Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 6 · Circuit de Barcelona-Catalunya
2026 GP Catalunya
Pusingan 4.657 km · perlumbaan 12 pusingan (56 km)Hujung minggu ini 22 pelumba MotoGP menunggang 3,218 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 727 km garis lurus dari acara sebelumnya (Le Mans), masa penerbangan sekurang-kurangnya 1.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Fabio Di Giannantonio paling baik di sini (purata 2.3 tempat lebih baik daripada biasa), Marco Bezzecchi paling lemah (3.4 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 6 kiri / 8 kanan, lurus terpanjang 1047 m, purata laju 170.7 km/j (sederhana)
1MARTIN Seperti biasa 0.4 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar sederhana: -1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | terjatuh | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 17 | terjatuh | 10 |
| 2024 | MotoGP | 4 | 3 | 3 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 5 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 6 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 15 | 14 |
Pecut: 1.6 tempat lebih buruk
2MARQUEZ Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 3 | 1 | 2 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 7 | 2 |
| 2023 | MotoGP | 11 | 11 | 13 |
| 2021 | MotoGP | 13 | terjatuh |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
3BEZZECCHI Lemah 3.4 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 9 | 4 |
| 2025 | MotoGP | 12 | terjatuh | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 9 | 8 | 9 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 8 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 13 | tidak tamat | |
| 2021 | Moto2 | 4 |
Pecut: 1.5 tempat lebih buruk
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) · Rujukan: 0.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 8 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 9 | 6 |
| 2024 | Moto2 | 4 | ||
| 2023 | Moto2 | 7 | ||
| 2022 | Moto2 | 7 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh |
5ACOSTA Lemah 2.5 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar sederhana: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 2 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 5 | 4 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 6 | tidak tamat | 10 |
| 2023 | Moto2 | 6 | ||
| 2022 | Moto2 | 6 | ||
| 2021 | Moto3 | 7 |
Pecut: 3.8 tempat lebih baik
6DI GIANNANTONIO Kuat 2.3 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -1.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 3 | 1 |
| 2025 | MotoGP | 6 | 3 | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 6 | 6 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 8 | 13 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 5 | tidak tamat | |
| 2021 | Moto2 | terjatuh |
Pecut: 1.8 tempat lebih baik
7FERNANDEZ Lemah 2.2 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | 4 | 17 |
| 2025 | MotoGP | 15 | 11 | 11 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 14 | 18 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 14 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 24 | 15 | |
| 2021 | Moto2 | 2 |
Pecut: 0.4 tempat lebih baik
8MARQUEZ Agak kuat 1.9 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar sederhana: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 1 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 1 | terjatuh | 1 |
| 2024 | MotoGP | 11 | 5 | 4 |
| 2023 | MotoGP | 7 | 10 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 25 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 20 | 11 |
Pecut: 0.6 tempat lebih baik
9BAGNAIA Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar sederhana: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 6 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 21 | 14 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 1 | 1 |
| 2023 | MotoGP | 1 | 2 | |
| 2022 | MotoGP | 2 | tidak tamat | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 7 |
Pecut: 0.3 tempat lebih buruk
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Agak kuat di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (2 penamat) · Rujukan: 4.8 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar sederhana: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 12 | 2 |
| 2025 | MotoGP | 13 | terjatuh | 15 |
| 2024 | Moto2 | 9 | ||
| 2023 | Moto2 | 13 | ||
| 2022 | Moto2 | 15 |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Lemah 2.4 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 2 daripada 6) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar sederhana: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | 10 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 9 | 5 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 8 | 2 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 14 | 9 | |
| 2022 | MotoGP | 14 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 17 | 10 |
Pecut: 2.2 tempat lebih baik
12MARINI Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (7 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 11 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 10 | 8 | 8 |
| 2024 | MotoGP | 16 | 15 | 16 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 12 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 9 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 19 | 12 |
Pecut: lebih kurang biasa
13BINDER Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | terjatuh | 7 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 6 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 18 | 9 | 6 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 4 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 15 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 8 | 8 |
Pecut: 1.6 tempat lebih baik
14QUARTARARO Kuat 2.5 tempat lebih baik (7 penamat) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar sederhana: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 13 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 2 | 2 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 10 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 18 | 7 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 6 |
Pecut: 0.7 tempat lebih buruk
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) · Rujukan: 0.1 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | 14 | 9 |
| 2025 | Moto2 | 14 | ||
| 2024 | Moto2 | 3 | ||
| 2023 | Moto3 | 16 |
16MORBIDELLI Agak kuat 1.3 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 7 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 4 | terjatuh | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 5 | 6 | 8 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 15 | 14 |
| 2022 | MotoGP | 18 | 13 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 9 |
Pecut: 0.9 tempat lebih baik
17ZARCO Agak kuat 1.5 tempat lebih baik (5 penamat · Tidak tamat 2 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | 5 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 7 | 7 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 12 | 11 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 6 | 7 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 2 |
Pecut: 2.8 tempat lebih baik
18MIR Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar sederhana: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | terjatuh | 13 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 13 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 13 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 20 | 21 | 17 |
| 2022 | MotoGP | 17 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 4 |
Pecut: 1.0 tempat lebih buruk
19MILLER Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 1 daripada 7) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar sederhana: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 16 | 15 |
| 2025 | MotoGP | 14 | 12 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 19 | 19 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 12 | 16 | 8 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 14 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 3 |
Pecut: 3.1 tempat lebih buruk
20RINS Lemah 4.4 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | 15 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 19 | 15 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 15 | 16 | 21 |
| 2022 | MotoGP | 7 | terjatuh |
Pecut: 0.8 tempat lebih baik
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 17 | 16 |
22VIÑALES Agak kuat 0.9 tempat lebih baik (7 penamat) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | tidak tamat | 11 |
| 2025 | MotoGP | 22 | 17 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 7 | 12 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 3 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 8 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 6 | 5 |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 22 | 19 | 16 |
| 2021 | MotoGP | 16 | terjatuh |
24FERNANDEZ Agak kuat 1.1 tempat lebih baik (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 18 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 21 | 20 | 19 |
| 2023 | MotoGP | 19 | 17 | 9 |
| 2022 | Moto2 | 3 | ||
| 2021 | Moto2 | 5 |
Pecut: 3.0 tempat lebih buruk
25ESPARGARO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat · Tidak tamat 2 daripada 3) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar sederhana: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 13 | terjatuh | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 10 | 17 | |
| 2021 | MotoGP | 12 | terjatuh |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat) · Rujukan: 1.8 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 24 | 18 | 16 |
| 2024 | Moto2 | 10 | ||
| 2023 | Moto2 | 14 | ||
| 2022 | Moto2 | 12 | ||
| 2021 | Moto2 | 9 |
27NAKAGAMI Agak lemah 1.4 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar sederhana: -0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 20 | 17 | 17 |
| 2023 | MotoGP | 21 | 20 | 15 |
| 2022 | MotoGP | 12 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 14 | 13 |
Pecut: 0.4 tempat lebih buruk
28CRUTCHLOW Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar sederhana: +0.3
29FOLGER Permulaan pertama MotoGP・500cc di sini Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) Di litar ikut jam: -0.3
30SAVADORI Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar sederhana: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 23 | teknikal | terjatuh |
| 2021 | MotoGP | 21 | 15 |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・sederhana) (0 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar sederhana: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 22 | 21 | 20 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 16 |
32ESPARGARO Kuat 4.6 tempat lebih baik (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 6) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar sederhana: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 18 | 16 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 2 | 4 | 5 |
| 2023 | MotoGP | 2 | 1 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 1 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | terjatuh |
Pecut: 5.1 tempat lebih baik
Keputusan pada 3 versi susun atur terdahulu tidak disertakan
Pelumba tempatan (Sepanyol)
- MotoGPJorge MartinP1 · 355 mata
- MotoGPMarc MárquezP2 · 353 mata
- MotoGPPedro AcostaP5 · 258 mata
- MotoGPRaul FernandezP7 · 236 mata
- MotoGPAlex MarquezP8 · 172 mata
- MotoGPFermin AldeguerP10 · 125 mata
- MotoGPJoan MirP18 · 33 mata
- MotoGPAlex RinsP20 · 25 mata
- MotoGPMaverick ViñalesP22 · 12 mata
- MotoGPIker LecuonaP23 · 9 mata
- MotoGPAugusto FernandezP24 · 6 mata
- MotoGPPol EspargaroP25 · 5 mata
- Moto2Manuel GonzalezP1 · 265.5 mata
- Moto2Izan GuevaraP2 · 260 mata
- Moto2Ivan OrtolaP3 · 191.5 mata
- Moto2Daniel HolgadoP4 · 170 mata
- Moto2Alonso LopezP9 · 125.5 mata
- Moto2Daniel MuñozP10 · 83 mata
- Moto2Alex EscrigP13 · 63 mata
- Moto2Jose Antonio RuedaP17 · 43 mata
- Moto2Adrian HuertasP18 · 42 mata
- Moto2Alberto FerrandezP21 · 17.5 mata
- Moto2Aron CanetP22 · 17.5 mata
- Moto2Sergio GarciaP25 · 11 mata
- Moto2Angel PiquerasP26 · 4 mata
- Moto2Marcos RamírezP28 · 0 mata
- Moto2Xabi ZurutuzaP29 · 0 mata
- Moto2Unai OrradreP30 · 0 mata
- Moto2Jorge NavarroP31 · 0 mata
- Moto3Maximo QuilesP1 · 351 mata
- Moto3David AlmansaP2 · 219 mata
- Moto3Brian UriarteP3 · 203 mata
- Moto3Alvaro CarpeP4 · 191 mata
- Moto3Adrian CrucesP11 · 83 mata
- Moto3Joel EstebanP13 · 73 mata
- Moto3Adrian FernandezP14 · 71 mata
- Moto3David MuñozP18 · 61 mata
- Moto3Jesus RiosP19 · 50 mata
- Moto3David GonzalezP22 · 7 mata
- Moto3Marcos UriarteP23 · 6 mata
- Moto3Eduardo GutierrezP32 · 0 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Alex Marquez | MotoGP | P1 |
| 2025 | Daniel Holgado | Moto2 | P1 |
| 2025 | Angel Piqueras | Moto3 | P1 |
| 2025 | Marc Márquez | MotoGP | P2 |
| 2025 | Jose Antonio Rueda | Moto3 | P2 |
| 2025 | Daniel Muñoz | Moto2 | P3 |
| 2025 | Pedro Acosta | MotoGP | P4 |
| 2025 | Manuel Gonzalez | Moto2 | P4 |
| 2025 | David Almansa | Moto3 | P4 |
| 2025 | Izan Guevara | Moto2 | P5 |
| 2025 | Adrian Fernandez | Moto3 | P5 |
| 2025 | Alonso Lopez | Moto2 | P7 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 19°C · Trek 37°C · Kelembapan 58%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Catalunya MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 49 | 20:06.243 | 1'39.736 L2 | 350.6 | |
| 2+20 | 54 | +1.466 | 1'39.945 L4 | 351.7 | |
| 3+16 | 63 | +4.320 | 1'39.885 L2 | 356.4 | |
| 4+13 | 72 | +4.679 | 1'40.097 L4 | 358.8 | |
| 5+11 | 20 | +4.876 | 1'40.176 L3 | 350.6 | |
| 6+10 | 10 | +4.971 | 1'40.108 L2 | 350.6 | |
| 7+9 | 33 | +5.137 | 1'39.846 L3 | 351.7 | |
| 8+8 | 79 | +5.377 | 1'39.936 L7 | 355.2 | |
| 9+7 | 11 | +6.839 | 1'40.132 L4 | 349.5 | |
| 10+6 | 21 | +7.160 | 1'40.046 L3 | 355.2 | |
| 11+5 | 12 | +10.147 | 1'40.263 L4 | 351.7 | |
| 12+4 | 47 | +16.245 | 1'40.851 L3 | 346.1 | |
| 13+3 | 36 | +17.250 | 1'39.802 L2 | 352.9 | |
| 14+2 | 42 | +22.916 | 1'40.230 L3 | 349.5 | |
| 15+1 | 43 | +26.452 | 1'40.318 L2 | 350.6 | |
| 16 | 7 | +27.808 | 1'40.366 L3 | 347.2 | |
| 17 | 25 | +31.066 | 1'40.196 L3 | 350.6 | |
| — | 89 | Tarik diri | 1'40.464 L4 | 350.6 | |
| — | 37 | Terjatuh | 1'39.797 L2 | 352.9 | |
| — | 5 | Tidak mula semula | |||
| — | 23 | Tidak mula semula | |||
| — | 73 | Tidak mula semula |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Catalunya MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 20°C · Trek 41°C · Kelembapan 47%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Catalunya MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 22 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 73 | 20:02.258 | 1'39.209 L2 | 354.0 | |
| 2+9 | 37 | +0.041 | 1'39.434 L2 | 360.0 | |
| 3+7 | 49 | +0.457 | 1'39.408 L2 | 351.7 | |
| 4+6 | 25 | +2.928 | 1'39.334 L4 | 352.9 | |
| 5+5 | 5 | +4.764 | 1'39.602 L2 | 351.7 | |
| 6+4 | 63 | +4.894 | 1'39.692 L3 | 355.2 | |
| 7+3 | 21 | +6.175 | 1'39.647 L3 | 352.9 | |
| 8+2 | 79 | +6.871 | 1'39.808 L8 | 358.8 | |
| 9+1 | 72 | +7.381 | 1'39.426 L3 | 357.6 | |
| 10 | 23 | +7.869 | 1'39.477 L3 | 355.2 | |
| 11 | 10 | +8.343 | 1'39.700 L3 | 354.0 | |
| 12 | 54 | +9.721 | 1'40.200 L7 | 351.7 | |
| 13 | 20 | +10.042 | 1'39.891 L3 | 351.7 | |
| 14 | 11 | +14.096 | 1'39.997 L3 | 357.6 | |
| 15 | 42 | +14.166 | 1'40.494 L4 | 352.9 | |
| 16 | 43 | +14.334 | 1'39.918 L3 | 350.6 | |
| 17 | 7 | +20.452 | 1'40.829 L3 | 350.6 | |
| 18 | 47 | +20.558 | 1'40.878 L2 | 347.2 | |
| — | 12 | Tarik diri | 1'40.816 L2 | 352.9 | |
| — | 89 | Terjatuh | 1'39.786 L2 | 351.7 | |
| — | 33 | Terjatuh | |||
| — | 36 | Terjatuh |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Catalunya MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (19 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · session.RAC_P1: masa sektor terbaik setiap pelumba (22 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (20 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Valentino Rossi (7). Pengeluar: Yamaha (14)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ducati | ALDEGUER | BAGNAIA | ACOSTA | Kering | |||
| 2026SPR | Ducati | ACOSTA | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | MARQUEZ | BASTIANINI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | QUARTARARO | DI GIANNANTONIO | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARQUEZ | MARTIN | BAGNAIA | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | BASTIANINI | MARTIN | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARTIN | MARQUEZ | ESPARGARO | Kering | |||
| 2024SPR | Aprilia | MARQUEZ | ACOSTA | Kering | ||||
| 2023 | Aprilia | VIÑALES | MARTIN | BAGNAIA | Kering | |||
| 2023SPR | Aprilia | BAGNAIA | VIÑALES | Kering | ||||
| 2022 | Yamaha | MARTIN | ZARCO | ESPARGARO | Kering | |||
| 2021 | KTM | ZARCO | MILLER | QUARTARARO | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2020 | Yamaha | MIR | RINS | MORBIDELLI | Kering | |||
| 2019 | Honda | QUARTARARO | PETRUCCI | QUARTARARO | Kering | |||
| 2018 | Ducati | MARQUEZ | ROSSI | LORENZO | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 2017 | Ducati | MARQUEZ | PEDROSA | PEDROSA | Kering | |||
| 2016 | Yamaha | MARQUEZ | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Yamaha | ROSSI | PEDROSA | ESPARGARO | Kering | |||
| 2014 | Honda | ROSSI | PEDROSA | PEDROSA | Kering | |||
| 2013 | Yamaha | PEDROSA | MARQUEZ | PEDROSA | Kering | |||
| 2012 | Yamaha | PEDROSA | DOVIZIOSO | STONER | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Honda | LORENZO | SPIES | SIMONCELLI | Kering | |||
| 2010 | Yamaha | PEDROSA | STONER | LORENZO | Kering | |||
| 2009 | Yamaha | LORENZO | STONER | LORENZO | Kering | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Honda | ROSSI | STONER | STONER | Kering | |||
| 2007 | Ducati | ROSSI | PEDROSA | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Yamaha | HAYDEN | ROBERTS JR | ROSSI | Kering | |||
| 2005 | Yamaha | GIBERNAU | MELANDRI | GIBERNAU | Kering | |||
| 2004 | Yamaha | GIBERNAU | MELANDRI | GIBERNAU | ||||
| 2003 | Ducati | ROSSI | GIBERNAU | ROSSI | ||||
| 2002 | Honda | UKAWA | CHECA | BIAGGI | ||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Honda | BIAGGI | CAPIROSSI | |||||
| 2000500cc | Suzuki | ABE | ROSSI | BARROS | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999500cc | Honda* | OKADA | GIBERNAU | VD GOORBERGH | ||||
| 1998500cc | Honda* | OKADA | ABE | CRIVILLE | ||||
| 1997500cc | Honda | CHECA | CRIVILLE | DOOHAN | ||||
| 1994500cc | Yamaha | DOOHAN | KOCINSKI | CADALORA | ||||
| 1993500cc | Yamaha | DOOHAN | SCHWANTZ | DOOHAN | ||||
| 1992500cc | Yamaha | DOOHAN | CHANDLER | DOOHAN | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Yamaha | 14 | 29 | 1 | 350.6 |
| Honda | 9 | 38 | 6 | 351.7 |
| Ducati | 8 | 24 | 1 | 352.9 |
| Suzuki | 1 | 5 | 4 | — |
| Aprilia | 1 | 2 | 1 | 350.6 |
| KTM | 1 | 2 | 3 | 350.6 |
| KR211V | 0 | 1 | — | — |
| Cagiva | 0 | 1 | — | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Catalunya
- BCNJosep Tarradellas Barcelona-El Prat Airport42 kmkira-kira 0j42m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Catalunya (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 800cc | Bridgestone | 1000cc | MichelinSusun atur baharu 4727→4655 m | Susun atur baharu 4655→4627 m | Susun atur baharu 4627→4657 m | ||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 12 | 2 | 9 | 3.1 | 10 | 5 | 1 | 2 | 3 | 3 | 1 | R | 2 | 2 | 2 | 1 | R | 13 | 3 | 2 | |||||
| Fabio Quartararo | 8 | 2 | 3 | 5.2 | 14 | 7 | 7 | 1 | 2 | 1 | 6 | 1 | 7 | 9 | 5 | ||||||||||
| Francesco Bagnaia | 7 | 2 | 2 | 4.4 | 17 | 10 | 20 | R | 13 | 8 | R | 6 | 7 | R | NS | 1 | 7 | ||||||||
| Alex Marquez | 7 | 1 | 1 | 7.4 | 6 | 4 | 1 | 11 | 18 | 1 | 3 | 1 | 13 | 11 | 10 | 6 | 7 | 1 | |||||||
| Jorge Martin | 6 | 4 | 5.7 | 11 | R | 3 | R | 15 | R | 14 | 2 | 3 | 2 | 10 | |||||||||||
| Johann Zarco | 10 | 2 | 7.6 | 13 | 8 | 6 | 11 | 7 | 3 | 1 | 1 | 5 | 7 | 10 | R | 2 | 3 | 4 | 16 | R | |||||
| Maverick Viñales | 12 | 1 | 8.1 | 2 | 1 | 3 | 2 | 6 | 4 | 10 | 6 | R | 9 | 5 | 7 | 2 | 12 | 13 | |||||||
| Joan Mir | 8 | 1 | 8.6 | 8 | 1 | R | 6 | 2 | 4 | 4 | 17 | 15 | 12 | ||||||||||||
| Jack Miller | 12 | 1 | 9.2 | 15 | 7 | 4 | 11 | 10 | R | R | 5 | 5 | 3 | 14 | 8 | R | 14 | ||||||||
| Enea Bastianini | 5 | 1 | 9.5 | 2 | 2 | 3 | 4 | 1 | 5 | 6 | 10 | R | NS | 18 | 3 | ||||||||||
| Alex Rins | 7 | 1 | 12 | R | 2 | R | 2 | 2 | R | 4 | 3 | R | 20 | R | |||||||||||
| Jonas Folger | 1 | 6 | 6 | 9 | 3 | R | R | 7 | 7 | 6 | 19 | ||||||||||||||
| Ai Ogura | 1 | 6 | 6 | 11 | R | 7 | 7 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
| Cal Crutchlow | 10 | 7.2 | 7 | 5 | R | R | R | 6 | 11 | 4 | R | 10 | |||||||||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 7.5 | 9 | 7 | 7 | R | 3 | R | R | 10 | 5 | R | |||||||||||||
| Brad Binder | 7 | 8.2 | R | 12 | 6 | 9 | 2 | 17 | 6 | 11 | 11 | 8 | 8 | R | 8 | R | |||||||||
| Pedro Acosta | 3 | 9 | 7 | 6 | 6 | 13 | 4 | ||||||||||||||||||
| Franco Morbidelli | 9 | 10.3 | 21 | 8 | 11 | 5 | 14 | R | 4 | 9 | 13 | 14 | R | R | |||||||||||
| Marco Bezzecchi | 5 | 10.7 | 14 | 2 | 23 | 7 | 4 | R | 12 | 11 | R | ||||||||||||||
| Pol Espargaro | 10 | 10.8 | 13 | 5 | 2 | R | 3 | 16 | R | 1 | 7 | R | 5 | 18 | 11 | 7 | R | R | 17 | R | |||||
| Luca Marini | 6 | 11.7 | R | 17 | 6 | 1 | 12 | 6 | 11 | 17 | 8 | ||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 8 | 12.3 | 22 | 15 | 6 | 5 | 13 | 20 | 3 | 10 | R | 8 | 7 | 13 | R | 15 | 14 | ||||||||
| Raul Fernandez | 5 | 12.5 | 10 | R | 13 | 2 | 15 | R | 6 | 11 | |||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 3 | 14 | 21 | 14 | 4 | R | 5 | 3 | 9 | R | |||||||||||||||
| Michele Pirro | 6 | 14.8 | R | 20 | 12 | 14 | 10 | 14 | 15 | 16 | 20 | ||||||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | 15 | 6 | 15 | 13 | R | 15 | ||||||||||||||||||
| Iker Lecuona | 3 | 15 | 24 | 10 | R | 14 | R | 16 | |||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 2 | 15 | R | NS | 15 | R | |||||||||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 16 | 17 | R | 9 | 12 | 14 | R | 16 | ||||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 16 | R | 14 | |||||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | ||||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 33 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini