Setakat pusingan 17 Lumba · dikemas kini 13/10/2026, 07:18 PTG (waktu Jepun)
Pusingan 4 · Circuito de Jerez - Ángel Nieto
2026 GP Sepanyol
Pusingan 4.423 km · perlumbaan 25 pusingan (111 km)Hujung minggu ini 23 pelumba MotoGP menunggang 3,379 km bersama (sesi dengan analisis pusingan).
✈ 8,195 km garis lurus dari acara sebelumnya (COTA), masa penerbangan sekurang-kurangnya 10.5 jam. Setiap pelumba bergerak sekurang-kurangnya sejauh ini
Jadual
Jadual
Hujung minggu ini: litar kuat dan lemah (10 teratas)
Daripada 10 teratas, Francesco Bagnaia paling baik di sini (purata 1.8 tempat lebih baik daripada biasa), Jorge Martin paling lemah (5.5 tempat lebih teruk).
Setiap penamat di sini dibandingkan dengan kedudukan biasa pelumba musim itu: berapa tempat lebih baik atau buruk secara purata. Susun atur sama sahaja
Ciri litar: ikut jam, 5 kiri / 8 kanan, lurus terpanjang 607 m, purata laju 163.8 km/j (perlahan)
1MARTIN Lemah 5.5 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 10 | tidak tamat | 4 |
| 2024 | MotoGP | 3 | 1 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 3 | 4 | 4 |
| 2022 | MotoGP | 10 | 22 | |
| 2020 | Moto2 | 6 | ||
| 2019 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 9 | ||
| 2016 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2015 | Moto3 | 14 |
2MARQUEZ Seperti biasa 0.4 tempat lebih buruk (11 penamat · Tidak tamat 2 daripada 13) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +0.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 1 | 1 | terjatuh |
| 2025 | MotoGP | 2 | 1 | 12 |
| 2024 | MotoGP | 1 | 6 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 5 | 4 | |
| 2021 | MotoGP | 14 | 9 | |
| 2020 | MotoGP | 3 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2018 | MotoGP | 5 | 1 | |
| 2017 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2016 | MotoGP | 3 | 3 | |
| 2015 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2014 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2013 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2012 | Moto2 | 2 | ||
| 2011 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | 3 |
Pecut: 0.1 tempat lebih baik
3BEZZECCHI Seperti biasa 0.5 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 4 | terjatuh | 2 |
| 2025 | MotoGP | 11 | 8 | 14 |
| 2024 | MotoGP | 2 | terjatuh | 3 |
| 2023 | MotoGP | 13 | 9 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 8 | 9 | |
| 2021 | Moto2 | 2 | ||
| 2020 | Moto2 | 3 | ||
| 2019 | Moto2 | 22 | ||
| 2018 | Moto3 | 2 | ||
| 2017 | Moto3 | tidak tamat |
4OGURA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 0.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: +0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 11 | 15 | 5 |
| 2025 | MotoGP | 15 | 12 | 8 |
| 2024 | Moto2 | 6 | ||
| 2023 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2022 | Moto2 | 1 | ||
| 2021 | Moto2 | 7 | ||
| 2020 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2019 | Moto3 | 9 | ||
| 2018 | Moto3 | 15 |
5ACOSTA Lemah 3.3 tempat lebih buruk (3 penamat) Di litar ikut jam: -0.8 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 6 | 12 | 10 |
| 2025 | MotoGP | 12 | 10 | 7 |
| 2024 | MotoGP | 10 | 2 | 10 |
| 2023 | Moto2 | 2 | ||
| 2022 | Moto2 | 20 | ||
| 2021 | Moto3 | 1 |
Pecut: 1.5 tempat lebih buruk
6DI GIANNANTONIO Seperti biasa 0.4 tempat lebih baik (5 penamat) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 3 | 5 | 3 |
| 2025 | MotoGP | 8 | 6 | 5 |
| 2024 | MotoGP | 5 | 13 | 7 |
| 2023 | MotoGP | 15 | 11 | 12 |
| 2022 | MotoGP | 17 | 18 | |
| 2021 | Moto2 | 1 | ||
| 2020 | Moto2 | 18 | ||
| 2019 | Moto2 | 12 | ||
| 2018 | Moto3 | 7 | ||
| 2017 | Moto3 | 5 | ||
| 2016 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
7FERNANDEZ Agak lemah 1.7 tempat lebih buruk (4 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 8 | 6 | 6 |
| 2025 | MotoGP | 17 | 16 | 15 |
| 2024 | MotoGP | 17 | 12 | 11 |
| 2023 | MotoGP | 17 | 14 | 15 |
| 2021 | Moto2 | 5 | ||
| 2020 | Moto3 | 6 | ||
| 2019 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 25 |
Pecut: 0.9 tempat lebih buruk
8MARQUEZ Agak kuat 1.6 tempat lebih baik (7 penamat · Tidak tamat 1 daripada 8) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 5 | terjatuh | 1 |
| 2025 | MotoGP | 4 | 2 | 1 |
| 2024 | MotoGP | 6 | terjatuh | 4 |
| 2023 | MotoGP | 12 | terjatuh | 8 |
| 2022 | MotoGP | 22 | 13 | |
| 2021 | MotoGP | 20 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 21 | 8 | |
| 2019 | Moto2 | 24 | ||
| 2018 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto2 | 1 | ||
| 2016 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2015 | Moto2 | 9 | ||
| 2014 | Moto3 | 7 | ||
| 2013 | Moto3 | 23 | ||
| 2012 | Moto3 | 12 |
9BAGNAIA Agak kuat 1.8 tempat lebih baik (6 penamat · Tidak tamat 3 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 9 | 2 | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 3 | 3 | 3 |
| 2024 | MotoGP | 7 | terjatuh | 1 |
| 2023 | MotoGP | 5 | 2 | 1 |
| 2022 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2021 | MotoGP | 4 | 2 | |
| 2020 | MotoGP | 3 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 10 | terjatuh | |
| 2018 | Moto2 | 3 | ||
| 2017 | Moto2 | 2 | ||
| 2016 | Moto3 | 3 | ||
| 2015 | Moto3 | 7 | ||
| 2014 | Moto3 | 8 | ||
| 2013 | Moto3 | 26 |
Pecut: 4.3 tempat lebih baik
10ALDEGUER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat · Tidak tamat 1 daripada 2) · Rujukan: 1.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 12 | 17 | 9 |
| 2025 | MotoGP | 7 | 5 | tidak tamat |
| 2024 | Moto2 | 1 | ||
| 2023 | Moto2 | 10 | ||
| 2022 | Moto2 | tidak tamat |
Tunjuk semua (22)
11BASTIANINI Seperti biasa 0.1 tempat lebih buruk (4 penamat · Tidak tamat 1 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 7 | 11 | 8 |
| 2025 | MotoGP | 18 | 14 | 9 |
| 2024 | MotoGP | 9 | terjatuh | 5 |
| 2022 | MotoGP | 11 | 8 | |
| 2021 | MotoGP | 15 | tidak tamat | |
| 2020 | Moto2 | 1 | ||
| 2019 | Moto2 | 11 | ||
| 2018 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto3 | 8 | ||
| 2016 | Moto3 | 8 | ||
| 2015 | Moto3 | 9 | ||
| 2014 | Moto3 | 9 |
12MARINI Agak lemah 1.8 tempat lebih buruk (6 penamat) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 15 | 9 | 13 |
| 2025 | MotoGP | 16 | 13 | 10 |
| 2024 | MotoGP | 22 | terjatuh | 17 |
| 2023 | MotoGP | 9 | 10 | 6 |
| 2022 | MotoGP | 19 | 16 | |
| 2021 | MotoGP | 18 | 15 | |
| 2020 | Moto2 | 2 | ||
| 2019 | Moto2 | 8 | ||
| 2018 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2017 | Moto2 | 5 | ||
| 2016 | Moto2 | 16 |
Pecut: 1.0 tempat lebih buruk
13BINDER Seperti biasa 0.2 tempat lebih buruk (6 penamat · Tidak tamat 2 daripada 8) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: -0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 13 | 4 | 11 |
| 2025 | MotoGP | 13 | 11 | 6 |
| 2024 | MotoGP | 4 | terjatuh | 6 |
| 2023 | MotoGP | 4 | 1 | 2 |
| 2022 | MotoGP | 15 | 10 | |
| 2021 | MotoGP | 11 | terjatuh | |
| 2020 | MotoGP | 9 | terjatuh | |
| 2019 | Moto2 | 5 | ||
| 2018 | Moto2 | 6 | ||
| 2016 | Moto3 | 1 | ||
| 2015 | Moto3 | 3 | ||
| 2014 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2013 | Moto3 | 4 | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 4.2 tempat lebih baik
14QUARTARARO Agak kuat 1.3 tempat lebih baik (8 penamat · Tidak tamat 1 daripada 9) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 17 | 7 | 14 |
| 2025 | MotoGP | 1 | terjatuh | 2 |
| 2024 | MotoGP | 23 | 5 | 15 |
| 2023 | MotoGP | 16 | 12 | 10 |
| 2022 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2021 | MotoGP | 1 | 13 | |
| 2020 | MotoGP | 1 | 1 | |
| 2019 | MotoGP | 1 | tidak tamat | |
| 2018 | Moto2 | 10 | ||
| 2017 | Moto2 | 16 | ||
| 2016 | Moto3 | tidak tamat | ||
| 2015 | Moto3 | 4 |
Pecut: 3.4 tempat lebih baik
15MOREIRA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat) · Rujukan: 0.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.9
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 23 | 14 | 17 |
| 2025 | Moto2 | 4 | ||
| 2024 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2023 | Moto3 | 10 | ||
| 2022 | Moto3 | 10 |
16MORBIDELLI Kuat 2.3 tempat lebih baik (7 penamat · Tidak tamat 3 daripada 10) Di litar ikut jam: +0.3 · Di litar perlahan: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 18 | 3 | 12 |
| 2025 | MotoGP | 5 | 4 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 8 | 4 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 14 | 16 | 11 |
| 2022 | MotoGP | 16 | 15 | |
| 2021 | MotoGP | 2 | 3 | |
| 2020 | MotoGP | 6 | tidak tamat | |
| 2019 | MotoGP | 2 | 7 | |
| 2018 | MotoGP | 15 | 9 | |
| 2017 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2016 | Moto2 | 4 | ||
| 2015 | Moto2 | 6 | ||
| 2014 | Moto2 | 20 |
Pecut: 4.0 tempat lebih baik
17ZARCO Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (8 penamat · Tidak tamat 3 daripada 11) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 2 | 8 | 7 |
| 2025 | MotoGP | 10 | terjatuh | 11 |
| 2024 | MotoGP | 13 | 11 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 8 | 8 | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2021 | MotoGP | 6 | 8 | |
| 2020 | MotoGP | 15 | 9 | |
| 2019 | MotoGP | 18 | 14 | |
| 2018 | MotoGP | 3 | 2 | |
| 2017 | MotoGP | 6 | 4 | |
| 2016 | Moto2 | 5 | ||
| 2015 | Moto2 | 2 | ||
| 2014 | Moto2 | 8 | ||
| 2013 | Moto2 | 12 | ||
| 2012 | Moto2 | 10 | ||
| 2011 | 125cc | 3 | ||
| 2010 | 125cc | 7 | ||
| 2009 | 125cc | 13 |
Pecut: 1.5 tempat lebih baik
18MIR Seperti biasa 0.3 tempat lebih buruk (5 penamat · Tidak tamat 4 daripada 9) Di litar ikut jam: +0.2 · Di litar perlahan: -0.7
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 14 | terjatuh | 15 |
| 2025 | MotoGP | 9 | 9 | terjatuh |
| 2024 | MotoGP | 20 | 9 | 12 |
| 2023 | MotoGP | 20 | tidak tamat | terjatuh |
| 2022 | MotoGP | 9 | 6 | |
| 2021 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2020 | MotoGP | 10 | 5 | |
| 2019 | MotoGP | 12 | tidak tamat | |
| 2018 | Moto2 | 11 | ||
| 2017 | Moto3 | 3 | ||
| 2016 | Moto3 | 6 |
19MILLER Seperti biasa 0.3 tempat lebih baik (8 penamat · Tidak tamat 5 daripada 13) Di litar ikut jam: -0.4 · Di litar perlahan: +1.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 22 | 16 | 18 |
| 2025 | MotoGP | 14 | terjatuh | tidak tamat |
| 2024 | MotoGP | 15 | 14 | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 2 | 3 | 3 |
| 2022 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2021 | MotoGP | 3 | 1 | |
| 2020 | MotoGP | 7 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2018 | MotoGP | 12 | 6 | |
| 2017 | MotoGP | 10 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 19 | 17 | |
| 2015 | MotoGP | 22 | 20 | |
| 2014 | Moto3 | 4 | ||
| 2013 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2012 | Moto3 | terjatuh |
Pecut: 0.1 tempat lebih baik
20RINS Lemah 3.8 tempat lebih buruk (7 penamat · Tidak tamat 2 daripada 9) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 21 | 10 | 16 |
| 2025 | MotoGP | 23 | 15 | 13 |
| 2024 | MotoGP | 25 | 15 | 13 |
| 2023 | MotoGP | 18 | 13 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 14 | 19 | |
| 2021 | MotoGP | 9 | 20 | |
| 2020 | MotoGP | 20 | 10 | |
| 2019 | MotoGP | 9 | 2 | |
| 2018 | MotoGP | 6 | terjatuh | |
| 2016 | Moto2 | 3 | ||
| 2015 | Moto2 | 18 | ||
| 2014 | Moto3 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | terjatuh | ||
| 2012 | Moto3 | 4 |
Pecut: 1.4 tempat lebih baik
21RAZGATLIOGLU Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (1 penamat) Di litar ikut jam: -0.5 · Di litar perlahan: +0.5
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 19 | terjatuh | 19 |
22VIÑALES Agak kuat 1.6 tempat lebih baik (11 penamat · Tidak tamat 1 daripada 12) Di litar ikut jam: +0.5 · Di litar perlahan: -0.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 6 | 7 | 4 |
| 2024 | MotoGP | 11 | terjatuh | 9 |
| 2023 | MotoGP | 10 | 7 | teknikal |
| 2022 | MotoGP | 12 | 14 | |
| 2021 | MotoGP | 7 | 7 | |
| 2020 | MotoGP | 2 | 2 | |
| 2019 | MotoGP | 5 | 3 | |
| 2018 | MotoGP | 11 | 7 | |
| 2017 | MotoGP | 4 | 6 | |
| 2016 | MotoGP | 5 | 6 | |
| 2015 | MotoGP | 14 | 11 | |
| 2014 | Moto2 | 5 | ||
| 2013 | Moto3 | 1 | ||
| 2012 | Moto3 | 6 | ||
| 2011 | 125cc | tidak tamat |
23LECUONA Data sedikit (rujukan) Agak lemah di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 2 daripada 4) · Rujukan: 0.7 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: -1.8
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 23 | 18 | 16 |
| 2021 | MotoGP | 21 | 17 | |
| 2020 | MotoGP | 17 | tidak tamat | |
| 2019 | Moto2 | 10 | ||
| 2018 | Moto2 | 9 | ||
| 2017 | Moto2 | tidak tamat |
24FERNANDEZ Lemah 2.6 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 1 daripada 4) Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +1.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 16 | 13 | 20 |
| 2025 | MotoGP | 20 | 17 | 16 |
| 2024 | MotoGP | 18 | 7 | tidak tamat |
| 2023 | MotoGP | 21 | 17 | 13 |
| 2022 | Moto2 | 4 | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2020 | Moto2 | 13 | ||
| 2019 | Moto2 | 3 |
Pecut: 3.1 tempat lebih baik
25ESPARGARO Seperti biasa 0.6 tempat lebih buruk (9 penamat · Tidak tamat 1 daripada 10) Di litar ikut jam: +0.1 · Di litar perlahan: +0.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2022 | MotoGP | 13 | 11 | |
| 2021 | MotoGP | 13 | 10 | |
| 2020 | MotoGP | 12 | 7 | |
| 2019 | MotoGP | 17 | 13 | |
| 2018 | MotoGP | 16 | 11 | |
| 2017 | MotoGP | 15 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 8 | 8 | |
| 2015 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2014 | MotoGP | 8 | 9 | |
| 2013 | Moto2 | 3 | ||
| 2012 | Moto2 | 1 | ||
| 2011 | Moto2 | 20 | ||
| 2010 | 125cc | 1 | ||
| 2009 | 125cc | 7 | ||
| 2008 | 125cc | 14 | ||
| 2007 | 125cc | 4 |
26CHANTRA Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (0 penamat · Tidak tamat 1 daripada 1) · Rujukan: 0.9 tempat lebih buruk dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: +0.0
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 21 | 20 | tidak tamat |
| 2024 | Moto2 | 10 | ||
| 2023 | Moto2 | 7 | ||
| 2022 | Moto2 | tidak tamat | ||
| 2021 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2020 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2019 | Moto2 | 17 |
27NAKAGAMI Kuat 2.9 tempat lebih baik (8 penamat) Di litar ikut jam: -0.1 · Di litar perlahan: +1.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2024 | MotoGP | 24 | 10 | 14 |
| 2023 | MotoGP | 11 | terjatuh | 9 |
| 2022 | MotoGP | 7 | 7 | |
| 2021 | MotoGP | 5 | 4 | |
| 2020 | MotoGP | 8 | 4 | |
| 2019 | MotoGP | 8 | 9 | |
| 2018 | MotoGP | 14 | 12 | |
| 2017 | Moto2 | 21 | ||
| 2016 | Moto2 | 7 | ||
| 2015 | Moto2 | 17 | ||
| 2014 | Moto2 | terjatuh | ||
| 2013 | Moto2 | 4 | ||
| 2012 | Moto2 | 5 | ||
| 2009 | 125cc | 16 | ||
| 2008 | 125cc | 15 |
28CRUTCHLOW Seperti biasa lebih kurang biasa (7 penamat · Tidak tamat 3 daripada 10) Di litar ikut jam: -0.0 · Di litar perlahan: -0.1
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2020 | MotoGP | 13 | 13 | |
| 2019 | MotoGP | 6 | 8 | |
| 2018 | MotoGP | 1 | terjatuh | |
| 2017 | MotoGP | 3 | terjatuh | |
| 2016 | MotoGP | 10 | 11 | |
| 2015 | MotoGP | 7 | 4 | |
| 2014 | MotoGP | 14 | tidak tamat | |
| 2013 | MotoGP | 4 | 5 | |
| 2012 | MotoGP | 4 | 4 | |
| 2011 | MotoGP | 9 | 8 |
29FOLGER Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat) · Rujukan: 7.8 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +1.6
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2023 | MotoGP | 22 | 19 | 17 |
| 2017 | MotoGP | 9 | 8 | |
| 2016 | Moto2 | 2 | ||
| 2015 | Moto2 | 1 | ||
| 2014 | Moto2 | 3 | ||
| 2013 | Moto3 | 3 | ||
| 2011 | 125cc | 2 | ||
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | terjatuh |
30SAVADORI Agak lemah 1.7 tempat lebih buruk (3 penamat · Tidak tamat 2 daripada 5) Di litar ikut jam: -0.2 · Di litar perlahan: +1.4
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2026 | MotoGP | 20 | terjatuh | tidak tamat |
| 2025 | MotoGP | 22 | 19 | 18 |
| 2024 | MotoGP | 21 | 16 | tidak tamat |
| 2022 | MotoGP | 24 | 21 | |
| 2021 | MotoGP | 22 | 19 | |
| 2010 | 125cc | terjatuh | ||
| 2009 | 125cc | 21 |
31PIRRO Data sedikit (rujukan) Seperti biasa di litar jenis ini (ikut jam・perlahan) (2 penamat · Tidak tamat 2 daripada 4) · Rujukan: 3.4 tempat lebih baik dalam Moto2・250cc Di litar ikut jam: -0.3 · Di litar perlahan: +0.3
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2016 | MotoGP | 20 | 16 | |
| 2014 | MotoGP | 17 | terjatuh | |
| 2013 | MotoGP | 14 | 11 | |
| 2012 | MotoGP | 15 | tidak tamat | |
| 2011 | Moto2 | 9 | ||
| 2005 | 125cc | terjatuh |
32ESPARGARO Agak kuat 1.0 tempat lebih baik (11 penamat · Tidak tamat 4 daripada 16) Di litar ikut jam: +0.0 · Di litar perlahan: -0.2
| Kelayakan | SPR | Lumba | ||
|---|---|---|---|---|
| 2025 | MotoGP | 19 | 18 | 17 |
| 2024 | MotoGP | 12 | terjatuh | terjatuh |
| 2023 | MotoGP | 1 | terjatuh | 5 |
| 2022 | MotoGP | 3 | 3 | |
| 2021 | MotoGP | 8 | 6 | |
| 2020 | MotoGP | 16 | terjatuh | |
| 2019 | MotoGP | 16 | 11 | |
| 2018 | MotoGP | 13 | tidak tamat | |
| 2017 | MotoGP | 12 | 9 | |
| 2016 | MotoGP | 6 | 5 | |
| 2015 | MotoGP | 6 | 7 | |
| 2014 | MotoGP | 5 | 7 | |
| 2013 | MotoGP | 13 | 9 | |
| 2012 | MotoGP | 14 | 12 | |
| 2011 | Moto2 | 24 | ||
| 2010 | MotoGP | 15 | 15 | |
| 2008 | 250cc | 9 | ||
| 2007 | 250cc | tidak tamat | ||
| 2006 | 125cc | tidak tamat | ||
| 2005 | 125cc | 14 |
Pelumba tempatan (Sepanyol)
- MotoGPJorge MartinP1 · 355 mata
- MotoGPMarc MárquezP2 · 353 mata
- MotoGPPedro AcostaP5 · 258 mata
- MotoGPRaul FernandezP7 · 236 mata
- MotoGPAlex MarquezP8 · 172 mata
- MotoGPFermin AldeguerP10 · 125 mata
- MotoGPJoan MirP18 · 33 mata
- MotoGPAlex RinsP20 · 25 mata
- MotoGPMaverick ViñalesP22 · 12 mata
- MotoGPIker LecuonaP23 · 9 mata
- MotoGPAugusto FernandezP24 · 6 mata
- MotoGPPol EspargaroP25 · 5 mata
- Moto2Manuel GonzalezP1 · 265.5 mata
- Moto2Izan GuevaraP2 · 260 mata
- Moto2Ivan OrtolaP3 · 191.5 mata
- Moto2Daniel HolgadoP4 · 170 mata
- Moto2Alonso LopezP9 · 125.5 mata
- Moto2Daniel MuñozP10 · 83 mata
- Moto2Alex EscrigP13 · 63 mata
- Moto2Jose Antonio RuedaP17 · 43 mata
- Moto2Adrian HuertasP18 · 42 mata
- Moto2Alberto FerrandezP21 · 17.5 mata
- Moto2Aron CanetP22 · 17.5 mata
- Moto2Sergio GarciaP25 · 11 mata
- Moto2Angel PiquerasP26 · 4 mata
- Moto2Marcos RamírezP28 · 0 mata
- Moto2Xabi ZurutuzaP29 · 0 mata
- Moto2Unai OrradreP30 · 0 mata
- Moto2Jorge NavarroP31 · 0 mata
- Moto3Maximo QuilesP1 · 351 mata
- Moto3David AlmansaP2 · 219 mata
- Moto3Brian UriarteP3 · 203 mata
- Moto3Alvaro CarpeP4 · 191 mata
- Moto3Adrian CrucesP11 · 83 mata
- Moto3Joel EstebanP13 · 73 mata
- Moto3Adrian FernandezP14 · 71 mata
- Moto3David MuñozP18 · 61 mata
- Moto3Jesus RiosP19 · 50 mata
- Moto3David GonzalezP22 · 7 mata
- Moto3Marcos UriarteP23 · 6 mata
- Moto3Eduardo GutierrezP32 · 0 mata
Keputusan terdahulu di Grand Prix ini (10 teratas)
| 2025 | Alex Marquez | MotoGP | P1 |
| 2025 | Manuel Gonzalez | Moto2 | P1 |
| 2025 | Jose Antonio Rueda | Moto3 | P1 |
| 2025 | Angel Piqueras | Moto3 | P2 |
| 2025 | Maverick Viñales | MotoGP | P4 |
| 2025 | Adrian Fernandez | Moto3 | P4 |
| 2025 | Albert Arenas | Moto2 | P6 |
| 2025 | Pedro Acosta | MotoGP | P7 |
| 2025 | Aron Canet | Moto2 | P8 |
| 2025 | Alvaro Carpe | Moto3 | P8 |
| 2024 | Fermin Aldeguer | Moto2 | P1 |
| 2024 | Marc Márquez | MotoGP | P2 |
MotoGP Perlumbaan Rasmi
Kering · Udara 23°C · Trek 36°C · Kelembapan 44%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Sepanyol MotoGP Perlumbaan | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 23 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+25 | 73 | 40:48.861 | 1'37.081 L2 | 295.8 | |
| 2+20 | 72 | +1.903 | 1'37.270 L4 | 300.0 | |
| 3+16 | 49 | +5.796 | 1'37.323 L3 | 300.8 | |
| 4+13 | 89 | +9.229 | 1'37.282 L2 | 296.7 | |
| 5+11 | 79 | +9.891 | 1'37.699 L4 | 297.5 | |
| 6+10 | 25 | +10.614 | 1'37.655 L7 | 297.5 | |
| 7+9 | 5 | +13.039 | 1'37.352 L3 | 298.3 | |
| 8+8 | 23 | +14.411 | 1'37.510 L3 | 299.1 | |
| 9+7 | 54 | +19.778 | 1'38.019 L14 | 296.7 | |
| 10+6 | 37 | +22.431 | 1'37.712 L2 | 300.0 | |
| 11+5 | 33 | +22.799 | 1'38.143 L4 | 298.3 | |
| 12+4 | 21 | +24.867 | 1'38.207 L23 | 298.3 | |
| 13+3 | 10 | +26.871 | 1'38.421 L5 | 299.1 | |
| 14+2 | 20 | +29.532 | 1'38.380 L3 | 297.5 | |
| 15+1 | 36 | +29.899 | 1'38.026 L3 | 296.7 | |
| 16 | 42 | +32.921 | 1'38.408 L5 | 297.5 | |
| 17 | 11 | +36.656 | 1'38.254 L4 | 299.1 | |
| 18 | 43 | +37.577 | 1'38.389 L4 | 295.8 | |
| 19 | 7 | +44.557 | 1'39.050 L22 | 293.4 | |
| 20 | 47 | +65.023 | 1'39.846 L16 | 292.6 | |
| — | 63 | Tarik diri | 1'37.739 L3 | 300.0 | |
| — | 32 | Tarik diri | 1'38.502 L4 | 296.7 | |
| — | 93 | Terjatuh | 1'41.857 L1 | 293.4 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Sepanyol MotoGP Perlumbaan | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
MotoGP Sprint Rasmi
Kering · Udara 19°C · Trek 23°C · Kelembapan 77%
Papan jurang
Ke depan
Kelajuan tertinggi: 10 teratas
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Sepanyol MotoGP Sprint | Bacaan perangkap kelajuan tertinggi setiap pelumba bagi semua pusingan, 23 penyertaan | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Keputusan
| Ked. | No. | Pelumba | Masa/Jurang | Pusingan terbaik | Kelajuan tertinggi |
|---|---|---|---|---|---|
| 1+12 | 93 | 21:25.651 | 1'37.225 L2 | 295.8 | |
| 2+9 | 63 | +3.050 | 1'38.264 L2 | 300.8 | |
| 3+7 | 21 | +7.493 | 1'38.858 L5 | 295.8 | |
| 4+6 | 33 | +8.752 | 1'38.017 L2 | 300.0 | |
| 5+5 | 49 | +9.237 | 1'37.634 L2 | 299.1 | |
| 6+4 | 25 | +11.958 | 1'37.893 L2 | 296.7 | |
| 7+3 | 20 | +13.525 | 1'38.436 L2 | 298.3 | |
| 8+2 | 5 | +14.522 | 1'37.925 L2 | 297.5 | |
| 9+1 | 10 | +15.769 | 1'38.206 L2 | 300.0 | |
| 10 | 42 | +15.821 | 1'39.061 L2 | 295.8 | |
| 11 | 23 | +16.190 | 1'37.876 L2 | 300.0 | |
| 12 | 37 | +17.985 | 1'37.845 L2 | 299.1 | |
| 13 | 47 | +19.777 | 1'39.519 L5 | 295.8 | |
| 14 | 11 | +21.583 | 1'38.239 L2 | 299.1 | |
| 15 | 79 | +31.079 | 1'38.087 L2 | 300.0 | |
| 16 | 43 | +44.686 | 1'38.706 L3 | 294.2 | |
| 17 | 54 | +58.756 | 1'38.017 L3 | 298.3 | |
| — | 36 | Terjatuh | 1'38.098 L2 | 298.3 | |
| — | 72 | Terjatuh | 1'38.727 L6 | 299.1 | |
| — | 73 | Terjatuh | 1'37.156 L2 | 299.1 | |
| — | 7 | Terjatuh | 1'39.259 L6 | 296.7 | |
| — | 32 | Terjatuh | 1'38.729 L3 | 295.8 | |
| — | 89 | Tarik diri | 1'42.726 L1 | 299.1 |
Sumber: pangkalan data keputusan rasmi | 2026 GP Sepanyol MotoGP Sprint | Cara mata dikira | Kelajuan tertinggi dan pusingan terbaik perlumbaan dikira daripada analisis pusingan rasmi
Teman TV: peta sektorMotoGP
Ketik sektor untuk melukisnya dengan lima terpantas. Pilih pelumba untuk melukis setiap sektor dengan kedudukannya (data selepas sesi).
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Perlumbaan: masa sektor terbaik setiap pelumba (23 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
- Ketik satu sektor
Sempadan sektor: anggaran (dibaca daripada rajah litar rasmi) · 4 sektor (daripada lajur masa sektor) · Sprint: masa sektor terbaik setiap pelumba (23 pelumba) · Nombor dan nama selekoh hanya jika ada dalam OpenStreetMap (anggaran) · Selekoh kerap terjatuh akan ditambah kemudian · © OpenStreetMap contributors
Pemenang di litar iniMotoGP
Kemenangan terbanyak di sini: Valentino Rossi (7). Pengeluar: Honda (22)
| Tahun | Pemenang | Motosikal | Ke-2 | Ke-3 | Pole | Pusingan terpantas | Trek | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Ducati | BEZZECCHI | DI GIANNANTONIO | MARQUEZ | Kering | |||
| 2026SPR | Ducati | BAGNAIA | MORBIDELLI | Kering | ||||
| 2025 | Ducati | QUARTARARO | BAGNAIA | QUARTARARO | Kering | |||
| 2025SPR | Ducati | MARQUEZ | BAGNAIA | Kering | ||||
| 2024 | Ducati | MARQUEZ | BEZZECCHI | MARQUEZ | Kering | |||
| 2024SPR | Ducati | ACOSTA | PEDROSA | Kering | ||||
| 2023 | Ducati | BINDER | MILLER | ESPARGARO | Kering | |||
| 2023SPR | KTM | BAGNAIA | MILLER | Kering | ||||
| 2022 | Ducati | QUARTARARO | ESPARGARO | BAGNAIA | Kering | |||
| 2021 | Ducati | BAGNAIA | MORBIDELLI | QUARTARARO | Kering | |||
| 2020 | Yamaha | VIÑALES | ROSSI | QUARTARARO | Kering | |||
| 2020 | Yamaha | VIÑALES | DOVIZIOSO | QUARTARARO | Kering | |||
| 2019 | Honda | RINS | VIÑALES | QUARTARARO | Kering | |||
| 2018 | Honda | ZARCO | IANNONE | CRUTCHLOW | Kering | |||
| 2017 | Honda | MARQUEZ | LORENZO | PEDROSA | Kering | |||
| 2016 | Yamaha | LORENZO | MARQUEZ | ROSSI | Kering | |||
| ▲ 2016: Tayar: Michelin | ||||||||
| 2015 | Yamaha | MARQUEZ | ROSSI | LORENZO | Kering | |||
| 2014 | Honda | ROSSI | PEDROSA | MARQUEZ | Kering | |||
| 2013 | Honda | MARQUEZ | LORENZO | LORENZO | Kering | |||
| 2012 | Honda | LORENZO | PEDROSA | LORENZO | Kering | |||
| ▲ 2012: Enjin: 1000cc | ||||||||
| 2011 | Yamaha | PEDROSA | HAYDEN | STONER | Basah | |||
| 2010 | Yamaha | PEDROSA | ROSSI | PEDROSA | Kering | |||
| 2009 | Yamaha | PEDROSA | STONER | LORENZO | Kering | |||
| ▲ 2009: Tayar: Bridgestone | ||||||||
| 2008 | Honda | ROSSI | LORENZO | LORENZO | Kering | |||
| 2007 | Yamaha | PEDROSA | EDWARDS | PEDROSA | Kering | |||
| ▲ 2007: Enjin: 800cc | ||||||||
| 2006 | Ducati | PEDROSA | HAYDEN | CAPIROSSI | Kering | |||
| 2005 | Yamaha | GIBERNAU | MELANDRI | ROSSI | Kering | |||
| 2004 | Honda | BIAGGI | BARROS | ROSSI | ||||
| 2003 | Honda | BIAGGI | BAYLISS | CAPIROSSI | ||||
| 2002 | Honda | KATO | UKAWA | ROSSI | ||||
| ▲ 2002: Enjin: 990cc | ||||||||
| 2001500cc | Honda | ABE | CRIVILLE | |||||
| 2000500cc | Suzuki | CHECA | ROSSI | BIAGGI | ||||
| — Susun atur berubah dari sini — | ||||||||
| 1999500cc | Honda | BIAGGI | GIBERNAU | CRIVILLE | ||||
| 1998500cc | Honda* | DOOHAN | BIAGGI | CHECA | ||||
| 1997500cc | Honda | DOOHAN | OKADA | OKADA | ||||
| 1996500cc | Honda | CADALORA | OKADA | DOOHAN | ||||
| 1995500cc | Honda | CADALORA | CRIVILLE | DOOHAN | ||||
| 1994500cc | Honda | SCHWANTZ | KOCINSKI | SCHWANTZ | ||||
| 1993500cc | Suzuki | RAINEY | CRIVILLE | SCHWANTZ | ||||
| 1992500cc | Honda | RAINEY | MACKENZIE | DOOHAN | ||||
| 1991500cc | Honda | KOCINSKI | RAINEY | RAINEY | ||||
| 1990500cc | Honda | RAINEY | SCHWANTZ | DOOHAN | ||||
| 1989500cc | Honda | RAINEY | MACKENZIE | RAINEY | ||||
| 1988500cc | Yamaha | RAINEY | MAGEE | LAWSON | ||||
| 1987500cc | Honda | LAWSON | HASLAM | LAWSON | ||||
Baris diserlahkan: dimenangi pelumba musim ini · Motosikal dan pasukan seperti dalam keputusan rasmi perlumbaan itu · * tiada rekod motosikal dalam keputusan rasmi perlumbaan itu; diambil daripada keputusan rasmi lain pelumba musim itu · Pengeluar →
Pengeluar di litar ini (MotoGP)
| Menang | Podium | Terbaik 5 tahun | Laju tertinggi 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Honda | 22 | 52 | 4 | 296.7 |
| Yamaha | 10 | 42 | 2 | 295.8 |
| Ducati | 7 | 17 | 1 | 300 |
| Suzuki | 2 | 6 | 6 | — |
| Aprilia | 0 | 2 | 2 | 297.5 |
| KTM | 0 | 2 | 2 | 299.1 |
| Cagiva | 0 | 1 | — | — |
| Elf-Honda | 0 | 1 | — | — |
Dari lapangan terbang (anggaran)
Lapangan terbang yang biasa digunakan, dengan jarak jalan dan masa memandu ke Jerez
- XRYJerez Airport10 kmkira-kira 0j24m dengan kereta
- SVQSeville Airport100 kmkira-kira 1j15m dengan kereta
Anggaran dari lapangan terbang utama. Lapangan terbang dan cara perjalanan sebenar berbeza mengikut pelumba dan pasukan.Jarak dan masa ialah anggaran yang berubah mengikut trafik (dikira sekali daripada data OpenStreetMap).
Panduan penonton (cara ke sana) →
Keputusan lalu di Jerez (semua pelumba tahun ini)
Kedudukan perlumbaan di litar ini (semua kelas) bagi setiap pelumba MotoGP tahun ini. Warna menunjukkan kelas; garis menegak menandakan perubahan era dan versi litar
| 800cc | Bridgestone | 1000cc | Michelin | |||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pelumba | Mula | Menang | Podium | Purata | 05 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| Marc Márquez | 12 | 3 | 8 | 3.5 | 3 | R | R | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | R | 9 | 4 | 2 | 12 | ||||
| Francesco Bagnaia | 8 | 3 | 5 | 2.5 | 26 | 8 | 7 | 3 | 2 | 3 | R | 7 | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | |||||||
| Fabio Quartararo | 8 | 2 | 4 | 6.3 | 4 | R | 16 | 10 | R | 1 | 13 | 2 | 10 | 15 | 2 | |||||||||
| Jack Miller | 12 | 1 | 2 | 8 | R | R | 4 | 20 | 17 | R | 6 | R | 4 | 1 | 5 | 3 | R | R | ||||||
| Alex Marquez | 7 | 1 | 1 | 7.7 | 12 | 23 | 7 | 9 | R | 1 | R | 24 | 12 | R | 13 | 8 | 4 | 1 | ||||||
| Maverick Viñales | 12 | 3 | 6.5 | R | 6 | 1 | 5 | 11 | 6 | 6 | 7 | 3 | 2 | 7 | 14 | R | 9 | 4 | ||||||
| Brad Binder | 7 | 1 | 7.4 | R | 4 | R | 3 | 1 | 6 | 5 | 13 | R | 10 | 2 | 6 | 6 | ||||||||
| Franco Morbidelli | 9 | 1 | 8.3 | 20 | 6 | 4 | R | 9 | 7 | 5 | 3 | 15 | 11 | R | R | |||||||||
| Johann Zarco | 10 | 1 | 8.4 | 13 | 7 | 3 | 10 | 12 | 8 | 2 | 5 | 4 | 2 | 14 | 11 | 8 | R | R | R | 11 | ||||
| Marco Bezzecchi | 4 | 1 | 8.7 | R | 2 | 22 | R | 2 | 9 | R | 3 | 14 | ||||||||||||
| Alex Rins | 8 | 1 | 12.8 | 4 | R | 3 | 18 | 3 | R | 2 | 10 | 20 | 19 | R | 13 | 13 | ||||||||
| Joan Mir | 8 | 7 | 6 | 3 | 11 | R | R | 5 | 6 | R | 12 | R | ||||||||||||
| Enea Bastianini | 4 | 7.3 | 9 | 9 | 8 | 8 | R | 11 | 9 | R | 8 | 5 | 9 | |||||||||||
| Cal Crutchlow | 10 | 7.6 | 8 | 4 | 5 | R | 4 | 11 | R | R | 8 | 13 | ||||||||||||
| Ai Ogura | 1 | 8 | 15 | 9 | 2 | 7 | 1 | R | 6 | 8 | ||||||||||||||
| Pedro Acosta | 2 | 8.5 | 1 | 20 | 2 | 10 | 7 | |||||||||||||||||
| Takaaki Nakagami | 8 | 8.6 | 15 | 16 | 5 | 4 | R | 17 | 7 | 21 | 12 | 9 | 10 | 4 | 7 | 9 | 14 | |||||||
| Pol Espargaro | 10 | 8.9 | 4 | 14 | 7 | 1 | 20 | 1 | 3 | 9 | 5 | 8 | R | 11 | 13 | 6 | 10 | 11 | ||||||
| Fabio Di Giannantonio | 4 | 10.5 | R | 5 | 7 | 12 | R | 1 | 18 | 12 | 7 | 5 | ||||||||||||
| Jonas Folger | 2 | 12.5 | R | R | 2 | 3 | 3 | 1 | 2 | 8 | 17 | |||||||||||||
| Luca Marini | 5 | 12.8 | 16 | 5 | R | 8 | 1 | 15 | 16 | 6 | 17 | 10 | ||||||||||||
| Jorge Martin | 3 | 13 | 14 | R | 9 | R | R | 3 | 22 | 4 | R | |||||||||||||
| Michele Pirro | 4 | 13.5 | R | 9 | R | 11 | R | 16 | ||||||||||||||||
| Raul Fernandez | 3 | 13.7 | 25 | R | 6 | 5 | 15 | 11 | 15 | |||||||||||||||
| Augusto Fernandez | 3 | 14.5 | 3 | 13 | R | 4 | 13 | R | 16 | |||||||||||||||
| Iker Lecuona | 4 | 16.5 | R | 9 | 10 | R | 17 | 16 | ||||||||||||||||
| Lorenzo Savadori | 4 | 19.3 | 21 | R | 19 | 21 | R | 18 | ||||||||||||||||
| Somkiat Chantra | 1 | 17 | R | R | R | 7 | 10 | R | ||||||||||||||||
| Fermin Aldeguer | 1 | R | R | 10 | 1 | R | ||||||||||||||||||
| Diogo Moreira | — | 10 | 10 | R | 4 | |||||||||||||||||||
| Toprak Razgatlioglu | — | |||||||||||||||||||||||
Moto3・125ccMoto2・250ccMotoGP・500ccR = DNF · DQ = Dibatalkan kelayakan
Skop: pangkalan data keputusan rasmi 2005–2025, 40 perlumbaan kelas ini di litar ini. Statistik hanya untuk peringkat kelas ini