Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 10 · TT Circuit Assen
2026 GP Belanda
Pusingan 4.542 km · perlumbaan 26 pusingan (118 km)Hujung minggu ini 21 pelumba MotoGP menunggang 3,311 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 808 km garis lurus dari acara sebelumnya (Brno), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Marco Bezzecchi paling baik di sini (purata 5.0 tempat lebih baik daripada biasa), Alex Marquez paling lemah (1.1 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 6 kiri / 12 kanan, lurus terpanjang 487 m, purata laju 180.1 km/j (laju)
1MARTIN Seperti biasa 0.1 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 5 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 2 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 6 | 5 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 14 | tidak tamat | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto3 | 1 | ||
| 2017 | Moto3 | 4 | ||
| 2015 | Moto3 | 18 |
Pecut: 1.6 tempat lebih buruk
2MARQUEZ Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (11 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 6 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 1 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 6 | terjatuh | 10 |
| 2023 | MotoGP | 23 | 17 | |
| 2021 | MotoGP | 20 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2018 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 2 | 3 | |
| 2016 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2015 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2014 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2012 | Moto2 | 1 |
Pecut: 3.5 tempat lebih buruk
3BEZZECCHI Kuat 5.0 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 4 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 5 | 3 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 14 | 11 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 1 | 1 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2021 | Moto2 | 5 | ||
| 2019 | Moto2 | 10 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 16 |
Pecut: 1.5 tempat lebih baik
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 3.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 2 | 1 |
| 2025 | MotoGP | 19 | 16 | terjatuh |
| 2024 | Moto2 | 1 | ||
| 2023 | Moto2 | 2 | ||
| 2022 | Moto2 | 2 | ||
| 2021 | Moto2 | 6 | ||
| 2019 | Moto3 | 6 | ||
| 2018 | Moto3 | 23 |
5ACOSTA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat · Tidak tamat 2 daripada 3) · Rujukan: 0.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 9 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 9 | 9 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 9 | 10 | terjatuh |
| 2023 | Moto2 | 3 | ||
| 2021 | Moto3 | 4 |
Pecut: 2.9 tempat lebih buruk
6DI GIANNANTONIO Kuat 2.5 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 3 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 4 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 5 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 13 | terjatuh | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 15 | 14 | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 11 | ||
| 2018 | Moto3 | 9 | ||
| 2017 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2016 | Moto3 | 2 |
Pecut: 3.1 tempat lebih baik
7FERNANDEZ Kuat 2.8 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: +0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 1 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 11 | tidak tamat | 8 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 17 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 18 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 23 | tidak tamat | |
| 2021 | Moto2 | 1 | ||
| 2019 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2017 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 0.8 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Agak lemah 1.1 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 13 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 3 | 2 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 3 | 8 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 9 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 21 | 15 | |
| 2021 | MotoGP | 16 | 14 | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto2 | 3 | ||
| 2017 | Moto2 | 6 | ||
| 2016 | Moto2 | 8 | ||
| 2015 | Moto2 | 9 | ||
| 2014 | Moto3 | 1 | ||
| 2013 | Moto3 | 5 |
Pecut: 1.6 tempat lebih buruk
9BAGNAIA Seperti biasa 0.5 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 7 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 2 | 5 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 2 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 6 | |
| 2019 | MotoGP | 13 | 14 | |
| 2018 | Moto2 | 1 | ||
| 2017 | Moto2 | 10 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | 11 | ||
| 2013 | Moto3 | 26 |
Pecut: 1.8 tempat lebih baik
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 2.4 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 7 | 7 | terjatuh |
| 2024 | Moto2 | 2 | ||
| 2023 | Moto2 | 4 | ||
| 2022 | Moto2 | 11 |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Agak lemah 1.0 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 8 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 13 | 9 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 4 | 3 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 8 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 16 | 11 | |
| 2021 | MotoGP | 19 | 15 | |
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto3 | 3 | ||
| 2017 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2016 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto3 | 6 | ||
| 2014 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 1.2 tempat lebih baik
12MARINI Lemah 2.4 tempat lebih buruk (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 12 | 10 |
| 2024 | MotoGP | 19 | teknikal | 17 |
| 2023 | MotoGP | 3 | 10 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 13 | 17 | |
| 2021 | MotoGP | 17 | 18 | |
| 2019 | Moto2 | 3 | ||
| 2018 | Moto2 | 8 | ||
| 2017 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2016 | Moto2 | tidak tamat |
13BINDER Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 14 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 10 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 6 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 5 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 21 | 12 | |
| 2019 | Moto2 | 2 | ||
| 2018 | Moto2 | 7 | ||
| 2017 | Moto2 | 13 | ||
| 2016 | Moto3 | 12 | ||
| 2015 | Moto3 | 7 | ||
| 2014 | Moto3 | 9 | ||
| 2013 | Moto3 | 15 | ||
| 2012 | Moto3 | 20 |
Pecut: 0.2 tempat lebih baik
14QUARTARARO Agak kuat 1.7 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 10 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 1 | terjatuh | 10 |
| 2024 | MotoGP | 12 | 7 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 3 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 2 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | 3 | |
| 2018 | Moto2 | 2 | ||
| 2017 | Moto2 | 9 | ||
| 2016 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto3 | 2 |
Pecut: 4.8 tempat lebih baik
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: lebih kurang biasa dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9 · Di litar laju: -1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 11 | 14 |
| 2025 | Moto2 | 1 | ||
| 2024 | Moto2 | 16 | ||
| 2023 | Moto3 | 12 | ||
| 2022 | Moto3 | 16 |
16MORBIDELLI Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | terjatuh | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 6 | 8 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 9 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 15 | 9 |
| 2022 | MotoGP | 20 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 5 | |
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | 3 | ||
| 2015 | Moto2 | 19 | ||
| 2014 | Moto2 | 24 |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
17ZARCO Lemah 2.6 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 12 | 11 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 16 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 13 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 7 | 13 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 17 | tidak tamat | |
| 2018 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2017 | MotoGP | 1 | 14 | |
| 2016 | Moto2 | 2 | ||
| 2015 | Moto2 | 1 | ||
| 2014 | Moto2 | 4 | ||
| 2013 | Moto2 | 6 | ||
| 2012 | Moto2 | 8 |
Pecut: 3.0 tempat lebih buruk
18MIR Agak kuat 1.2 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 3 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | terjatuh | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 13 | terjatuh | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 18 | 14 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 14 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 3 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 8 | |
| 2018 | Moto2 | 5 | ||
| 2017 | Moto3 | 9 | ||
| 2016 | Moto3 | 8 |
19MILLER Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (8 penamat · Tidak tamat 3 daripada 11) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar laju: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | tidak tamat | 12 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 14 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 13 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 11 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 6 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 8 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 10 | 9 | |
| 2018 | MotoGP | 16 | 10 | |
| 2017 | MotoGP | 13 | 6 | |
| 2016 | MotoGP | 18 | 1 | |
| 2015 | MotoGP | 20 | terjatuh | |
| 2014 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto3 | 7 | ||
| 2012 | Moto3 | tidak tamat |
Pecut: 2.6 tempat lebih buruk
20RINS Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 15 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 18 | 15 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 15 | 19 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 9 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | 11 | |
| 2019 | MotoGP | 3 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 5 | 2 | |
| 2017 | MotoGP | 17 | 17 | |
| 2016 | Moto2 | 6 | ||
| 2015 | Moto2 | 4 | ||
| 2014 | Moto3 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 | ||
| 2012 | Moto3 | 6 |
Pecut: 1.3 tempat lebih buruk
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・laju) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar laju: -1.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 17 | tidak tamat |
22VIÑALES Kuat 3.6 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 2 daripada 11) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar laju: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 16 | 13 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 6 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 2 | 3 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 7 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 11 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 2 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 6 | 3 | |
| 2017 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 11 | 9 | |
| 2015 | MotoGP | 9 | 10 | |
| 2014 | Moto2 | 2 | ||
| 2013 | Moto3 | 2 | ||
| 2012 | Moto3 | 1 |
Pecut: 3.6 tempat lebih baik
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・laju) (0 penamat · Tidak tamat 2 daripada 2) · Rujukan: 5.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: +2.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 21 | 20 | tidak tamat |
| 2021 | MotoGP | 13 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 15 | ||
| 2018 | Moto2 | 16 | ||
| 2017 | Moto2 | 23 |
24FERNANDEZ Agak kuat 1.2 tempat lebih baik (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 18 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 20 | 15 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 20 | 14 | 10 |
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2021 | Moto2 | 3 | ||
| 2019 | Moto2 | 1 | ||
| 2018 | Moto2 | 12 | ||
| 2017 | Moto2 | 19 |
Pecut: 0.4 tempat lebih buruk
25ESPARGARO Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar laju: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2021 | MotoGP | 11 | 10 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 21 | 12 | |
| 2017 | MotoGP | 19 | 11 | |
| 2016 | MotoGP | 7 | 4 | |
| 2015 | MotoGP | 5 | 5 | |
| 2014 | MotoGP | 11 | tidak tamat | |
| 2013 | Moto2 | 1 | ||
| 2012 | Moto2 | terjatuh |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat) · Rujukan: 0.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 22 | 19 | 15 |
| 2024 | Moto2 | 5 | ||
| 2023 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2022 | Moto2 | 13 | ||
| 2021 | Moto2 | 11 |
27NAKAGAMI Seperti biasa 0.6 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 21 | 18 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 12 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 12 | 12 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 9 | |
| 2019 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 13 | 19 | |
| 2017 | Moto2 | 3 | ||
| 2016 | Moto2 | 1 | ||
| 2015 | Moto2 | 13 | ||
| 2014 | Moto2 | 14 | ||
| 2012 | Moto2 | 12 |
28CRUTCHLOW Agak kuat 0.9 tempat lebih baik (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar laju: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 19 | 16 |
| 2019 | MotoGP | 6 | 7 | |
| 2018 | MotoGP | 2 | 6 | |
| 2017 | MotoGP | 8 | 4 | |
| 2016 | MotoGP | 5 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 7 | 6 | |
| 2014 | MotoGP | 5 | 9 | |
| 2013 | MotoGP | 1 | 3 | |
| 2012 | MotoGP | 5 | 5 |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 3.0 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 22 | 21 | 14 |
| 2019 | Moto2 | 17 | ||
| 2017 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2016 | Moto2 | 10 | ||
| 2015 | Moto2 | 7 | ||
| 2014 | Moto2 | 23 | ||
| 2013 | Moto3 | 6 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh |
30SAVADORI Kuat 2.1 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar laju: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 15 | 17 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 23 | terjatuh | |
| 2023 | MotoGP | 18 | 16 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 20 | |
| 2021 | MotoGP | 15 | 16 |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・laju) (2 penamat · Tidak tamat 1 daripada 3) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar laju: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2016 | MotoGP | 20 | terjatuh | |
| 2013 | MotoGP | 11 | 14 | |
| 2012 | MotoGP | 14 | 9 |
32ESPARGARO Agak kuat 1.2 tempat lebih baik (9 penamat · Tidak tamat 2 daripada 12) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar laju: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 21 | 18 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 22 | terjatuh | |
| 2023 | MotoGP | 6 | 4 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 8 | |
| 2019 | MotoGP | 15 | 12 | |
| 2018 | MotoGP | 7 | 13 | |
| 2017 | MotoGP | 15 | 10 | |
| 2016 | MotoGP | 8 | terjatuh | |
| 2015 | MotoGP | 2 | 9 | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 4 | |
| 2013 | MotoGP | 7 | 8 | |
| 2012 | MotoGP | 13 | tidak tamat |
Keputusan pada 5 versi susun atur terdahulu tidak disertakan
Pelumba tempatan (Belanda)
- Moto2Collin VeijerP12 · 80.5 mata
- Moto2Zonta Van Den GoorberghP24 · 14 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2024 | Collin Veijer | Moto3 | P2 |
| 2023 | Collin Veijer | Moto3 | P7 |
| 2022 | Bo Bendsneyder | Moto2 | P5 |
| 2016 | Bo Bendsneyder | Moto3 | P9 |
| 2002 | Jurgen van den Goorbergh | MotoGP | P10 |
| 2001 | Jurgen van den Goorbergh | 500cc | P9 |
| 2000 | Jurgen van den Goorbergh | 500cc | P9 |
| 1998 | Jurgen van den Goorbergh | 500cc | P10 |
| 1996 | Jurgen van den Goorbergh | 250cc | P4 |
| 1994 | Wilco Zeelenberg | 250cc | P3 |
| 1994 | Loek Bodelier | 125cc | P3 |
| 1994 | Jurgen van den Goorbergh | 250cc | P9 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 29°C · Trek 43°C · Kelembapan 58%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Belanda MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 79 | 40:21.905 | 1'32.483 L15 | 308.5 | |
| 2+20 | 25 | +2.004 | 1'32.534 L4 | 304.2 | |
| 3+16 | 89 | +3.512 | 1'32.570 L8 | 308.5 | |
| 4+13 | 49 | +9.315 | 1'32.707 L22 | 311.2 | |
| 5+11 | 73 | +10.140 | 1'32.749 L22 | 312.1 | |
| 6+10 | 23 | +10.388 | 1'32.846 L11 | 311.2 | |
| 7+9 | 93 | +10.288 | 1'32.789 L23 | 313.0 | |
| 8+8 | 20 | +19.039 | 1'33.269 L7 | 305.9 | |
| 9+7 | 42 | +20.302 | 1'33.303 L18 | 307.6 | |
| 10+6 | 10 | +20.669 | 1'33.092 L12 | 311.2 | |
| 11+5 | 33 | +35.383 | 1'33.264 L18 | 309.4 | |
| 12+4 | 43 | +37.244 | 1'33.720 L6 | 305.0 | |
| 13+3 | 12 | +36.755 | 1'33.513 L13 | 307.6 | |
| 14+2 | 11 | +38.127 | 1'33.666 L7 | 308.5 | |
| 15+1 | 47 | +76.826 | 1'34.262 L10 | 299.1 | |
| 16 | 35 | +1 pusingan | 1'34.578 L10 | 307.6 | |
| — | 63 | Tarik diri | 1'32.845 L11 | 312.1 | |
| — | 7 | Tarik diri | 1'33.190 L10 | 305.0 | |
| — | 37 | Tarik diri | 1'32.863 L4 | 308.5 | |
| — | 21 | Terjatuh | 1'33.475 L6 | 308.5 | |
| — | 72 | Terjatuh | 1'39.750 L1 | 309.4 | |
| — | 36 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Belanda MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 32°C · Trek 45°C · Kelembapan 42%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Belanda MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 25 | 20:05.310 | 1'32.032 L10 | 313.0 | |
| 2+9 | 79 | +0.362 | 1'32.003 L11 | 315.7 | |
| 3+7 | 49 | +1.131 | 1'32.155 L2 | 314.8 | |
| 4+6 | 72 | +2.161 | 1'32.021 L10 | 319.5 | |
| 5+5 | 89 | +4.591 | 1'32.314 L9 | 318.5 | |
| 6+4 | 93 | +4.801 | 1'32.395 L12 | 318.5 | |
| 7+3 | 63 | +4.652 | 1'32.293 L2 | 317.6 | |
| 8+2 | 23 | +5.237 | 1'32.206 L3 | 316.7 | |
| 9+1 | 37 | +9.598 | 1'32.641 L10 | 313.0 | |
| 10 | 20 | +11.134 | 1'32.716 L4 | 311.2 | |
| 11 | 11 | +11.811 | 1'32.563 L3 | 315.7 | |
| 12 | 10 | +12.983 | 1'32.826 L8 | 316.7 | |
| 13 | 73 | +13.102 | 1'32.800 L9 | 320.4 | |
| 14 | 33 | +13.414 | 1'32.896 L4 | 317.6 | |
| 15 | 42 | +14.513 | 1'32.972 L3 | 315.7 | |
| 16 | 12 | +15.286 | 1'32.535 L12 | 315.7 | |
| 17 | 7 | +19.188 | 1'32.876 L10 | 311.2 | |
| 18 | 47 | +29.001 | 1'34.001 L3 | 307.6 | |
| 19 | 35 | +29.213 | 1'34.079 L3 | 313.0 | |
| — | 21 | Terjatuh | 1'32.692 L6 | 313.9 | |
| — | 43 | Tarik diri | 1'33.906 L2 | 313.0 | |
| — | 36 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Belanda MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (21 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Valentino Rossi (8). Pengeluar: Yamaha (18)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Aprilia | FERNANDEZ | MARTIN | MARTIN | Kering | |||
| 2026SPR | Aprilia | OGURA | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | BEZZECCHI | BAGNAIA | QUARTARARO | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | BEZZECCHI | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARTIN | BASTIANINI | BAGNAIA | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | MARTIN | VIÑALES | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | BEZZECCHI | ESPARGARO | BEZZECCHI | Kering | |||
| 2023SPR | Ducati | BAGNAIA | QUARTARARO | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | BEZZECCHI | VIÑALES | BAGNAIA | Kering | |||
| 2021 | Yamaha | VIÑALES | MIR | VIÑALES | Kering | |||
| 2019 | Yamaha | MARQUEZ | QUARTARARO | QUARTARARO | Kering | |||
| 2018 | Honda | RINS | VIÑALES | MARQUEZ | Kering | |||
| 2017 | Yamaha | PETRUCCI | MARQUEZ | ZARCO | Basah | |||
| 2016 | Honda | MARQUEZ | REDDING | DOVIZIOSO | Basah | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Yamaha | MARQUEZ | LORENZO | ROSSI | Kering | |||
| 2014 | Honda | DOVIZIOSO | PEDROSA | ESPARGARO | Basah | |||
| 2013 | Yamaha | MARQUEZ | CRUTCHLOW | CRUTCHLOW | Kering | |||
| 2012 | Honda | PEDROSA | DOVIZIOSO | STONER | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Yamaha | STONER | DOVIZIOSO | SIMONCELLI | Kering | |||
| 2010 | Yamaha | PEDROSA | STONER | LORENZO | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2009 | Yamaha | LORENZO | STONER | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Ducati | PEDROSA | EDWARDS | STONER | Kering | |||
| 2007 | Yamaha | STONER | HAYDEN | VERMEULEN | Kering | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Honda | NAKANO | PEDROSA | HOPKINS | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2005 | Yamaha | MELANDRI | EDWARDS | ROSSI | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2004 | Yamaha | GIBERNAU | MELANDRI | ROSSI | ||||
| 2003 | Honda | BIAGGI | ROSSI | CAPIROSSI | ||||
| 2002 | Honda | BARROS | CHECA | ROSSI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Yamaha | ROSSI | CAPIROSSI | |||||
| 2000500cc | Honda | CRIVILLE | CAPIROSSI | CAPIROSSI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999500cc | Honda | ROBERTS JR | GIBERNAU | OKADA | ||||
| 1998500cc | Honda | BIAGGI | CRAFAR | DOOHAN | ||||
| 1997500cc | Honda | CHECA | ROMBONI | DOOHAN | ||||
| 1995500cc | Honda | CRIVILLE | PUIG | CRIVILLE | ||||
| 1993500cc | Suzuki | DOOHAN | CRIVILLE | DOOHAN | ||||
| 1991500cc | Suzuki | RAINEY | GARDNER | SCHWANTZ | ||||
| 1990500cc | Suzuki | RAINEY | LAWSON | SCHWANTZ | ||||
| 1989500cc | Yamaha | LAWSON | SARRON | SCHWANTZ | ||||
| 1988500cc | Honda | LAWSON | SARRON | SARRON | ||||
| 1987500cc | Yamaha | GARDNER | MAMOLA | GARDNER | ||||
| 1986500cc | Honda | MAMOLA | BALDWIN | LAWSON | ||||
| 1985500cc | Honda | HASLAM | GARDNER | SPENCER | ||||
| 1984500cc | Honda | ROCHE | LAWSON | LAWSON | ||||
| 1983500cc | Yamaha | KATAYAMA | SPENCER | ROBERTS | ||||
| 1982500cc | Suzuki | ROBERTS | SHEENE | ROBERTS | ||||
| 1981500cc | Suzuki | VAN DULMEN | BALLINGTON | LUCCHINELLI | ||||
| 1980500cc | Yamaha | ROSSI | UNCINI | MIDDELBURG | ||||
| 1979500cc | Suzuki | SHEENE | HARTOG | ROBERTS | ||||
| 1978500cc | Yamaha | ROBERTS | SHEENE | CECOTTO | ||||
| 1977500cc | Suzuki | SHEENE | HENNEN | SHEENE | ||||
| 1976500cc | Suzuki | HENNEN | HARTOG | SHEENE | ||||
| 1975500cc | Suzuki | AGOSTINI | READ | SHEENE | ||||
| 1974500cc | Yamaha | LANSIVUORI | READ | LANSIVUORI | ||||
| 1973500cc | MV Agusta | NEWCOMBE | BOURGEOIS | |||||
| 1972500cc | MV Agusta | PAGANI | KNEUBÜHLER | |||||
| 1971500cc | MV Agusta | BRON | SIMMONDS | |||||
| 1970500cc | MV Agusta | BERGAMONTI | PAGANI | |||||
| 1969500cc | MV Agusta | WILLIAMS | BARNETT | |||||
| 1967500cc | Honda | AGOSTINI | WILLIAMS | |||||
| 1966500cc | RHREDMAN | Honda | AGOSTINI | STASTNY | ||||
| 1965500cc | MV Agusta | AGOSTINI | DRIVER | |||||
| 1964500cc | MV Agusta | VENTURI | DRIVER | |||||
| 1961500cc | RHHOCKING | MV Agusta | HAILWOOD | MCINTYRE | ||||
| 1960500cc | MV Agusta | BROWN | MENDOGNI | |||||
| 1958500cc | MV Agusta | HARTLE | MINTER | |||||
| 1954500cc | Gilera | ANDERSON | BANDIROLA | |||||
| 1953500cc | Gilera | ARMSTRONG | KAVANAGH | |||||
| 1951500cc | Norton | MILANI | LORENZETTI | |||||
| 1950500cc | Gilera | PAGANI | HINTON | |||||
| 1949500cc | Gilera | GRAHAM | ARTESIANI | |||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 18 | 55 | 8 | 312.2 |
| Yamaha | 18 | 48 | 8 | 311.4 |
| MV Agusta | 10 | 19 | — | — |
| Suzuki | 9 | 22 | 8 | — |
| Ducati | 5 | 16 | 1 | 314.6 |
| Gilera | 4 | 8 | — | — |
| Aprilia | 1 | 7 | 1 | 313.8 |
| Norton | 1 | 7 | — | — |
| Matchless | 0 | 4 | — | — |
| Kawasaki | 0 | 3 | — | — |
| Moto Guzzi | 0 | 2 | — | — |
| Librenti | 0 | 1 | — | — |
| Koenig | 0 | 1 | — | — |
| Aermacchi | 0 | 1 | — | — |
| Metisse | 0 | 1 | — | — |
| Jawa-CZ | 0 | 1 | — | — |
| Bianchi | 0 | 1 | — | — |
| AJS | 0 | 1 | — | — |
| KTM | 0 | 0 | 4 | 313.8 |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Assen
- GRQGroningen Airport Eelde27 kmkira-kira 0j24m dengan kereta
- AMSAmsterdam Airport Schiphol188 kmkira-kira 2j28m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Assen (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| Susun atur baharu 5997→4555 m | 800cc | Bridgestone | Susun atur baharu 4555→4542 m | 1000cc | Michelin | |||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 10 | 3 | 8 | 3.1 | R | 10 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | 2 | 7 | 10 | 1 | |||||
| Francesco Bagnaia | 6 | 3 | 4 | 4.3 | 26 | 11 | 1 | 10 | 1 | 14 | 6 | 1 | 1 | 1 | 3 | |||||||||
| Maverick Viñales | 10 | 1 | 4 | 4.8 | 1 | 1 | 2 | 2 | 10 | 9 | R | 3 | 1 | 2 | 3 | R | 5 | 5 | ||||||
| Fabio Quartararo | 6 | 1 | 2 | 6.5 | 2 | R | 9 | 2 | 3 | 1 | R | R | 12 | 10 | ||||||||||
| Jack Miller | 10 | 1 | 1 | 8.1 | R | 7 | R | R | 1 | 6 | 10 | 9 | R | 6 | R | 11 | 14 | |||||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 3 | 2 | 16 | R | 10 | 5 | 2 | 2 | R | 2 | |||||||||||||
| Jorge Martin | 4 | 1 | 4.7 | 18 | 4 | 1 | R | R | 7 | 5 | 2 | |||||||||||||
| Joan Mir | 5 | 1 | 6.3 | 8 | 9 | 5 | 8 | 3 | 8 | R | R | |||||||||||||
| Cal Crutchlow | 9 | 1 | 6.8 | 14 | 5 | 3 | 9 | 6 | R | 4 | 6 | 7 | ||||||||||||
| Enea Bastianini | 5 | 1 | 9.5 | R | 6 | R | R | 3 | R | 15 | 11 | R | 3 | 9 | ||||||||||
| Alex Rins | 7 | 1 | 10.6 | 6 | 3 | 2 | 4 | 6 | 17 | 2 | R | 11 | 10 | R | 13 | |||||||||
| Pedro Acosta | 2 | 4 | 4 | 3 | R | 4 | ||||||||||||||||||
| Franco Morbidelli | 5 | 7.5 | 24 | 19 | 3 | 1 | 5 | R | 9 | 9 | 7 | |||||||||||||
| Brad Binder | 5 | 7.6 | 20 | 15 | 9 | 7 | 12 | 13 | 7 | 2 | 12 | 5 | 4 | 6 | 11 | |||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 8 | 2 | R | 9 | 11 | R | 14 | R | 4 | 6 | |||||||||||||
| Pol Espargaro | 7 | 8.8 | 11 | 9 | 3 | R | R | 1 | R | 5 | 4 | 11 | 12 | 11 | 10 | |||||||||
| Raul Fernandez | 4 | 9.3 | R | R | 1 | R | 12 | 8 | 8 | |||||||||||||||
| Alex Marquez | 5 | 10.5 | 5 | 1 | 9 | 8 | 6 | 3 | R | 14 | 15 | 6 | 7 | R | ||||||||||
| Johann Zarco | 8 | 10.7 | 21 | 12 | 5 | 8 | 6 | 4 | 1 | 2 | 14 | 8 | R | 4 | 13 | R | 13 | 12 | ||||||
| Michele Pirro | 3 | 11.5 | R | R | 17 | 9 | 14 | R | ||||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 2 | 12 | 19 | 12 | 1 | 3 | 1 | 10 | 14 | |||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 6 | 12.8 | R | 17 | 12 | 14 | 13 | 1 | 3 | 19 | R | 9 | 12 | 8 | 16 | |||||||||
| Jonas Folger | 2 | 14 | 7 | 10 | 8 | R | 6 | 23 | 7 | 10 | R | 17 | 14 | |||||||||||
| Luca Marini | 4 | 14.8 | R | R | 8 | 3 | 18 | 17 | 7 | 17 | ||||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 15 | 11 | 13 | R | 5 | 15 | |||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 4 | 15.7 | R | R | 16 | 20 | 11 | R | ||||||||||||||||
| Ai Ogura | 1 | 23 | 6 | 6 | 2 | 2 | 1 | R | ||||||||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 7 | 11 | 4 | 2 | R | ||||||||||||||||||
| Iker Lecuona | 2 | 23 | 16 | 15 | R | R | ||||||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 16 | 12 | 16 | 1 | |||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 65 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini