerman MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 25°C · Trek 42°C · Kelembapan 42%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jerman MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 20 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 93 | 20:12.978 | 1'20.286 L3 | 300.8 | |
| 2+9 | 73 | +0.368 | 1'20.289 L2 | 302.5 | |
| 3+7 | 49 | +0.813 | 1'20.119 L2 | 302.5 | |
| 4+6 | 79 | +3.019 | 1'20.301 L3 | 306.8 | |
| 5+5 | 25 | +5.454 | 1'20.291 L2 | 301.6 | |
| 6+4 | 89 | +6.155 | 1'20.217 L2 | 301.6 | |
| 7+3 | 63 | +7.751 | 1'20.516 L3 | 304.2 | |
| 8+2 | 37 | +8.968 | 1'20.620 L3 | 304.2 | |
| 9+1 | 20 | +10.855 | 1'20.752 L2 | 300.8 | |
| 10 | 11 | +13.279 | 1'20.953 L3 | 304.2 | |
| 11 | 10 | +13.406 | 1'21.107 L4 | 303.3 | |
| 12 | 33 | +14.111 | 1'21.176 L3 | 304.2 | |
| 13 | 43 | +15.007 | 1'21.368 L4 | 302.5 | |
| 14 | 23 | +15.398 | 1'21.417 L4 | 304.2 | |
| 15 | 36 | +17.977 | 1'21.333 L4 | 305.9 | |
| 16 | 42 | +18.137 | 1'21.536 L2 | 299.1 | |
| 17 | 7 | +22.622 | 1'21.295 L3 | 302.5 | |
| 18 | 35 | +22.929 | 1'21.689 L3 | 301.6 | |
| 19 | 12 | +31.185 | 1'21.743 L3 | 301.6 | |
| — | 21 | Terjatuh | 1'20.883 L3 | 301.6 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Jerman MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (20 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (20 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Marc Márquez (10). Pengeluar: Honda (17)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ducati | OGURA | FERNANDEZ | MARQUEZ | Kering | |||
| 2026SPR | Ducati | MARQUEZ | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | BEZZECCHI | QUARTARARO | Basah | ||||
| 2024 | Ducati | MARQUEZ | MARQUEZ | MARTIN | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | OLIVEIRA | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | BAGNAIA | ZARCO | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BAGNAIA | MILLER | Kering | ||||
| 2022 | Yamaha | ZARCO | MILLER | BAGNAIA | Kering | |||
| 2021 | Honda | OLIVEIRA | QUARTARARO | ZARCO | Kering | |||
| 2019 | Honda | VIÑALES | CRUTCHLOW | MARQUEZ | Kering | |||
| 2018 | Honda | ROSSI | VIÑALES | MARQUEZ | Kering | |||
| 2017 | Honda | FOLGER | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2016 | Honda | CRUTCHLOW | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Basah | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Honda | PEDROSA | ROSSI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2014 | Honda | PEDROSA | LORENZO | MARQUEZ | ||||
| 2013 | Honda | CRUTCHLOW | ROSSI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2012 | Honda | LORENZO | DOVIZIOSO | STONER | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Honda | LORENZO | STONER | STONER | Kering | |||
| 2010 | Honda | LORENZO | STONER | LORENZO | Kering | |||
| 2009 | Yamaha | LORENZO | PEDROSA | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Ducati | ROSSI | VERMEULEN | STONER | Basah | |||
| 2007 | Honda | CAPIROSSI | HAYDEN | STONER | Kering | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Yamaha | MELANDRI | HAYDEN | PEDROSA | Kering | |||
| 2005 | Yamaha | GIBERNAU | HAYDEN | HAYDEN | Kering | |||
| 2004 | Honda | BARROS | HAYDEN | BIAGGI | ||||
| 2003 | Honda | ROSSI | BAYLISS | BIAGGI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2002 | Honda | BIAGGI | UKAWA | JACQUE | ||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Yamaha | CHECA | NAKANO | |||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2000500cc | Honda | ROSSI | ROBERTS JR | ROBERTS JR | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999500cc | Suzuki | CRIVILLE | ABE | ROBERTS JR | ||||
| 1998500cc | Honda | BIAGGI | CRIVILLE | BIAGGI | ||||
| 1971500cc | MV Agusta | TURNER | HILLER | |||||
| 1969500cc | MV Agusta | NELSON | ELLIS | |||||
| 1967500cc | MV Agusta | HARTLE | FINDLAY | |||||
| 1965500cc | MV Agusta | AGOSTINI | DRIVER | |||||
| 1964500cc | MV Agusta | DUFF | DRIVER | |||||
| 1962500cc | MV Agusta | SHEPHERD | SCHNEIDER | |||||
| 1961500cc | RHHOCKING | MV Agusta | HAILWOOD | SCHNEIDER | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 17 | 37 | 6 | 300.8 |
| MV Agusta | 7 | 8 | — | — |
| Yamaha | 5 | 24 | 1 | 302.5 |
| Ducati | 5 | 17 | 1 | 305 |
| Suzuki | 1 | 4 | — | — |
| Matchless | 0 | 6 | — | — |
| Norton | 0 | 3 | — | — |
| Aprilia | 0 | 2 | 2 | 302.5 |
| KTM | 0 | 1 | 4 | 305 |
| Kawasaki | 0 | 1 | — | — |
| Paton | 0 | 1 | — | — |
| Librenti | 0 | 1 | — | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Sachsenring
- LEJLeipzig/Halle Airport126 kmkira-kira 1j17m dengan kereta
- DRSDresden Airport105 kmkira-kira 1j19m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Sachsenring (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 800cc | Bridgestone | 1000cc | Michelin | |||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 10 | 9 | 10 | 1.1 | 9 | 16 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | |||||
| Francesco Bagnaia | 6 | 1 | 3 | 5.6 | 30 | R | 10 | 3 | 12 | 17 | 5 | R | 2 | 1 | 3 | |||||||||
| Fabio Quartararo | 6 | 1 | 2 | 6.4 | R | 23 | 13 | 9 | R | 3 | 1 | 13 | 11 | 4 | ||||||||||
| Jorge Martin | 4 | 1 | 1 | 6.3 | 12 | R | 1 | 9 | 12 | 6 | 1 | R | ||||||||||||
| Cal Crutchlow | 9 | 3 | 7 | 14 | 8 | 2 | 10 | 7 | 2 | 10 | R | 3 | ||||||||||||
| Alex Marquez | 5 | 2 | 4 | 5 | 4 | 18 | R | R | 13 | 1 | R | R | 7 | 3 | 2 | |||||||||
| Johann Zarco | 8 | 2 | 8 | 23 | 6 | 2 | 11 | 11 | R | 2 | 1 | 9 | 9 | R | 8 | 2 | 3 | 17 | R | |||||
| Maverick Viñales | 9 | 2 | 9 | 3 | 17 | 3 | 5 | 11 | 12 | 4 | 3 | 2 | 19 | R | R | 12 | ||||||||
| Jack Miller | 10 | 1 | 9.3 | R | 4 | 7 | 1 | 15 | 7 | 15 | 14 | 6 | 6 | 3 | 6 | 13 | 8 | |||||||
| Jonas Folger | 2 | 1 | 9.5 | R | 16 | 7 | R | 8 | R | 14 | 2 | 2 | 17 | 17 | ||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 5 | R | 5 | 8 | 1 | 5 | |||||||||||||||||
| Brad Binder | 5 | 6.8 | R | 9 | 2 | 7 | 8 | 7 | 1 | 2 | 4 | 7 | R | 9 | 7 | |||||||||
| Pedro Acosta | 2 | 7 | 1 | 2 | 1 | 7 | R | |||||||||||||||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 7.7 | 15 | 2 | 19 | 3 | 11 | 4 | 8 | R | ||||||||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 8.5 | 5 | 11 | R | 4 | 4 | 8 | 9 | R | R | |||||||||||||
| Luca Marini | 5 | 9.2 | 6 | 3 | 10 | 15 | 5 | 5 | 15 | 6 | ||||||||||||||
| Enea Bastianini | 4 | 9.5 | 15 | 3 | 3 | 6 | R | 14 | 16 | 10 | 8 | 4 | ||||||||||||
| Pol Espargaro | 8 | 10 | R | 16 | 5 | R | 13 | 4 | 3 | 7 | 8 | R | 13 | R | 12 | 10 | R | |||||||
| Michele Pirro | 2 | 10 | R | 23 | 10 | R | 10 | |||||||||||||||||
| Joan Mir | 5 | 11.3 | R | 1 | 2 | 7 | 9 | R | 18 | R | ||||||||||||||
| Franco Morbidelli | 5 | 11.4 | 6 | R | R | 1 | 9 | 18 | 13 | 12 | 5 | |||||||||||||
| Raul Fernandez | 4 | 11.5 | 22 | 9 | 5 | R | 12 | 15 | 10 | 9 | ||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 13.5 | DQ | 15 | 6 | R | 1 | 11 | 16 | |||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 6 | 13.8 | 18 | R | 19 | 10 | 21 | 7 | 11 | 10 | R | 14 | 13 | R | 14 | 14 | ||||||||
| Alex Rins | 5 | 14 | 20 | 1 | R | 3 | R | 21 | R | R | 11 | 10 | ||||||||||||
| Iker Lecuona | 1 | 17 | 21 | 19 | R | 17 | ||||||||||||||||||
| Ai Ogura | 1 | R | 7 | R | 8 | 14 | 3 | R | ||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 2 | 20 | 12 | R | R | R | ||||||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 16 | 7 | 4 | R | |||||||||||||||||||
| Somkiat Chantra | — | 18 | 15 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 34 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini