Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 7 · Autodromo Internazionale del Mugello
2026 GP Itali
Pusingan 5.245 km · perlumbaan 23 pusingan (121 km)Hujung minggu ini 22 pelumba MotoGP menunggang 3,624 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 790 km garis lurus dari acara sebelumnya (Catalunya), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Francesco Bagnaia paling baik di sini (purata 1.9 tempat lebih baik daripada biasa), Marc Márquez paling lemah (2.4 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 6 kiri / 9 kanan, lurus terpanjang 1141 m, purata laju 180.7 km/j (laju)
1MARTIN Seperti biasa 0.7 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 2 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 1 | terjatuh | 3 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 3 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 14 | 13 | |
| 2019 | Moto2 | 16 | ||
| 2018 | Moto3 | 1 | ||
| 2017 | Moto3 | 15 | ||
| 2016 | Moto3 | 14 | ||
| 2015 | Moto3 | 17 |
2MARQUEZ Lemah 2.4 tempat lebih buruk (9 penamat · Tidak tamat 4 daripada 13) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 5 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 2 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 7 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 11 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2018 | MotoGP | 6 | 16 | |
| 2017 | MotoGP | 6 | 6 | |
| 2016 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2015 | MotoGP | 13 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2012 | Moto2 | 5 | ||
| 2011 | Moto2 | 1 | ||
| 2010 | 125cc | 1 | ||
| 2009 | 125cc | 5 | ||
| 2008 | 125cc | 19 |
Pecut: 0.7 tempat lebih baik
3BEZZECCHI Seperti biasa 0.3 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 4 | 1 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 6 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 16 | 11 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 2 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 5 | |
| 2021 | Moto2 | 3 | ||
| 2019 | Moto2 | 23 | ||
| 2018 | Moto3 | 2 | ||
| 2017 | Moto3 | 17 | ||
| 2015 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 0.5 tempat lebih baik
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 1.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 8 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 21 | 12 | 10 |
| 2024 | Moto2 | 5 | ||
| 2023 | Moto2 | 15 | ||
| 2022 | Moto2 | 3 | ||
| 2021 | Moto2 | 6 |
5ACOSTA Seperti biasa 0.4 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | 9 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 8 | terjatuh | 8 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 3 | 5 |
| 2023 | Moto2 | 1 | ||
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2021 | Moto3 | 8 |
6DI GIANNANTONIO Agak kuat 1.4 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 3 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 5 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 7 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 14 | 14 |
| 2022 | MotoGP | 1 | 11 | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 10 | ||
| 2018 | Moto3 | 3 | ||
| 2017 | Moto3 | 2 | ||
| 2016 | Moto3 | 2 |
Pecut: 0.8 tempat lebih baik
7FERNANDEZ Agak lemah 1.9 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: +0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 1 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 8 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 12 | 10 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 19 | 19 | 17 |
| 2022 | MotoGP | 25 | 21 | |
| 2021 | Moto2 | 2 | ||
| 2019 | Moto3 | 11 |
Pecut: 1.7 tempat lebih baik
8MARQUEZ Agak lemah 1.1 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 3 | 2 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 8 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 6 | terjatuh | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 18 | 14 | |
| 2021 | MotoGP | 22 | 14 | |
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | 5 | ||
| 2017 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto2 | 16 | ||
| 2015 | Moto2 | 12 | ||
| 2014 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 5 |
9BAGNAIA Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 7 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 2 | 3 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2018 | Moto2 | 4 | ||
| 2017 | Moto2 | 22 | ||
| 2016 | Moto3 | 3 | ||
| 2015 | Moto3 | 4 | ||
| 2014 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 24 |
Pecut: 2.6 tempat lebih baik
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 0.7 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 6 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 9 | 12 |
| 2024 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2023 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2022 | Moto2 | 14 | ||
| 2021 | Moto2 | 12 |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat · Tidak tamat 4 daripada 6) · Rujukan: 5.5 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | terjatuh | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 16 | 11 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 4 | tidak tamat | 2 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 9 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 10 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 14 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 6 | ||
| 2018 | Moto3 | 6 | ||
| 2017 | Moto3 | 11 | ||
| 2016 | Moto3 | 12 | ||
| 2015 | Moto3 | 5 | ||
| 2014 | Moto3 | tidak tamat |
12MARINI Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 13 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 24 | 19 | 20 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 5 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 17 | 17 | |
| 2019 | Moto2 | 2 | ||
| 2018 | Moto2 | 7 | ||
| 2017 | Moto2 | 6 | ||
| 2016 | Moto2 | tidak tamat |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
13BINDER Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 11 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 15 | terjatuh | 9 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 6 | 10 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 11 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 16 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 6 | 5 | |
| 2019 | Moto2 | 15 | ||
| 2018 | Moto2 | 6 | ||
| 2017 | Moto2 | 10 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | 10 | ||
| 2014 | Moto3 | 9 | ||
| 2013 | Moto3 | 14 | ||
| 2012 | Moto3 | 24 |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
14QUARTARARO Lemah 2.9 tempat lebih buruk (7 penamat) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 14 | 18 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 10 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 15 | terjatuh | 18 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 10 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 2 | 10 | |
| 2018 | Moto2 | 11 | ||
| 2017 | Moto2 | 18 | ||
| 2016 | Moto3 | 5 | ||
| 2015 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 1.4 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 1.1 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9 · Di litar laju: -1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 10 | 10 |
| 2025 | Moto2 | 4 | ||
| 2024 | Moto2 | 11 | ||
| 2023 | Moto3 | 7 | ||
| 2022 | Moto3 | terjatuh |
16MORBIDELLI Seperti biasa 0.7 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | terjatuh | 14 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 7 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 6 | 4 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 13 | 16 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 23 | 17 | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 16 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 12 | 15 | |
| 2017 | Moto2 | 4 | ||
| 2016 | Moto2 | 8 | ||
| 2015 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2014 | Moto2 | 10 |
Pecut: 0.9 tempat lebih baik
17ZARCO Seperti biasa 0.7 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 14 | terjatuh | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 18 | 15 | 19 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 4 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 19 | 17 | |
| 2018 | MotoGP | 9 | 10 | |
| 2017 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2016 | Moto2 | 1 | ||
| 2015 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto2 | 7 | ||
| 2013 | Moto2 | 3 | ||
| 2012 | Moto2 | 10 | ||
| 2011 | 125cc | 2 | ||
| 2010 | 125cc | 9 | ||
| 2009 | 125cc | 6 |
18MIR Agak lemah 1.2 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | tidak tamat | 12 |
| 2025 | MotoGP | 18 | 14 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 17 | tidak tamat | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 17 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 20 | 12 | |
| 2018 | Moto2 | 3 | ||
| 2017 | Moto3 | 7 | ||
| 2016 | Moto3 | 7 |
19MILLER Lemah 2.9 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 5 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 16 | 15 |
| 2025 | MotoGP | 13 | 16 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 19 | 12 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 6 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 12 | 15 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 6 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 19 | 15 | |
| 2016 | MotoGP | 17 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 23 | terjatuh | |
| 2014 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 10 | ||
| 2012 | Moto3 | 21 |
Pecut: 1.1 tempat lebih buruk
20RINS Seperti biasa 0.4 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 3 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 12 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 9 | 18 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 13 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 23 | terjatuh | |
| 2022 | MotoGP | 21 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 13 | 4 | |
| 2018 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2016 | Moto2 | 7 | ||
| 2015 | Moto2 | 11 | ||
| 2014 | Moto3 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 | ||
| 2012 | Moto3 | 7 |
Pecut: 0.8 tempat lebih baik
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 17 | 16 |
22VIÑALES Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (10 penamat · Tidak tamat 1 daripada 11) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 15 | 17 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 4 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 2 | 5 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 13 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 24 | 12 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | 8 | |
| 2019 | MotoGP | 7 | 6 | |
| 2018 | MotoGP | 3 | 8 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2016 | MotoGP | 2 | 6 | |
| 2015 | MotoGP | 9 | 7 | |
| 2014 | Moto2 | 9 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 | ||
| 2012 | Moto3 | 1 | ||
| 2011 | 125cc | 3 |
Pecut: 2.3 tempat lebih baik
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 2.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +2.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2021 | MotoGP | 20 | 11 | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto2 | 13 |
24FERNANDEZ Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 2.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 20 | 17 | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 20 | 20 | 15 |
| 2022 | Moto2 | 5 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 5 | ||
| 2017 | Moto2 | 25 |
25ESPARGARO Agak lemah 0.9 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 9) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 21 | 14 | 17 |
| 2022 | MotoGP | 9 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 12 | 12 | |
| 2019 | MotoGP | 11 | 9 | |
| 2018 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2017 | MotoGP | 18 | tidak tamat | |
| 2016 | MotoGP | 14 | 15 | |
| 2015 | MotoGP | 10 | 6 | |
| 2014 | MotoGP | 5 | 5 | |
| 2013 | Moto2 | 4 | ||
| 2012 | Moto2 | 2 | ||
| 2011 | Moto2 | 28 | ||
| 2010 | 125cc | 3 | ||
| 2009 | 125cc | 4 | ||
| 2008 | 125cc | 3 | ||
| 2007 | 125cc | 9 |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 1.9 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 19 | 18 |
| 2024 | Moto2 | 9 | ||
| 2023 | Moto2 | 9 | ||
| 2022 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2021 | Moto2 | 18 |
27NAKAGAMI Kuat 2.2 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 19 | 15 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 23 | 16 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 15 | 17 | 13 |
| 2022 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2018 | MotoGP | 18 | 18 | |
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | 9 | ||
| 2015 | Moto2 | 13 | ||
| 2014 | Moto2 | 16 | ||
| 2013 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2012 | Moto2 | 7 | ||
| 2009 | 125cc | 15 | ||
| 2008 | 125cc | 16 |
28CRUTCHLOW Agak lemah 0.9 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 5 daripada 10) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 19 | tidak tamat |
| 2019 | MotoGP | 6 | 8 | |
| 2018 | MotoGP | 8 | 6 | |
| 2017 | MotoGP | 13 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 16 | 11 | |
| 2015 | MotoGP | 4 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 6 | tidak tamat | |
| 2013 | MotoGP | 4 | 3 | |
| 2012 | MotoGP | 6 | 6 | |
| 2011 | MotoGP | 7 | tidak tamat |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat) · Rujukan: 1.5 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 22 | 21 | 19 |
| 2017 | MotoGP | 15 | 13 | |
| 2016 | Moto2 | 15 | ||
| 2015 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2014 | Moto2 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | 6 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2011 | 125cc | terjatuh | ||
| 2010 | 125cc | 11 | ||
| 2009 | 125cc | 14 |
30SAVADORI Agak lemah 1.2 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 20 | 17 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 22 | 18 | 21 |
| 2023 | MotoGP | 21 | 18 | 18 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 22 | |
| 2021 | MotoGP | 21 | 15 | |
| 2010 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2009 | 125cc | 9 | ||
| 2008 | 125cc | 22 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
31PIRRO Agak kuat 1.5 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 18 | 19 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 15 | 16 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 18 | |
| 2021 | MotoGP | 16 | 13 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | 7 | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 9 | |
| 2016 | MotoGP | 11 | 10 | |
| 2015 | MotoGP | 6 | 8 | |
| 2014 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2013 | MotoGP | 10 | 7 | |
| 2012 | MotoGP | 14 | tidak tamat | |
| 2011 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2006 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2005 | 125cc | 19 |
32ESPARGARO Seperti biasa 0.5 tempat lebih baik (10 penamat · Tidak tamat 3 daripada 13) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 9 | 9 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 8 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 21 | tidak tamat | |
| 2017 | MotoGP | 12 | tidak tamat | |
| 2016 | MotoGP | 6 | 9 | |
| 2015 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2014 | MotoGP | 12 | 9 | |
| 2013 | MotoGP | 12 | 8 | |
| 2012 | MotoGP | 12 | 13 | |
| 2011 | Moto2 | 9 | ||
| 2010 | MotoGP | 9 | 8 | |
| 2008 | 250cc | 9 | ||
| 2007 | 250cc | 12 | ||
| 2006 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2005 | 125cc | 17 |
Pelumba tempatan (Itali)
- MotoGPMarco BezzecchiP3 · 309 mata
- MotoGPFabio Di GiannantonioP6 · 245 mata
- MotoGPFrancesco BagnaiaP9 · 166 mata
- MotoGPEnea BastianiniP11 · 122 mata
- MotoGPLuca MariniP12 · 108 mata
- MotoGPFranco MorbidelliP16 · 59 mata
- MotoGPLorenzo SavadoriP30 · 0 mata
- MotoGPMichele PirroP31 · 0 mata
- Moto2Celestino ViettiP8 · 133 mata
- Moto2Tony ArbolinoP11 · 82.5 mata
- Moto2Luca LunettaP19 · 27 mata
- Moto2Dennis FoggiaP32 · 0 mata
- Moto3Matteo BertelleP8 · 109 mata
- Moto3Guido PiniP12 · 78 mata
- Moto3Nicola CarraroP29 · 0 mata
- Moto3Leonardo AbruzzoP31 · 0 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Fabio Di Giannantonio | MotoGP | P3 |
| 2025 | Dennis Foggia | Moto3 | P3 |
| 2025 | Francesco Bagnaia | MotoGP | P4 |
| 2025 | Marco Bezzecchi | MotoGP | P5 |
| 2025 | Celestino Vietti | Moto2 | P5 |
| 2025 | Franco Morbidelli | MotoGP | P6 |
| 2024 | Francesco Bagnaia | MotoGP | P1 |
| 2024 | Kevin Zannoni | MotoE | P1 |
| 2024 | Mattia Casadei | MotoE | P1 |
| 2024 | Enea Bastianini | MotoGP | P2 |
| 2024 | Mattia Casadei | MotoE | P2 |
| 2024 | Alessandro Zaccone | MotoE | P2 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 28°C · Trek 50°C · Kelembapan 42%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Itali MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 72 | 40:57.347 | 1'45.678 L3 | 364.8 | |
| 2+20 | 89 | +3.559 | 1'45.856 L4 | 361.2 | |
| 3+16 | 63 | +5.098 | 1'45.470 L3 | 363.6 | |
| 4+13 | 79 | +5.132 | 1'46.021 L3 | 363.6 | |
| 5+11 | 49 | +5.453 | 1'46.197 L4 | 361.2 | |
| 6+10 | 37 | +7.467 | 1'45.563 L2 | 364.8 | |
| 7+9 | 93 | +10.762 | 1'46.122 L3 | 366.1 | |
| 8+8 | 54 | +14.644 | 1'45.961 L2 | 360.0 | |
| 9+7 | 25 | +13.380 | 1'46.126 L3 | 360.0 | |
| 10+6 | 11 | +21.366 | 1'46.488 L3 | 367.3 | |
| 11+5 | 33 | +21.479 | 1'46.456 L4 | 360.0 | |
| 12+4 | 36 | +21.795 | 1'46.758 L4 | 361.2 | |
| 13+3 | 10 | +22.059 | 1'46.515 L3 | 364.8 | |
| 14+2 | 21 | +29.789 | 1'47.121 L3 | 360.0 | |
| 15+1 | 43 | +32.289 | 1'46.883 L3 | 357.6 | |
| 16 | 7 | +31.920 | 1'46.928 L4 | 358.8 | |
| 17 | 12 | +32.717 | 1'47.081 L4 | 360.0 | |
| 18 | 20 | +34.335 | 1'47.126 L4 | 357.6 | |
| 19 | 51 | +40.553 | 1'47.442 L3 | 357.6 | |
| — | 23 | Terjatuh | 1'46.167 L4 | 360.0 | |
| — | 35 | Tarik diri | 1'47.919 L3 | 360.0 | |
| — | 42 | Terjatuh | 1'46.893 L2 | 358.8 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Itali MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 30°C · Trek 49°C · Kelembapan 30%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Itali MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 25 | 19:28.408 | 1'44.712 L2 | 352.9 | |
| 2+9 | 89 | +1.289 | 1'44.722 L2 | 358.8 | |
| 3+7 | 49 | +3.287 | 1'45.227 L2 | 360.0 | |
| 4+6 | 72 | +4.481 | 1'45.473 L3 | 368.6 | |
| 5+5 | 93 | +9.055 | 1'45.822 L3 | 363.6 | |
| 6+4 | 54 | +9.758 | 1'45.745 L2 | 357.6 | |
| 7+3 | 63 | +10.983 | 1'45.896 L4 | 364.8 | |
| 8+2 | 79 | +11.411 | 1'46.249 L5 | 366.1 | |
| 9+1 | 37 | +11.809 | 1'45.944 L3 | 363.6 | |
| 10 | 11 | +12.932 | 1'45.420 L2 | 362.4 | |
| 11 | 33 | +16.690 | 1'46.571 L2 | 363.6 | |
| 12 | 42 | +17.043 | 1'46.476 L2 | 360.0 | |
| 13 | 10 | +18.407 | 1'46.697 L2 | 364.8 | |
| 14 | 20 | +20.619 | 1'46.823 L3 | 360.0 | |
| 15 | 12 | +20.669 | 1'46.856 L3 | 357.6 | |
| 16 | 43 | +22.907 | 1'46.969 L4 | 362.4 | |
| 17 | 7 | +25.423 | 1'47.161 L3 | 358.8 | |
| 18 | 51 | +27.085 | 1'47.525 L3 | 355.2 | |
| 19 | 35 | +39.671 | 1'48.378 L2 | 355.2 | |
| — | 36 | Tarik diri | 1'47.260 L2 | 362.4 | |
| — | 21 | Terjatuh | 1'46.631 L3 | 357.6 | |
| — | 23 | Terjatuh | 1'45.939 L2 | 367.3 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Itali MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Valentino Rossi (7). Pengeluar: Honda (14)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Aprilia | MARTIN | BAGNAIA | BEZZECCHI | Kering | |||
| 2026SPR | Aprilia | MARTIN | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | MARQUEZ | DI GIANNANTONIO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | BASTIANINI | MARTIN | MARTIN | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | MARQUEZ | ACOSTA | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | MARTIN | ZARCO | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BEZZECCHI | MARTIN | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | QUARTARARO | ESPARGARO | DI GIANNANTONIO | Kering | |||
| 2021 | Yamaha | OLIVEIRA | MIR | QUARTARARO | Kering | |||
| 2019 | Ducati | MARQUEZ | DOVIZIOSO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2018 | Ducati | DOVIZIOSO | ROSSI | ROSSI | Kering | |||
| 2017 | Ducati | VIÑALES | PETRUCCI | VIÑALES | Kering | |||
| 2016 | Yamaha | MARQUEZ | IANNONE | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Yamaha | IANNONE | ROSSI | IANNONE | Kering | |||
| 2014 | Honda | LORENZO | ROSSI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2013 | Yamaha | PEDROSA | CRUTCHLOW | PEDROSA | Kering | |||
| 2012 | Yamaha | PEDROSA | DOVIZIOSO | PEDROSA | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Yamaha | DOVIZIOSO | STONER | STONER | Kering | |||
| 2010 | Honda | LORENZO | DOVIZIOSO | PEDROSA | Kering | |||
| 2009 | Ducati | LORENZO | ROSSI | LORENZO | Basah | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Yamaha | STONER | PEDROSA | ROSSI | Kering | |||
| 2007 | Yamaha | PEDROSA | BARROS | STONER | Kering | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Yamaha | CAPIROSSI | HAYDEN | GIBERNAU | Kering | |||
| 2005 | Yamaha | BIAGGI | CAPIROSSI | ROSSI | Kering | |||
| 2004 | Yamaha* | GIBERNAU | BIAGGI | |||||
| 2003 | Honda | CAPIROSSI | BIAGGI | ROSSI | ||||
| 2002 | Honda | BIAGGI | UKAWA | ROSSI | ||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Honda | CAPIROSSI | BIAGGI | |||||
| 2000500cc | Honda | CHECA | MCWILLIAMS | BARROS | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999500cc | Honda | BIAGGI | OKADA | HARADA | ||||
| 1998500cc | Honda | BIAGGI | CRIVILLE | DOOHAN | ||||
| 1997500cc | Honda | CADALORA | AOKI | DOOHAN | ||||
| 1995500cc | Honda | BEATTIE | PUIG | DOOHAN | ||||
| 1994500cc | Honda | CADALORA | SCHWANTZ | CADALORA | ||||
| 1985500cc | Honda | LAWSON | GARDNER | SPENCER | ||||
| 1984500cc | Honda | ROCHE | HASLAM | ROCHE | ||||
| 1982500cc | Honda | MAMOLA | CROSBY | SPENCER | ||||
| 1978500cc | Yamaha | HENNEN | LUCCHINELLI | ROBERTS | ||||
| 1976500cc | Suzuki | READ | FERRARI | AGOSTINI | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 14 | 38 | 8 | 357.6 |
| Yamaha | 12 | 31 | 2 | 356.4 |
| Ducati | 8 | 25 | 1 | 356.4 |
| Suzuki | 1 | 9 | — | — |
| Aprilia | 1 | 4 | 1 | 362.4 |
| KTM | 0 | 1 | 5 | 361.2 |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Mugello
- FLRFlorence Airport, Peretola44 kmkira-kira 0j47m dengan kereta
- BLQBologna Guglielmo Marconi Airport86 kmkira-kira 1j13m dengan kereta
- PSAPisa International Airport136 kmkira-kira 1j51m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Mugello (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 800cc | Bridgestone | 1000cc | Michelin | |||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Francesco Bagnaia | 6 | 3 | 3 | 1.8 | 24 | R | 4 | 3 | 22 | 4 | R | R | 1 | 1 | 1 | 4 | ||||||||
| Marc Márquez | 12 | 2 | 4 | 5.2 | 19 | 5 | 1 | 1 | 5 | R | 1 | R | 2 | 6 | 16 | 2 | R | 10 | R | 4 | 1 | |||
| Fabio Quartararo | 6 | 1 | 2 | 9.3 | R | 5 | 18 | 11 | 10 | 1 | 2 | 11 | 18 | 14 | ||||||||||
| Jorge Martin | 3 | 2 | 6 | 17 | 14 | 15 | 1 | 16 | 13 | 2 | 3 | |||||||||||||
| Enea Bastianini | 5 | 1 | 5.5 | R | 5 | 12 | 11 | 6 | 6 | R | R | 9 | 2 | R | ||||||||||
| Cal Crutchlow | 9 | 1 | 6.8 | R | 6 | 3 | R | R | 11 | R | 6 | 8 | ||||||||||||
| Maverick Viñales | 10 | 1 | 7.7 | 3 | 1 | 3 | 9 | 7 | 6 | 2 | 8 | 6 | 8 | 12 | 12 | 8 | R | |||||||
| Joan Mir | 5 | 1 | 8.7 | 7 | 7 | 3 | 12 | 3 | R | R | 11 | |||||||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 1 | 8.8 | 2 | 2 | 3 | 10 | R | 11 | 14 | 7 | 3 | ||||||||||||
| Johann Zarco | 8 | 1 | 9.1 | 6 | 9 | 2 | 10 | 3 | 7 | 2 | 1 | 7 | 10 | 17 | 4 | 4 | 3 | 19 | R | |||||
| Alex Marquez | 5 | 1 | 9.8 | 5 | R | 12 | 16 | 3 | 5 | 1 | 14 | 14 | R | 9 | 2 | |||||||||
| Pedro Acosta | 2 | 6.5 | 8 | 1 | 1 | 5 | 8 | |||||||||||||||||
| Brad Binder | 5 | 7.2 | 24 | 14 | 9 | 10 | 1 | 10 | 6 | 15 | 5 | 7 | 5 | 10 | 9 | |||||||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 7.8 | R | 17 | 2 | 23 | 3 | 5 | 8 | 13 | 5 | |||||||||||||
| Alex Rins | 6 | 9.8 | 7 | 2 | 3 | 11 | 7 | 5 | 4 | R | R | 15 | 15 | |||||||||||
| Ai Ogura | 1 | 10 | 6 | 3 | 15 | 5 | 10 | |||||||||||||||||
| Pol Espargaro | 9 | 10.7 | 9 | 3 | 4 | 3 | 28 | 2 | 4 | 5 | 6 | 15 | R | 11 | 9 | 12 | R | 17 | ||||||
| Michele Pirro | 10 | 11 | 19 | R | R | R | 7 | 11 | 8 | 10 | 9 | 7 | 13 | 18 | 16 | |||||||||
| Iker Lecuona | 1 | 11 | 13 | R | 11 | |||||||||||||||||||
| Franco Morbidelli | 7 | 11.7 | 10 | R | 8 | 4 | 15 | R | 16 | 17 | 10 | 6 | 6 | |||||||||||
| Jack Miller | 10 | 11.8 | 21 | 10 | R | R | R | 15 | R | R | 6 | 15 | 7 | 16 | R | |||||||||
| Luca Marini | 4 | 11.8 | R | 6 | 7 | 2 | 17 | 6 | 4 | 20 | ||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 7 | 12 | 16 | 15 | 7 | R | 16 | 13 | 9 | R | 18 | 5 | R | 8 | 13 | R | 16 | |||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 12 | 12 | 14 | R | R | 12 | |||||||||||||||||
| Raul Fernandez | 4 | 14.2 | 11 | 2 | 21 | 17 | 12 | 7 | ||||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 15 | 25 | 5 | R | 5 | 15 | R | ||||||||||||||||
| Jonas Folger | 2 | 16 | 14 | 11 | R | R | 6 | 3 | R | 15 | 13 | 19 | ||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 18 | 18 | R | 9 | 9 | 18 | |||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 5 | 18.6 | 22 | 9 | R | 15 | 22 | 18 | 21 | 17 | ||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | R | 7 | 11 | 4 | |||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 35 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini